Skocz do zawartości

lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

W Olsztynie też jedna para Carlosów za 560, czarne monki 43. Leżą też czarne smukłe austerity brogue barkera za 250 (?) i czarne brogue Georga Webba.

Z butów jeszcze trochę niebrzydkiej chyba włoszczyzny za ~180-240. Jakieś zamszowe granatowe monki, ciemnobrązowe licowe oksfordy, derby średni brąz z łączonej groszkowej i gładkiej skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na Marszałkowskiej jest co nieco ciekawych albumów hobbystycznych, ja upolowałem takie dwa, bardzo ładne wydanie:

tkalbum1.jpg

tkalbum2.jpg

Z ciekawych rzeczy, na GoldLabel włoska marynarka Salvatore Piccolo, rozmiar duże-48, 100% wełna w trochę odważnej zieleni (a la racing-green) za 550 zł (upolowałem kiedyś inne marynarki tej manufaktury, świetne wykończenie, full-canvas). Jest też trzyczęściowy garnitur Dolce & Gabbana Martini, 48, przeceniony z jakichś ogromnych pieniędzy na 1499, taki na granicy między "fashion" a "elegance" (czerwony pinstripe na granacie), ale z ciekawości przymierzyłem marynarkę i krój jest naprawdę fajny z bardzo niskim zapięciem, dla mnie za szeroki w ramionach, ale dobry dla atletycznej sylwetki (typowej "V-ki"), więc jak ktoś otwarty na eksperymenty i ma okazję, to polecam przymierzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby noszące rozmiar 50 mają dziś na Marszałkowskiej okazję stworzyć piękną wielosezonową garderobę - jest parę garniturów Barruti: piękne dwurzędówki (dwie sztuki) niebieskie z delikatnym windowpane 100% wełna, jednorzędówka szaro-niebieska birdseye, trzyczęściowy garnitur Holland Esquire brązowy, wełna 120s, taki "country style", ciekawy blazer Otto Kern, jasnoszary z niebieskim windowpane, bez podszewski, half-canvas, welna 110s VBC (generalnie coś w stylu Havany SuSu). Wszystko z powyższych tak ca. po 500 zł. W mniejszych rozmiarach (46-48) niestety nic ciekawego nie widziałem.
,

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony alarm butowy!

Wracałem dziś rano od lekarza i zajrzałem o tak nietypowej porze na Marszałkowską - wysyp Carlos Santos i Testoni Black (konstruckcja bolońska) w rozmiarach 42-46, bardzo ładne modele (głownie oksfordy, monki) na dodatek wyglądające "świeżo". Ceny od 550-750. Były też jakieś pojedyncze Barkery i dużo loafersów Geoxa.

To nie prima aprilis! :-)

Do tego na marynarkach Hackett, Cornelliani (50, kilka modeli) i garnitur Tom Ford (!) 48. Dużo Tagliatore w 48 i pewnie coś tam jeszcze.

Mam parę zdjęć, za chwilę spróbuję wrzucić, ale muszę to zrobić przelogowując się na powolną komórkę.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano było istotnie więcej, szczególnie w rozmiarze 46 - klasyczne modele CS jak 6942 (monki) i chyba 8135 (oxfordy cap toe). Pewnie co nieco się już rozeszło, ja zgarnąłem takie Testoni (sorki za kiepskie zdjęcie, buty na żywo oczywiście dużo ładniejsze):

20160902_152531.jpg

BTW: Testoni ma raczej wąskie kopyta, na moim jest 8.5H, ale to ich H to raczej średnie F, większość modeli była oznaczona G.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/2/2016 o 08:18, dziko napisał:

Do tego na marynarkach Hackett, Cornelliani (50, kilka modeli) i garnitur Tom Ford (!) 48. Dużo Tagliatore w 48 i pewnie coś tam jeszcze.

Mam parę zdjęć, za chwilę spróbuję wrzucić, ale muszę to zrobić przelogowując się na powolną komórkę.

No - az tak swietnie to nie jest :) Generalnie marynarki Tagliatore i Corneliani sa dosc nietypowe (materialy, kolory), Tom Ford - jesli to ten sam egzemplarz - to raczej smoking z kolnierzem szalowym (2499). Marynarka Hackett lezala na mnie bardzo ladnie, ale ten ciemny granat (wg metki - Navy) jest praktycznie czarny. Taki kolor w dzien sloneczny jest ciezko z czyms zestawic.

Sa za to oksfordy (z nieco nowoczesnymi zdobienia) carlossantos i oksfordy robiacego ostatnio furore na forum A. Testoni (Black Label) - w miare klasyczne, ale na mocno grubej (ok. 1.5 cm!) podeszwie. Obie pary w rozmiarze 9.5, jesli dobrze pamietam.

(Przepraszam za brak polskich znakow.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mosze napisał:

No - az tak swietnie to nie jest :) Generalnie marynarki Tagliatore i Corneliani sa dosc nietypowe (materialy, kolory), Tom Ford - jesli to ten sam egzemplarz - to raczej smoking z kolnierzem szalowym (2499).

Ten Tom Ford, który widziałem w piątek, to była klasyczna szara jednorzędówka. Nota bene przymierzyłem marynarkę i leżała jak wytaliowany Bytom, generalnie nie pojmuje, skąd astronomiczne ceny tej firmy. Zwraca też uwagę gargantuiczna butonierka, w którą chyba można wsadzić cygaro - to zdaje się ich znak rozpoznawczy.

Dziś towar był już zapewne od piątku trochę przebrany, ja np. upolowałem wcześniej dwurzędówkę Tagliatore 100% wełna, dwukolorowy basket-weave z czymś a la efekt solaro, naprawdę nietuzinkowa rzecz.

Wczoraj widziałem też dwa tajemnicze garnitury w rozmiarze 46: szary i szary z brązowym prążkiem. "Tajemnicze", bowiem nie miały żadnego oznaczenia producenta, nigdzie, natomiast na rękawach, przy wewnętrznej kieszeni i w spodniach była metka producenta tkaniny - w jednym Cerruti, w drugim Loro Piana 130s. Ten z Loro Piana miał też w wewnętrznej kieszeni parostronicową książeczkę opisującą manufakturę i materiał. Krój miały taki klasyczny, z mocnym wypełnieniem w ramionach, a la niemiecka czy angielska szkoła. Poza tym wszystko poprawne - szerokie ostębnowane klapy, rozcięta i ładnie obszyta butonierka itp. Niezależnie od tego, "kto za tym stoi", przy cenie bodaj 350 zł to IMHO rewelacyjni kandydaci na biurowego "woła roboczego", jeśli komuś podpasuje rozmiar.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2016 o 11:15, Chris napisał:

Czy widział ktoś ostatnio gdzieś oksfordy z Barkera w rozmiarze 46? 

Wczoraj w na Bielanach Wrocławskich była jedna para w rozmiarze 46 opisywanych wcześniej w tym temacie George Webb by Barker w obniżonej cenie 190 zł. Mniejsze rozmiary (43, 43,5) były także w obniżonej cenie, ale już po 285 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Marszałkowskiej rzucili parę par Dr Martensów, dla tych, którzy tęsknią za młodzieńczymi latami. Ciekawostką są loafersy Martensa, niestety tylko 46, 47. Gdyby ktoś widział je w rozm. 41 dajcie znać, w sumie skusiłbym się na weekednowo-pubowy but ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lubo69 changed the title to TK Maxx

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.