Skocz do zawartości

Promocje w markach premium


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, wątek "wyprzedaże w sieciówkach" umiera, co sam stwierdził @mosze. Jestem przekonany, że są Forumowicze, którzy mają obawy przed wrzucaniem okazji do niniejszego wątku, bojąc się że ich post dotyczy marki niedostatecznie "premium", no bo skoro tuż obok toczy się dyskusja o niedociągnięciach w koszulach Kitona... Statystycznie najczęstszą odpowiedzią w wątku o okazjach na Allegro jest przecież "to żadna okazja"...

Niemniej jednak jeśli nie ma problemu i wszyscy oprócz mnie wiedzą co jest premium, pożądane i warte wstawiania najlepiej w trzech wątkach naraz, a co jest badziewne i tanie, to proszę usunąć tę nieciekawą dyskusję. 

@Zajac Poziomka - czasami coś wstawiam😉

W dniu 21.05.2015 o 19:18, Zajac Poziomka napisał:

Ech, Lubo! Nie wiem czy Ci dziękować, czy Cię przeklinać za to info o promocji. Miałem już w tym miesiącu nic nie kupować, a przez Ciebie nieźle popłynąłem :) Faktycznie niezłe okazje, np. koszule T&A są w cenie regularnej Lambertów.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do niedzieli włącznie zamówienia z US będą wysyłane z Londynu, więc nie będzie cła/podatku i są inne stawki wysyłki. Składałem zamówienie tydzień temu i płaciłem pełną cenę (u mnie $45), a potem dostałem zwrot nadpłaty $15.

Konkretnie, cytując maila:

We have done ou Final Reductions for the End of Summer Sale. 

You have until Monday to take advantage of these prices. After that, all of the shoes in stock will go back up to full price. 

***For those of you in Europe, please read the following*** 

As all of the stock is in NYC and Europeans are liable for duties on products shipped from NYC, we shall amass all of the European orders and ship them to our London Showroom after the weekend to then be re-shipped to you from London, thus taking away your liability for Custom's Duties. But you will still have to pay the shipping fees.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 pełen rozmiar względem kopyta 337 (Audley).

Względem 348 (Tetbury) i 224 (Chiltern) też +1. Zazwyczaj noszę 9,5 UK, ale w Chilternach mam ciaśniejsze dopasowanie niż w pozostałych, więc prawdopodobnie powinienem był kupić 10 UK.

Olympię noszę w rozmiarze 10,5 UK - jest OK na długość, ale mają małą tęgość, niezbędna jest łyżka. Nie wiem, czy dodatkowe +0,5 rozmiaru by w czymś pomogło. 

Sugeruję też zapytać o doświadczenia innych uczestników zakupu grupowego sprzed kilku miesięcy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pi_senny napisał:

Na ZL koszule Eton. Dla mnie bezkonkurencyjne w cenach promocyjnych.

Jeżeli chodzi o koszule Eton to warte uwagi są te z linii DnA szyte przez firmę Eton we własnym zakładzie w Szwecji. Pozostałe są produkowane w wielu szwalniach krajów byłego bloku sowieckiego i ich jakość ma się nijak do tych oryginalnych.Koszule produkowane w Szwecji łatwo odróżnić od tych wschodnioeuropejskich,gdyż posiadają charakterystyczną metkę 335046361_P9080002(2).thumb.JPG.c0fc292df9ecc98ea87b5865c04eb65f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sześć koszul Eton, wszystkie wyprodukowane w Rumunii, prane między 30 a 70 razy. Dopiero te prane 70 razy zaczynają mieć bardzo nieznaczne ślady użytkowania, polegające głównie na spraniu się druku z metek. W cenie promocyjnej (bo o takiej mówimy w tym wątku), czyli na Twoje 80-90 dolarów, jest to dla mnie „good enough”.

Kołnierzyk i mankiet koszuli pranej ok. 60 razy (sorry, niewyprasowana):

a9f3775f61b962f542f9f4e31a134324.jpg1dd283dc9ddcf28e83cc7a3932fdddd6.jpg

Koszule można prać w temp. 60 stopni, co według Twoich słów z innego wątku jest wyznacznikiem jakości.

 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2019 o 15:56, mayor napisał:

Pozostałe są produkowane w wielu szwalniach krajów byłego bloku sowieckiego i ich jakość ma się nijak do tych oryginalnych.

