Jump to content

dziurki na pięcie Westonów za 2,5k


damiance
 Share

Recommended Posts

Koledzy,

 

jest temat do przedyskutowania. W nowych Westonach za 2,5k - na każdym bucie - są małe dziurki po obu stronach pasa na pięcie.

 

co z tym zrobić?:

 

A. zareklamować

B. dać sobie spokój

C. zapastować

D. ?

 

 

z góry dzięki za pomoc!

 

post-12-0-87801100-1391985517_thumb.jpg

 

post-12-0-54935500-1391985528_thumb.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zależnie jak do tego podchodzisz. Patrzac z góry tego drobnego defektu nie bedzie pewnie widac, w uzytkowaniu tez to nie bedzie przeszkadzac - można olać sprawe i zapastować. Z drugiej strony to co napisał juz Jay, od pewnego poziomu ceny, oczekiwałbym już czegoś wiecej niż tylko tego 'defekt' nie bedzie przeszkadzał w noszeniu.

Wyslałbym te zdjęcia do sprzedawcy/producenta, niech się ustosunkuję do tego.

Link to comment
Share on other sites

Reklamuj.Jeżeli tego nie zrobisz to podczas noszenia butów kilkaset razy pomyślisz "czy te dziurki widać?", "czy się nie powiększają?" itp. Dodatkowo podczas każdego pastowania będziesz je widział i się nimi denerwował.

Argument o tym, że inni ich nie będą widzieć nie przemawia do mnie. To Twoje buty i mają Tobie sprawiać radość, a nie innym.

Link to comment
Share on other sites

Gwoli ścisłości: buty Yanko również miały problemy z tego typu wykończeniem pięty (dziurkowania skóry).

 

W przypadku wystąpienia tego typu uszkodzeń buty należy reklamować. Da się to zrobić dobrze (to, czyli wykończenie szwa na pięcie w ten sposób ), na co widziałem sporo przykładów i to w butach ze stosunkowo niskiej półki.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie do tego zmierzam. Kilka modeli Yanko wykończonych w ten sposób, również ma 2 maleńkie dziurki przy łączeniu. Fotki makro robią z tego czasem masakrę, ale w rzeczywistości są one ledwo dostrzegalne:

big_dsc_0388.jpg

 

post-17-0-97220300-1392117138_thumb.jpg

 

Kiedy pojawił się pierwszy taki sygnał również potraktowałem to jak buty z usterką. Skonsultowaliśmy to z producentem, który poinformował nas jednak, iż jest to sprawa absolutnie normalna związana z procesem produkcji i nikt nigdy nie miał z tym problemu (nawet Japończycy, którzy są bardzo drobiazgowi) oraz nie ma to wpływu na trwałość oraz wartość użytkową. Wyszedłem na marudę, ale co mi tam. Natomiast nie do końca zrozumiałem w jaki sposób dziurki powstają, zatem umówiliśmy się, że przy kolejnym spotkaniu zobaczymy to na własne oczy. Teraz okazuje się, że Aldeny i Westony mają to samo, więc trochę mi lżej, ale ciekaw jestem czy ktoś na dziś posiada szerszą wiedzę na ten temat i potrafi wskazać na jakimś filmie lub fotce, w którym dokładnie momencie dziurki powstają i dlaczego tak trudno to wyeliminować?

 

+Immmune+ ?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem w żadnym wypadku fachowcem,ale z lektury anglojęzycznych forów wynika, że są to ślady gwoździ, którymi skóra jest przytwierdzona do kopyta w trakcie procesu produkcyjnego w celu zapewnienia jak największej precyzji wykonania.

Nie wiem na ile jest to prawdziwa teoria i dlaczego nie można / nie chcą tego wyeliminować.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.