Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Obie pary zamszaków to MTO robione pod indywidualne zamówienia Klientów i na razie nie będzie ich w stałej ofercie. Może coś się zmieni koło półrocza, ale nie obiecuję.

 

Jedne to Yanko 498 Suede Testa de Moro na podeszwie YORK

post-17-0-38559700-1425733695_thumb.jpg

 

Drugie to Yanko 545 w wersji Suede Sattel na podeszwie OSLO (fotki z telefonu)

post-17-0-33489200-1425733792_thumb.jpgpost-17-0-09648800-1425733793_thumb.jpgpost-17-0-82234900-1425733793_thumb.jpgpost-17-0-50886700-1425733794_thumb.jpgpost-17-0-30701900-1425733795_thumb.jpg

 

 

Pozdrawiam :)

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "przegląd kopyt" są podane rozmiary kopyt dla pojedynczego rozmiaru. Czy jest szansa na pojawienie się analogicznej tabelki (najlepiej w sklepie) z rozpisanymi rozmiarami dla każdego kopyta (tęgości) i rozmiaru?

Na stronie jest tabela z rozmiarami dla każdego kopyta w każdym rozmiarze: http://patine.pl/uploads/assets/tabela_rozmiarowa.pdf

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie niedawno czarne Yanko 272 na kopycie 915.

 

Kilka postów wcześniej ktoś prosił o podanie wymiarów:

długość stopy 26 cm

szerokość stopy ok 10 cm.

Rozmiar 7UK.

 

Posiadam 3 modele na tym kopycie i stwierdzam, że nieznacznie różnią się szerokością. Monki (Yanko 306) są najszersze, następnie czarne Yanko 272 (noszone tylko w domu), i na końcu brązowe Yanko 435. Te ostatnie musiałem rozbić u szewca. Dla mnie najmocniejszą stroną tego kopyta jest to, że jest rozsądnie szerokie w palcach, a z drugiej strony mocno trzyma stopę przy pięcie. Załączam zdjęcia:)

post-5751-0-46647400-1426501086_thumb.jp

post-5751-0-86347900-1426501098_thumb.jp

post-5751-0-15530800-1426501105_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie niedawno czarne Yanko 272 na kopycie 915.

 

Kilka postów wcześniej ktoś prosił o podanie wymiarów:

długość stopy 26 cm

szerokość stopy ok 10 cm.

Rozmiar 7UK.

 

Posiadam 3 modele na tym kopycie i stwierdzam, że nieznacznie różnią się szerokością. Monki (Yanko 306) są najszersze, następnie czarne Yanko 272 (noszone tylko w domu), i na końcu brązowe Yanko 435. Te ostatnie musiałem rozbić u szewca. Dla mnie najmocniejszą stroną tego kopyta jest to, że jest rozsądnie szerokie w palcach, a z drugiej strony mocno trzyma stopę przy pięcie. Załączam zdjęcia:)

 

Gdzie rozbijałeś buty? Ile coś takiego kosztuje i jak mniej więcej wygląda procedura? Nie bałeś się, że coś się stanie ze skórą przy tak drogich butach? Jak trwałe jest takie rozbicie (czy skóra po czasie się schodzi?) Pytam, bo dokładnie taki sam model czeka na mnie w domu i przymierze go za ok. 2 tyg. Mam nieznacznie szerszą stopę, lecz wziąłem rozmiar 8UK (możliwe że bedzie za duży na długość, idealnie byłoby 7.5).

 

PS. Świetna kolekcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy szewc może to zrobić, który dysponuje prawidłami. Mieszkam w Warszawie - buty oddaję do szewca na stacji metra Młociny, do tej pory nie było żadnych problemów. Nie bałem się, ponieważ już kiedyś to robiłem, nawet w dużo tańszych butach nic się złego nie działo. Skóra do tej pory się nie zeszła. W moim przypadku rozbicie polegało na włożeniu na cały dzień butów na metalowe (jak sądzę) prawidła, może raczej powinienem napisać rozciąganie, a nie rozbijanie.

 

Nie wiem ile to kosztuje, bo z racji moich stałych wizyt szewc nie bierze za to pieniędzy. Faktycznie, nic nie robi, bo buty stoją na prawidłach. Są też chyba jakieś chemiczne środki, które zmiękczają skórę, ale to chyba w wypadku obcierania na pięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieszkam w Warszawie. Rozumiem, że szewc jakiś "osiedlowy" czy coś bardziej wyszukanego? 

Tak, szewc raczej "osiedlowy". Jeżeli to Cię nie satysfakconuje, to kiedyś natrafiłem na Szewca Kwinto (metro Ratusz Arsenał). Nie kosrzystałem z ich usług, ale ze zdjęć na Facebook'u wynika, że robią też bardziej zaawansowane rzeczy.

 

http://szewc.kwinto.pl/

http://kwinto.pl/naprawa-obuwia/

https://www.facebook.com/KwintoDobrySzewc

 

Tak poza tym, to jeszcze nie wiemy, czy buty będą za ciasne :) Czasami drewniane prawidła w warunkach domowych mogą pomóc, niektórzy forumowicze prakykowali taką metodę.

 

z informacji przekazywanych przez kolegę Szewc24, aby rozciąganie miało sens i było w miarę bezpieczne dla butów, koniecznie powinna być użyta chemia (środek rozluźniający włókna).

 

Szewc, o którym pisałem kiedyś faktycznie wspominał o jakiejś chemii, czy ostatnio to stosował, nie wiem, zapytam następnym razem.

 

Dodatkowo jeśli szewc przyjmując obuwie do rozbijania nie zbierze wymiarów stopy, czyli nie dowie się jak bardzo ma rozbić buty, to należy łapać obuwie i uciekać!

 

Nie byłem tego świadomy do tej pory. Gdy odbierałem buty po rozciągnięciu, to powiedział, żebym przyszedł gdy nadal będą za ciasne. Z tego wnioskuję, że sama czynność wykonywana jest "powoli". Z butami jest wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest ten drapieżnie opadający nosek. Z kolei krzywizna przyszwy wydaje się spłaszczona i trochę mi się kojarzy z Aldenami. W sumie, bardzo kuszące wiedenki!

 

Gdzieś tu obiecałem, że zasygnalizuję, jak się pojawią. Pierwsza dostawa Yanko 272 za nami i już wiem, że wjechało za mało:

attachicon.gif272_Boxcalf_Negro_York_01.jpg

attachicon.gif272_Boxcalf_Negro_York_02.jpg

attachicon.gif272_Boxcalf_Negro_York_03.jpg

 

attachicon.gif272_Boxcalf_Negro_York_04.jpgattachicon.gif272_Boxcalf_Negro_York_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie niedawno czarne Yanko 272 na kopycie 915.

 

Kilka postów wcześniej ktoś prosił o podanie wymiarów:

długość stopy 26 cm

szerokość stopy ok 10 cm.

Rozmiar 7UK.

 

Posiadam 3 modele na tym kopycie i stwierdzam, że nieznacznie różnią się szerokością. Monki (Yanko 306) są najszersze, następnie czarne Yanko 272 (noszone tylko w domu), i na końcu brązowe Yanko 435. Te ostatnie musiałem rozbić u szewca. Dla mnie najmocniejszą stroną tego kopyta jest to, że jest rozsądnie szerokie w palcach, a z drugiej strony mocno trzyma stopę przy pięcie. Załączam zdjęcia:)

 

A można jeszcze prosić o obwód stopy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.