Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, znalazłem pasujący fragment, który wcześniej przeoczyłem:

"558 - czarne oxfordy captoe, noszę od 12/2013. Skóra trochę twarda, ale wygląda znakomicie. Podeszwa dobrze się trzyma, ale nie katuję ich. Ocena 4/5, jest to mocna czwórka, odejmuję tylko punkty za twardawą skórę." 

 

Zobaczymy jak to będzie wyglądać na żywo, to będą moje pierwsze porządne buty. Mam nadzieję że to 1000 zł które wydałem nie będzie mi się wpijać w stopy, bo mam zamiar w nich "wyskoczyć" na swoim ślubie i weselu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w nich podreptam co nieco, do ślubu jeszcze daleka droga... (6 miesięcy). Już się nie mogę doczekać na przesyłkę z patine.pl :) Wsiąkłem w to forum jakiś czas temu, i nie mogę przestać. Zacząłem od butów, w maju ruszę z szyciem garnituru, pierwsze prawdziwe bespoke. 


Swoją drogą jak ktoś ma newslettera patine.pl to warto zajrzeć na skrzynkę pocztową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto! Ja niestety z promocji nie skorzystam.

 

P.S. Myślałem że napiszesz "ślubu" a jednak "na przesyłkę z patine.pl".   :-P 

Taka kolejność jest całkiem w porządku :D Tylko żeby narzeczona tego nie przeczytała bo mi da tak popalić, że się podeszwy w Jankach zetrą w 5 minut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o porównanie kopyta 962 względem 915 lub 960. Posiadam buty na tych dwóch ostatnich kopytach w rozmiarze 7UK.

 

1. Kopyto 962 jest o 7 mm dłuższe w tym samym rozmiarze, czy to jest kwestia wydłużonego kształtu, czy trzeba zejść o rozmiar niżej?

2. Przy kopycie 960 mam spory luz nad stopą, czy 962 też takie jest, czy może tęgość G to tylko kwestia szerokości, a nie wysokości kopyta?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję :) 

 

A i miałbym małe pytanko do Daniela - czy planujecie w najbliższym czasie uzupełnić rozmiarówkę monków? (kopyto Yanko 306) Waham się między Cuero a Burdeos, ale w obu przypadkach mojego rozmiaru niet ;) Po przygodach z czarnymi wiedenkami w rozmiarze 7,5 UK, które ciągle zsuwają mi się ze stóp, myślę, że tym razem wypróbowałbym szczęśliwą "siódemkę" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiedenki to były Yanko 558 to śmiało spróbowałbym na Twoim miejscu monki UK 7,5, ze względu na smuklejsze kopyto. Jeżeli UK7, to na wiosnę burdeos powinny się uzupełnić. Cuero nieco później, ale również.

 

Ok dzięki. Wezmę pewnie te monki w kolorze cuero i rozmiarze 7,5UK. Jakbym nie trafił to najwyżej będziemy wymieniać. W sumie to wahałem się nad 7UK głównie ze względu na to, że monki z definicji muszą być dobrze dopasowane do stóp - możliwość regulacji jest raczej ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend spędziłem miłą randkę z moimi nowymi Yanko 588, było bardzo ciekawie :)

 

Zaczęło się od skompletowania podstawowych kosmetyków, z butami jak z kobitą, musi się pomalować żeby wyjść na miasto :) Najpierw na podeszwy nałożyłem Dubbin żeby je zabezpieczyć, dałem dwie warstwy które bardzo szybko się wchłonęły. Na drugi dzień podeszwa wygląda praktycznie tak jak przed natłuszczeniem. Do zestawu ze zdjęcia miałem jeszcze pakiet skarpetek o różnej gęstości do nakładania i polerowania, ale nie wypada wrzucać tu aż takich intymnych zdjęć ;)
post-6391-0-25939200-1423480149_thumb.jp

Wiem, że to nie było konieczne, ale postanowiłem nałożyć niewielką ilość renovatora na nową parę butów, tak wyglądały w stanie "in progress"
post-6391-0-66364800-1423480346_thumb.jp

Tak buty wyglądały po wyjęciu z pudełka
post-6391-0-50393700-1423480456_thumb.jp

A tak wyglądają po zabiegach kosmetycznych. 1. Jedna warstwa renovatora + szczotka + polerka bawełną  2. Cztery warstwy pommadiera na całość, szczotka + polerka 3. Jedna warstwa z małej ilości pasty na całą cholewkę + szczotka + polerka. 4. Cztery warstwy pasty na noski. szczotka + polereka
post-6391-0-83031300-1423484858_thumb.jp
post-6391-0-74422500-1423484925_thumb.jp
post-6391-0-17057100-1423485025_thumb.jp

Słowem podsumowania: na forum wielokrotnie pojawiają się opisy że produkty Saphir są bardzo wydajne, moim zdaniem to nie prawda. One są arcy wydajne :) Rzeczywiście w trakcie nakładania specyfików trzeba zachować umiar. Połysk jaki uzyskałem na chwilę obecną mi odpowiada, ale pewnie za jakiś czas spróbuję zrobić lustro na noskach. Buty z każdą minutą pielęgnacji stają się coraz ładniejsze, skóra bardzo dobrze przyjmuje wszystkie środki. Różnica między butami bezpośrednio po wyjęciu z pudełka i tymi po pielęgnacji jest zdecydowanie spora. Niestety zdjęcia nie oddają w 100% efektu, musicie mi uwierzyć na słowo. 

post-6391-0-62582400-1423484948_thumb.jp

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć nazywam się Daniel i też jestem uzależniony. Wpadłeś i Ty! Dostrzegam u Ciebie objawy 1 fazy choroby. Będzie coraz gorzej, odkryjesz nowe wymiary i levele, które wywrócą Twój świat do góry nogami. Mentalnie przygotuj rodzinę. Syndrom współuzależnienia nieunikniony ;)

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.