Jak sądzisz, z czego to wynika. Czy winna jest sama sowieckość bloku i to przed 30 lat, czy jest to uwarunkowane genetycznie, bylejakość w genach? Że praca jest tańsza to nie znaczy zaraz, że nie może być dobra. Może jednak nie jest (?). Koszule to nie są za przeproszeniem instrumenty muzyczne, albo samochody. albo nawet buty. Są dość proste w produkcji. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2019 o 11:28, Midlife-Crisis napisał:

Jak sądzisz, z czego to wynika. Czy winna jest sama sowieckość bloku i to przed 30 lat, czy jest to uwarunkowane genetycznie, bylejakość w genach? Że praca jest tańsza to nie znaczy zaraz, że nie może być dobra. Może jednak nie jest (?). Koszule to nie są za przeproszeniem instrumenty muzyczne, albo samochody. albo nawet buty. Są dość proste w produkcji. 

Eton sprzedaje około 800 000 sztuk koszul rocznie, dla porównania Turnbull&Asser 75 000 sztuk ,a Emma Willis 7000.Szwecja to jest jest bardzo drogi,kraj jeśli chodzi o koszty produkcji, i  trudno jest znaleźć wykwalifikowanych krawców,.W szwedzkim zakładzie siedzibie firmy w Ganghester produkowane są tylko koszule premium z linii DnA dla których Eton deklaruje  czas produkcji około 100 minut/szt(dla porównania T&A deklaruje 70 minut) . Znajduje to odzwierciedlenie w cenach detalicznych tych koszul.

Pozostałe koszule są produkowane w Rumunii, Estonii i na Litwie. ETON nie jest właścicielem tych wschodnioeuropejskich szwalni, współpracuje z nimi na podstawie umowy-zlecenia , zapewnia im niezbędną wiedzę i część materiałów. Zamiast budować nowe szwalnie,poszukali istniejących o niewykorzystanych zdolnościach i przekształcili je w dochodową działalność.Genetyka ani eugenika nie ma z tym nic wspólnego

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayor dobrze tłumaczysz to, nawet na mój rozum, nietknięty najprostszymi zasadami ekonomii. To w tej logice wiedza i technologia celowo nie są do końca przekazywane i produkt jest pod kontrolą gorszy niż premium. Tylko ten zwrot z ewidentnie pejoratywną konotacją - kraje byłego bloku sowieckiego, Jak długo jeszcze?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2019 o 15:56, mayor napisał:

Jeżeli chodzi o koszule Eton to warte uwagi są te z linii DnA szyte przez firmę Eton we własnym zakładzie w Szwecji.......... posiadają charakterystyczną metkę 

Linia DnA z charakterystyczną metką nie jest warta uwagi, ponieważ obecnie nie jest do dostania.

To była krótka seria z okazji 85 rocznicy powstania firmy (2013?). Linia ta poza metką miała inne detale i kosztowała 300€.

Obecnie nie ma tak drogich koszul w ofercie (99-199€ z wliczoną dostawą i darmowym zwrotem ).

Mam z 15-20 Eton-ów z różnych krajów (Rumunia i Litwa lub Łotwa) i nie widzę różnicy między krajem produkcji.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mamrot napisał:

Linia DnA z charakterystyczną metką nie jest warta uwagi, ponieważ obecnie nie jest do dostania.

To była krótka seria z okazji 85 rocznicy powstania firmy (2013?). Linia ta poza metką miała inne detale i kosztowała 300€.

Mylisz się Koszule z linii DnA są dostępne. Rzeczywiście koszule DnA Eton wprowadził na rynek z okazji "okrągłej rocznicy". Pamiętam że Henrik Lundqvist brał udział w promocji tych koszul, postery z Królem Henrikiem w koszuli DnA byly wtedy na każdym przystanku w mieście.Koszule DnA są w ciągłej sprzedaży we Flagship Store Etona na Madison Ave jest tylko mniejszy wybór wzorów niż w 2013 (bodaj 2 lub 3 podstawowe kolory),oprócz tego można zamówić z próbnika w programie MTM/Bespoke. Czy są warte ceny ok $400 ? Moim zdaniem nie są ,gdyż przy takim budżecie jest szeroki wybór lepszych koszul

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayor Czy się mylę to zależy od punktu siedzenia.

Jeżeli nie ma danego produktu na oficjalnej stronie producenta i nie jest dostępny w Flagship Store we Frankfurcie,

jest to dla mnie równoznaczne z niedostępnością produktu.

