Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od stopy, mam 3 pary butów Yanko i są one jakby stworzone pode mnie. Dopasowanie juz od 3 założenia. Praktycznie zrezygnowałem z tego powodów eksperymentów z innymi markami.

Więc jak widać nie możemy tu mówić o złej konstrukcji i bublu, tylko o nie korespondujacej budowie linii do indywidualnej budowy stopy. Ja tak miałem z Emlingami, a np. Gordon Brosy leżały od razu dobrze, chociaż to drugie to niska półka

Sznurowka z haczyków tez mi spadała, jak się sznurówki juz trochę przetarly to efekt zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stopy, mam 3 pary butów Yanko i są one jakby stworzone pode mnie. Dopasowanie juz od 3 założenia. Praktycznie zrezygnowałem z tego powodów eksperymentów z innymi markami.

Więc jak widać nie możemy tu mówić o złej konstrukcji i bublu, tylko o nie korespondujacej budowie linii do indywidualnej budowy stopy. Ja tak miałem z Meerminami, a np. Gordon Brosy leżały od razu dobrze, chociaż to drugie to niska półka

Sznurowka z haczyków tez mi spadała, jak się sznurówki juz trochę przetarly to efekt zniknął

 

Coz, gdyby T.J. osobiscie nie powiedzial mi o tym, ze moje problemy z tymi butami wynikaja wlasnie ze zlej konstrukcji buta (za szeroka i zbyt wysoka cholewka), nie wspominalbym o tym na forum, tylko zalozyl, ze te buty po prostu nie sa dla mnie. Ja chyba bede musial pozostac przy herringach i barkerach

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anachronis, super, że napisałeś o swoich doświadczeniach z Yanko i opinii fachowca (T.J.) na ich temat. Twoja relacja jest szczera i obiektywna. Dziwi tylko reakcja niektórych użytkowników i przerzucanie odpowiedzialności za wady fabryczne na Ciebie.

Czasami mam wrażenie, że kwestionowanie i poddawanie pod wątpliwość jakości, wykonania etc. Yanko to świętokradztwo na tym forum

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, o zbyt luźnej cholewce w trzewikach Yanko pisałem już dawno. Na mnie też są za szerokie nad czym ubolewam. Widząc jednak jak rzadko spotyka się zdjęcia butów z idealnie dopasowaną przyszwą, nie widzę w tym wady. Każde buty robione są na średnią stopę, średniego klienta - a przynajmniej wg wyobrażenia średniego klienta - taki rynek. "Freakom" idealne dopasowanie zapewnia tylko bespoke, albo długie poszukiwania własnego św. grala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie, że kwestionowanie i poddawanie pod wątpliwość jakości, wykonania etc. Yanko to świętokradztwo na tym forum

Bez przesady, moje Yanko obtarły mnie jak żadne inne buty, a do tego prawy but ma słabszą jakość skóry i nie kryję tego. Może cordovany będą lepsze, mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie, że kwestionowanie i poddawanie pod wątpliwość jakości, wykonania etc. Yanko to świętokradztwo na tym forum

 

Ciekawe, bo ja mam zupełnie inne odczucia.

I z góry Cię przepraszam, bo będę 'kadził' - Yanko kojarzy mi się z wzorcową i niespotykaną na polskim rynku jakością obsługi.

Oczywiście, że zdarzają się wpadki - zdarzają się każdemu, kto 'coś' próbuje robić, ale...

...Ale jestem dziwnie pewny, że w wypadku jakichkolwiek problemów z ich butami, wystarczy telefon/mail do Szczecina i będę zadowolony. ;-)  

 

(I, tak - wiem o czym piszę; jestem szczęśliwym właścicielem jednej pary Yanko) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypowiedzi kolegi Anachronis przytaczane stwierdzenia TJa dotyczyły wspominanego przez mnie braku dopasowania modelu do nogi. Nie było mnie przy tej rozmowie i może źle odczytałem wypowiedź, ale, że dalej pojawia się stwierdzenie (w moim rozumieniu przeinaczające opinie TJa, przynajmniej opisaną w ten sposób ), że to jakość konstrukcji jest kiepska, to do tego miałem wątpliwości. 

 

Z całym szacunkiem dla kolegi Anachronis i ceniąc sobie każdą opinią, przytoczyłem swoją kontr-opinię z użytkowania 3 modeli Yanko na co dzień. Skupiam się za bardzo na merytoryce, olewając pisanie soczystych noweli, to fakt, ale piszę to jako bardzo zadowolony klient, zarówno od strony jakości butów (w stosunku do ceny, szczególnie po promocjach), i obsługi sklepu. Buty od TJa też mam, są o klasę wyżej, ale raczej długo nie będę mieć drugiej pary, bo Yanko spełnia moje oczekiwania jakościowe, cenowe i komfortowe. I też jak napisałem, ktoś inny może mieć zupełnie inne zdanie na ten temat, bo ma inną budowę stopy i jemu np. bardziej pasują Bakery. Mi np. Emlingi, też stojące stosunkowo wysoko pod względem jakości, kompletnie nie leżą i żałuje zakupu.

