Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie :). Ide we wtorek do T. Januszkiewicza i dam zarowno Yanko, jak i Herringi Stratford do rozbicia. Koszt podobno nie jest duzy, a przy takiej jakosci skory powinno sie udac. Ze zwrotu/wymiany nie chce korzystac, bo to po pierwsze duzo zachodu dla obu stron, a - jak mozna sie domyslic - na butach widac juz slady uzytkowania, wiec firma musialaby pewnie jakos odswiezac wierzchnia warstwe podeszwy, gdyby zdecydowala sie na przyjecie zwrotu.

           Zreszta, nic mi po takim zwrocie - i tak nadal nie mialbym w czym chodzic w zimie, wiec wyjscie zadne. 

Co do tego, ze buty prezentuja sie b. dobrze nie ma zadnych watpliwosci. Strafordy - szczegolnie po potraktowaniu ich koniakowym pommadierem i polaczeniu z ciemnogranatowym garniturem i biala koszula - rowniez wygladaja fenomenalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę by Ci się udało rozbić buty, ale nie obraź się, strasznie lubisz sobie komplikować życie. Saphir proponował Ci z tego co widzę wyjście, jakiego praktycznie nie oferuje na dzień dobry żaden sprzedawca w Polsce, a Ty się martwisz co zrobi ze spodami - myślę, że nic by nie robił, w każdym razie żadnych podejrzewam czynności, które miałyby zatuszować użytkowanie butów. Pewnie zostałyby sprzedane komuś z uczciwym opisem. Proponowałem Ci na forum rozciąganie, a Ty napisałeś nie wiem skąd wzięty termin 2 tygodni - (gdybyś wysłał w piątek, w środę byś już miał u siebie pewnie). To trochę przypomina taką historię o Kubie i o Bogu. Kuba przez wiele lat prosił Boga, by ten pozwolił mu wygrać w totka, w końcu po wielu latach Bóg do niego przemówił "Kuba, ty daj mi szansę, ty w końcu wyślij ten kupon !". Powodzenia !

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbijanie trzewików, które z definicji powinny być dość luźne (gruba skarpeta, warstwa powietrza zapewniająca izolację od zimna), jest wg mnie kompletnie chybionym pomysłem. Jeśli są zbyt ciasne, trzeba je wymienić na obszerniejsze.

  Bardzo chetnie. Wskaz mi tylko gdzie moge kupic trzewiki zimowe na kopycie G, ktore sa wystarczajaco eleganckie do garnituru. Ja na kopycie G znalazlem dotad wylacznie dosc masywne Berwicki 242 i Barkera Lambourn, ktory jest zbyt casualowy jak na ten cel. No i Yanko. Poza tym nie znalazlem absolutnie NIC, a szukalem naprawde dlugo.

 

Życzę by Ci się udało rozbić buty, ale nie obraź się, strasznie lubisz sobie komplikować życie. Saphir proponował Ci z tego co widzę wyjście, jakiego praktycznie nie oferuje na dzień dobry żaden sprzedawca w Polsce, a Ty się martwisz co zrobi ze spodami - myślę, że nic by nie robił, w każdym razie żadnych podejrzewam czynności, które miałyby zatuszować użytkowanie butów. Pewnie zostałyby sprzedane komuś z uczciwym opisem. Proponowałem Ci na forum rozciąganie, a Ty napisałeś nie wiem skąd wzięty termin 2 tygodni - (gdybyś wysłał w piątek, w środę byś już miał u siebie pewnie). To trochę przypomina taką historię o Kubie i o Bogu. Kuba przez wiele lat prosił Boga, by ten pozwolił mu wygrać w totka, w końcu po wielu latach Bóg do niego przemówił "Kuba, ty daj mi szansę, ty w końcu wyślij ten kupon !". Powodzenia !

     Tak jak wspomnialem, zwrot butow absolutnie nic by mi nie dal, bo nadal nie mialbym w czym chodzic. Trzewikow tego typu na kopycie G po prostu nie ma na rynku. a przynajmniej ja nie potrafie znalezc. Wszystko jest na E (Mermin, Scarosso, Septieme) albo na F (Loake, Herring, Crownhill). Twoja propozycje jak najbardziej doceniam, ale niekomfortowo sie czuje ze swiadomoscia, ze ktos dla mnie wyswiadcza uslugi za darmo. Taka juz moja "wada fabryczna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z shoepassion. Ich jedyny elegancki model zimowy wystepuje w dwoch wersjach - jednej ze skorzana podeszwa, druga na grubej skorzanej, ale z dociepleniem w srodu. Przy koniecznosci zelowania wersji pierwszej koszt krancowy przekraczalby cene za Loake Hyde z duzo lepsza firmowo podeszwa gumowa, natomiast wersja z podeszwa gumowa odpada ze wzgledu na futerko (W ocieplanym biurze bym sie w nich ugotowal zywem).

 

Alfred Sargent to koszt rzedu 2-3k za pare najtanszych butow, a ja niekoniecznie chce od samego poczatku rozbijac bank chcac kupic zwykle buty na zime ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam w swoich przedpremierowych cordo oczka "all the way" do samej góry. O ile haczyki rzeczywiście ułatwiają wiązanie, o tyle jakoś wolę te swoje oczka; haczyki jednoznacznie kojarzą mi się z butami górskimi. Nie przyjmuję argumentu, że haczyków nie widać: wielu elementów męskiego stroju nie widać, a jednak prowadzimy tu długie dysputy, jak te elementy powinny wyglądać.

PS. Chcę te split toe #8 - czy mógłbyś mi w prezencie świątecznym napisać, że zostały tylko rozmiary UK 5 i 13, że na zamówienie będą najwcześniej w czerwcu i w cenie 3K para, a poza tym na zdjęciu wyglądają dużo lepiej niż w rzeczywistości i było na nie mnóstwo reklamacji?? :mrgreen:

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Haczyki to też zagwozdka, bo jedni ich pożądają inni nie są w stanie zaakceptować. W sumie nie wiem kto jest w większości ;)

Ale chodzi jeszcze o metalowe oczka na zewnątrz jak na powyższych fotkach.

 

Dotychczas standard był taki:

post-17-0-09790700-1419347909_thumb.jpg

 

Propozycja jest taka:

04.jpg

 

... pomijając hooks, zmiana na + czy raczej nie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku casualowego zastosowania na +

Do wleganckich zestawów na -.

Zdobiony nakładany nosek raczej do wersji eleganckiej.

W sumie to można popytać klientów zamawiających trzewiki o ich zastsowanie.

A producenta zapytać o trochę inne kopyto do trzewików.

To zapewne ma swoich zwolenników ale jakieś bardziej smukłe znalazłoby kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.