To że niedobitki magazynowe są obecne za oceanem o niczym nie świadczy, ale mogę się mylić, możliwe że nadal produkują to tylko dla tego jednego sklepu.

Na stronie "Gentleman Gazette"(artykuł z 2014) są te same informacje o stu minutach i drogiej szwedzkiej robociźnie, na zdjęciach ze szwalni jest konwencjonalna metka.

Próbnik MTM/Bespoke o którym mówisz to prawdopodobnie to samo co na stronie internetowej,

czyli ograniczone MTM do dwudziestu paru koszul standardowych w których możesz dokonać zmian kołnierzyka, mankietów, długości rękawa i samej koszuli.

Nie ma możliwości ingerencji w obwody klatki, talii, bioder czy szerokości ramion.

To MTM jest realizowane w macierzystym zakładzie w Szwecji  i podraża o 30€  jej cenę względem standardowej koszuli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 05:05, Mamrot napisał:

@mayor Czy się mylę to zależy od punktu siedzenia.

Jeżeli nie ma danego produktu na oficjalnej stronie producenta i nie jest dostępny w Flagship Store w Frankfurcie,

jest to dla mnie równoznaczne z niedostępnością produktu.

To że niedobitki magazynowe są obecne za oceanem o niczym nie świadczy, ale mogę się mylić, możliwe że nadal produkują to tylko dla tego jednego sklepu.

Na stronie "Gentleman Gazette"(artykół z 2014) z której zaczerpnąłeś wiedzę o stu minutach i drogiej szwedzkiej robociźnie, na zdjęciach z szwalni jest konwencjonalna metka.

 

 

Wszystko jest możliwe. Kiedyś w temacie koszulowym pokazywałem koszule Turnbull&Asser "Made In Italy",które byly sprzedawane tylko w nowojorskim Townhouse T&A na 57 St.Koszule szyte przez Lorenzini według specyfikacji T&A z mankietami na 3 guziki, koszule różniły się od brytyjskich tylko kołnierzem-nie tyle kształtem ile klejoną konstrukcją.Sprzedawane były w podobnych cenach jak te Made in England,czyli 3 do 4 razy drożej od koszul Lorenzini. Kraj pochodzenia towaru ma w Stanach duże znaczenie marketingowe.Fraza Made in :Sweden/Italy/UK/France/Switzerland czy nawet USA podnosi wartość towaru,chociaż obejście "Made in USA" w zgodzie z regulacjami FTC jest bardzo łatwe i nagminnie wykorzystywane przez firmy 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayor W takim razie po co piszesz w komentarzu o linii koszul, która jest dostępna w jednym sklepie na całym świecie w 3 wzorach i dodatkowo je polecasz jako godne uwagi?

W sumie to nawet nie wiem czy je polecasz 😕

W dniu 8.09.2019 o 15:56, mayor napisał:

Jeżeli chodzi o koszule Eton to warte uwagi są te z linii DnA szyte przez firmę Eton we własnym zakładzie w Szwecji.

 

W dniu 10.09.2019 o 14:55, mayor napisał:

 Czy są warte ceny ok $400 ? Moim zdaniem nie są ,gdyż przy takim budżecie jest szeroki wybór lepszych koszul

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, alabuz napisał:

@mayor W takim razie po co piszesz w komentarzu o linii koszul, która jest dostępna w jednym sklepie na całym świecie w 3 wzorach i dodatkowo je polecasz jako godne uwagi?

W sumie to nawet nie wiem czy je polecasz 😕

 

 

Jeżeli by były na wyprzedaży za kilkadziesiąt/sto EUR to są godne uwagi i rzeczywiście by była okazja, gdyż same grube guziki wycinane z MOP są drogie.Taki zestaw  13-15 guzików koszulowych może kosztować $25-$30.Wielu producentów deklaruje że ich koszule mają guziki MOP a w rzeczywistości są to guziki z mielonki stabilizowanej plastikiem których komplet kosztuje kilkadziesiąt centów (te jest łatwo odróżnić), albo w najlepszym wypadku guziki wycinane z muszli Trochus,gdzie komplet kosztuje $3-$4 (te jest trudno odróżnić od prawdziwych MOP).W regularnej cenie Eton DnA rzędu $400 lepiej spojrzeć w kierunku Neapolu.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.