 

Dla podsumowania, rozdzielone zostały tutaj 4 kwestie:

- cena

- jakość konstrukcji i materiałów

- komfort

- jakość obsługi sklepu

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorowa obsługa klienta na patine.pl (o której nie pozwoliłeś nam w tym wątku rozmawiać) przyjęłaby bez problemu zwrot butów, które od razu okazały się nietrafione, bez pytania o powód.

Na marginesie, Tricker's to buty dużo droższe od Yanko.

Ja nie widziałem butów Yanko w telewizji, tylko na co dzień użytkuję trzy pary i kilkanaście par Barkerów, Markowskich, Allen Edmonds, Loake. Moje zdanie o butach jak i o jakości obsługi jest bardzo dobre, nie jestem strażnikiem moralności ani niczego innego, nie jestem opłacany przez Daniela ani nikogo innego poza moim pracodawcą z całkiem innej branży, po prostu dobrze mi się chodzi w butach Yanko i na forum dyskusyjnym w temacie o butach Yanko wyrażam opinię, podobnie jak Ty - mamy do niej takie samo prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubo69, xkoziol swoimi pytaniami tylko potwierdzacie, to co napisałem. Może zawnioskujcie do admina, żeby w regulaminie znalazł się zapis, że wszelkie opinie o butach Yanko poniżej uwielbienia będą automatycznie kasowane?

Tytuł Strażników Yanko należy do Was.

 

Panowie, bardzo proszę - bez osobistych wycieczek. Punkt widzenia jest subiektywny i sprzeczne opinie niekoniecznie świadczą o tym, że ktoś robi lobbing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anachronis, super, że napisałeś o swoich doświadczeniach z Yanko i opinii fachowca (T.J.) na ich temat. Twoja relacja jest szczera i obiektywna. Dziwi tylko reakcja niektórych użytkowników i przerzucanie odpowiedzialności za wady fabryczne na Ciebie.

Czasami mam wrażenie, że kwestionowanie i poddawanie pod wątpliwość jakości, wykonania etc. Yanko to świętokradztwo na tym forum

Siro-tak jak już pisali moi poprzednicy, wszystko zależy od dopasowania kopyta do stopy, użytych materiałów i wykonania butów. Nie wyciągałbym pochopnych wniosków o Yanko na podstawie 1 pary. Moją opinię na temat tej marki można przeczytać kilka wpisów wcześniej. Muszę dodać, że w moim przypadku cholewki również są odrobinę szerokie.

Ja osobiście najbardziej lubię kopyta Cheaney, gdyż najlepiej pasują do mich stóp. Jednak dopiero w połączeniu z fantazją Herringa (oryginalne łączenie kolorów i rodzajów materiałów) wysuwają się na 1 miejsce w moim rankingu butów w zakresie cenowym do 300 GBP. Biorąc pod uwagę, że przeważnie płacę za nie 50% orginalnej ceny, są bezkonkurencyjne. 

Jednak jest to moja osobista i subiektywna opinia firmy Cheaney oraz Herring by Cheaney. 

Wracając do Yanko - uważam, że są to bardzo dobre buty, pod względem wzornictwa i wykonania. Biorąc pod uwagę cenę, jakość skór powinna być troszeczkę lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia szerokości cholewki potwierdza, że dopasowanie i wygoda zależy od stopy i przede wszystkim preferencji. Piszecie, że cholewka jest za szeroka, ale np. w moim przypadku gdy ścisnę maksymalnie sznurówki, to właściwie nie mogę chodzić (zdjęcie 1). Gdy je poluzuję jest wygodnie (zdjęcie 2). Gdyby cholewka byłaby węższa, to pewnie nie mógłbym tak dopasować butów. Dla mnie tak jest dobrze, a dla niektórych piszących za szeroko. Podsumowując, dopasowanie danego buta będzie super dla jednej osoby i beznadziejne dla drugiej. Sądzę, że ocenianie jakości butów po wygodzie nie jest miarodajne, bo to subiektywna kwestia.

post-5751-0-77585800-1422120602_thumb.jp

post-5751-0-51452800-1422120647_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale anakondę wplotłeś w te dziurki... :D

 

