Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Odcienie potrafią się nieco różnić.
Dla przykładu, modele z medalionami oraz ażurowaniem są w nieco inny sposób wykańczane i z reguły są ciemniejsze od tych bez zdobień.

 

P.S. Jeżeli są jednak jakiekolwiek wątpliwości, proszę o e-mail z zapytaniem, a sprawdzimy czy nie doszło do pomyłki (również mogło się zdarzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiejsza rozmowa z przemiłą panią z Patine i wiadomość e-mail o wysłaniu paczki sugerują, że powyższe zdjęcie bordowych lotników to może być nawet moje zamówienie :P

 

Jutro chwila prawdy, tzn. sprawdzanie, czy na kopycie 915 dam radę zawiązać buty tak, żeby przyszwa jakoś wyglądała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły moje 659 w Navy Cordovan na kopycie 962, które jest ogromne w porównaniu do 960. Po zakupie 3 par Yanko (2 x trzewiki kopyto 960G i półbuty na kopycie 962G) stwierdzam, że kopyto 962 jest szersze i obszerniejsze.Według tabeli szerokość powinna być ta sama. Nie wiem, czy podobnie będzie w innych rozmiarach, ale w moim przypadku 7.5G wypada jak duże angielskie 7.5G. W przypadku 962 powinienem zamówić buty o 1/2 rozmiaru mniejsze. 

 

Dla porównania trzewiki od producentów takich jak: Cheaney, Loake, Trickers zamawiam w rozmiarze 8F, natomiast półbuty 7.5F, gdyż mają dłuższe czubki. W przypadku Yanko trzewiki na kopycie 960G w rozmiarze 7.5G, natomiast półbuty na kopycie 960G, w przyszłości zamówię w rozmiarze 7G. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu z rozmiarami jest? Mając szeroką stopę, tak że penny loafers ( http://patine.pl/yanko-style-552-goodyear-welted.html ) na kopycie 961, rozmiar 9, szerokość G, szorują mi trochę małe palce, ale wydają się być z kolei za długie, to czy powinienem brać pół numeru mniejsze ale na innym kopycie, czy może ten sam rozmiar ale inne kopyto, a może pół numeru większe tylko że na innym kopycie?

Pytanie to kieruję głównie do Szafira, jako że ma dostęp informacyjny do tych wszystkich niuansów, choć oczywiście ciekaw jestem również opinii innych, bardziej doświadczonych z Yankami, użytkowników.

Pytanie jest zadane w kontekście cordovanowej dogrywki, ale myślę że bardziej pasuje w tym temacie, bo jest przede wszystkim związane z ogólną yankową tematyką rozmiarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tabelę rozmiarową, idealnie byłoby wziąć coś na kopycie 950 G ;) Rozmiar 9,5 jest jednocześnie szerszy i trochę krótszy od rozmiaru 9 kopyta 961.

 

Natomiast ja mam pytanie - czy cordovan charakteryzuje się podobną 'rozbijalnością' co cielęca licowa? Tzn. można oczekiwać, że się trochę rozejdą na stopie/prawidłach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu z rozmiarami jest?

 

Oj bardzo, bardzo różnie :)

Będę powtarzał to w nieskończoność - uogólnienia i teoria często biorą w łeb, gdyż optymalny dobór rozmiaru opiera się również na indywidualnych, subiektywnych odczuciach i preferencjach.

Jedni wolą buty luźniejsze, inni bardziej dopasowane, jedni akceptują rozchodzące się przyszwy, a nawet ich pożądają, a inni wręcz przeciwnie ...

 

Przykład z życia (ten sam model):

Klient nr 1, długość stopy 26cm, decyduje się na UK8,5

Klient nr 2, długość stopy 28cm, decyduje się na UK 8,5

 

Obaj są bardzo zadowoleni.

 

 

Mając szeroką stopę, tak że penny loafers ( http://patine.pl/yan...ear-welted.html ) na kopycie 961, rozmiar 9, szerokość G, szorują mi trochę małe palce, ale wydają się być z kolei za długie, to czy powinienem brać pół numeru mniejsze ale na innym kopycie, czy może ten sam rozmiar ale inne kopyto, a może pół numeru większe tylko że na innym kopycie?

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale nie ma możliwości zamówienia tego modelu na innym kopycie niż 961. Chyba, że w grę wchodzi inny model.

 

Oczywiście opinie i sugestie użytkowników YANKO będą bezcenne, także również czekam na rozmiarowe spostrzeżenia "jankowych" posiadaczy. Będzie to również dla mnie ciekawy materiał do analizy :)

 

Optymalnie byłoby podawać dane i swoje wymiary i rozmiar w formie:

  1. Model i kopyto: ...
  2. Rozmiar UK: ...
  3. Długość stopy: ...
  4. Obwód w najszerszym miejscu: ... (opcjonalnie)

Kilka odnotowanych ostatnio:

  1. Model i kopyto: Yanko 14448 kopyto 948
  2. Rozmiar UK: 8
  3. Długość stopy: 28cm
  4. Obwód w najszerszym miejscu: brak danych, ale szczupła stopa (opcjonalnie)

 

  1. Model i kopyto: Yanko 14558 kopyto 962
  2. Rozmiar UK: 7,5
  3. Długość stopy: 27cm
  4. Obwód w najszerszym miejscu: brak danych, ale szczupła stopa (opcjonalnie)

 

  1. Model i kopyto: Yanko 14558 kopyto 962
  2. Rozmiar UK: 7,5
  3. Długość stopy: 26cm
  4. Obwód w najszerszym miejscu: brak danych (opcjonalnie)

 