U mnie w trzewikach Loake jest dokładnie to samo, ale cholewka po jakimś czasie się wyrobiła i teraz zaciskam ją już „na styk” bo na początku była to droga krzyżowa - cholewka przetarła skarpety i dobrała się do skóry (mojej).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pięknie dziękuję za WSZYSTKIE opinie, głosy i sugestie. Są dla nas bardzo cenne. Zapewniam, że bardzo cieszymy się z pozytywnego odbioru (nie tylko na tym forum), ale nie popadamy w samouwielbienie ;) Zdajemy sobie sprawę, że nie ma na świecie marki, która zadowoli wszystkich, a i da się usłyszeć głosy niezadowolenia z realizacji bespoke u największych mistrzów. Jednak każdy głos jest dla nas ważny w dążeniu do optimum. Nie wiem jak to wygląda z zewnątrz, ale my jako przedstawicie marki Yanko nie czujemy się na forum But w Butonierce wyróżniani, nie czujemy, że nam można więcej, i nie mamy wrażenia, że marka przedstawiana jest w sposób oderwany od rzeczywistości. Wręcz przeciwnie - właśnie dlatego, że wspólnie z Wami jesteśmy tu od zawsze, właśnie dlatego, że czujemy się częścią tego środowiska, właśnie dlatego, że reagujemy niemal na każde zapytanie czy problem, właśnie dlatego, że wielu z Was znamy osobiście (poprzez zaangażowanie na rzecz rozwoju forum i Stowarzyszenia) ... czujemy się jak na świeczniku. Z naszej perspektywy od Yanko i od nas wymaga się więcej ... i bardzo dobrze, bo to nas motywuje, a nasze relacje z producentem często pozwalają na korekty. Tak było dla przykładu w przypadku przytaczanych tu kilkukrotnie haczyków. Nie będę odkopywał maili i cytatów z poprzedniego roku, ale tegoroczna wersja Yanko Boots with Hooks powstała po Waszych sugestiach z ubiegłego sezonu właśnie :) Oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę, że nie wszystkim będzie to odpowiadało, dlatego w ofercie tegorocznej były obie wersje (choć nie we wszystkich kolorach).

 

Co do obszerności cholewki i spraw podobnych ... to wszystko kwestia dopasowania. Każdy przypadek jest indywidualny. Nie da się zrobić buta uniwersalnego pasującego na 2 skrajnie różne stopy/nogi ... tu opcją jest szerokość kopyta F/G. Szerokość G pasuje w zdecydowanej większości przypadków, dlatego jest to u nas standard, ale Wasze głosy skłaniają mnie do tego, by przynajmniej w najpopularniejszych modelach wprowadzić do stałej oferty węższe kopyta. Pięknie dziękuję! Postaram się, by z czasem tak było. Ważna kwestia przy dopasowaniu/przymiarce (powtórzę po kilku Forumowiczach, bo to podstawa) - jeżeli na etapie przymiarki czujemy istotny dyskomfort lub but "zgniata" palce, obuwie wręcz trzeba odesłać. Decydując się na eksploatację mocno niedopasowanego obuwia, bierzemy na siebie ryzyko nie tylko utraty zdrowia, ale i zniszczenia butów. Jeżeli buty posiadają wady konstrukcyjne (to przecież możliwe), należy odesłać buty w trybie reklamacyjnym. Zapewniam, że właśnie dlatego, iż od nas wymaga się więcej, każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Klient nie jest naszym przeciwnikiem i mamy nadzieję, że z wzajemnością :) Ale jak reklamacja do nas nie trafia, to rzeczoznawca nie ma szans potwierdzić wady, a my reklamacji uznać. No tak się nie da :)

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję zarówno miłośnikom Yanko, jak i tym, którym Yanko nie do końca spasowało. Dzięki systematycznie poszerzającej się palecie opcji, mamy nadzieję to z czasem zmienić.

 

Na zakończenie coś przyjemnego dla oka :)

 

P.S.

Informacje od Was na temat przecierających się sznurowadeł zmotywowały nas do uruchomienia promocji - wszystkie sznurowadła w ofercie multirenowacja.pl w lepszych cenach od dziś przez jakiś czas. Jest szansa na wymianę :)

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną poza siedzibą chyba tylko u w Poznaniu (T. Miler) i Warszawie (R. Zaczkiewicz) 

 

Czy u Szarmanta buty Yanko dostępne są od ręki?

 

Chciałbym kupić sobie na własny ślub moje pierwsze, porządne oxfordy, naczytałem się tutaj wiele dobrego o marce Yanko, ale mam chyba zbyt duże opory przed kupnem butów przez Internet - koniecznie muszę przymierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.