  1. Model i kopyto: Yanko 14204 kopyto 915
  2. Rozmiar UK: 8,5
  3. Długość stopy: 27,5cm
  4. Obwód w najszerszym miejscu: brak danych, ale szczupła z niskim podbiciem (opcjonalnie)

 

  1. Model i kopyto: Yanko 14653 kopyto 960
  2. Rozmiar UK: 8,5
  3. Długość stopy: 27,5cm
  4. Obwód w najszerszym miejscu: brak danych, ale stopa dość szeroka i wysokie podbicie (opcjonalnie)

 

  1. Model i kopyto: Yanko 14525 kopyto 960
  2. Rozmiar UK: 7,5
  3. Długość stopy: 27cm
  4. Obwód w najszerszym miejscu: brak danych (opcjonalnie)
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tabelę rozmiarową, idealnie byłoby wziąć coś na kopycie 950 G ;) Rozmiar 9,5 jest jednocześnie szerszy i trochę krótszy od rozmiaru 9 kopyta 961.

 

Natomiast ja mam pytanie - czy cordovan charakteryzuje się podobną 'rozbijalnością' co cielęca licowa? Tzn. można oczekiwać, że się trochę rozejdą na stopie/prawidłach?

Myślę, że na boki but/cholewka spokojnie ułoży się w stosunku do stopy. Na długość raczej mniej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej - to niby jest z konia, ale wbrew pozorom nie tak grube jakbyśmy sądzili i całkiem elastyczne. Moje dały się założyć i nosić intensywnie od pierwszego dnia bez sensacji. Potwierdzam - na długość się nie rozejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Model i kopyto: Yanko 14448, kopyto 948G

Rozmiar UK: 7

Długość / szerokość stopy: 26,4 cm / 10,4 cm

Obwód w najszerszym miejscu: 24 cm

 

Pierwsza para, którą otrzymałem w tym rozmiarze była bardzo dopasowana, parę dni temu otrzymałem nową - ta pomimo tego samego rozmiaru nie jest już tak "ciasna" i pozostawia trochę luzu. Może mierzyłem o innych porach, przez co stopa była mniej spuchnięta - nie wiem.

 

Dam znać jak sprawa wygląda po kilku dłuższych spacerach, póki co aplikuje kosmetyki, po każdym dając skórze jeden dzień na wchłonięcie specyfiku. :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale nie ma możliwości zamówienia tego modelu na innym kopycie niż 961. Chyba, że w grę wchodzi inny model.

 

Skoro nie ma możliwości robienia tych samych modeli na różnych kopytach, nawet w opcji "na zamówienie" (nie byłem pewien) to odnosiło się to do wyboru innego modelu.

 

Właśnie zmierzyłem sobie stopę - dł. ok. 26 cm, sz. 253 mm

kopyto 961, rozmiar 9, szerokość G ma szerokość 252,5 mm więc można powiedzieć na styk, ale wydawało mi się że jakieś dodatkowe luzy na etapie produkcji są przewidziane.

Stąd też zapewne, buty te są za długie. Takie było moje pierwsze skojarzenie, bo normalnie but załamuje mi się w jednym miejscu, a kupiony model w dwóch, co powoduje że pomiędzy nimi powstaje niewielkie wybrzuszenie, co to nie chce się rozprostować na prawidle.

Jeśli rzeczywiście dane pomiarowe w tabelce są zgodne z rzeczywistością (co fan_dobrego_buta podważał), to w przyszłości będę brał buty o rozmiarze 9,5 na kopycie 960 albo 950. Chyba że but wymaga kilku (iluś tam) centymetrów więcej w długości i te 30 cm przy moich ok. 26 to za mało.

 

Co do opcji "na zamówienie", to czy rzeczywiście nie da się tam nic zmodyfikować (np. brak ażurów gdy są, albo ażury gdy ich nie ma itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opcji "na zamówienie", to czy rzeczywiście nie da się tam nic zmodyfikować (np. brak ażurów gdy są, albo ażury gdy ich nie ma itp.)?

Możliwe modyfikacje:

- pasek / brak paska (boots)

- haczyki zamiast 4 ostatnich dziurek (boots)

- kolor i rodzaj skóry (cielęce lico/zamsz/cordovan i opcje kolorystyczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmierzyłem sobie stopę - dł. ok. 26 cm, sz. 253 mm

kopyto 961, rozmiar 9, szerokość G ma szerokość 252,5 mm więc można powiedzieć na styk, ale wydawało mi się że jakieś dodatkowe luzy na etapie produkcji są przewidziane.

Stąd też zapewne, buty te są za długie. Takie było moje pierwsze skojarzenie, bo normalnie but załamuje mi się w jednym miejscu, a kupiony model w dwóch, co powoduje że pomiędzy nimi powstaje niewielkie wybrzuszenie, co to nie chce się rozprostować na prawidle.

Jeśli rzeczywiście dane pomiarowe w tabelce są zgodne z rzeczywistością (co fan_dobrego_buta podważał), to w przyszłości będę brał buty o rozmiarze 9,5 na kopycie 960 albo 950. Chyba że but wymaga kilku (iluś tam) centymetrów więcej w długości i te 30 cm przy moich ok. 26 to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie. W jakim rozmiarze posiadacie trzewiki (kopyto 960) przy stopie o długości 26 cm? Z informacji na blogu patine.pl wychodzi, że powinna być 7. Wg. tabeli rozmiarów długość to 280,31 mm, czyli 2 cm zapasu. Właśnie, co do tabeli rozmiarów. Napisane jest, że to wymiary zewnętrzne, ale mierzone "po podeszwie" czy wymiary samej cholewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.