Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć nazywam się Daniel i też jestem uzależniony. Wpadłeś i Ty! Dostrzegam u Ciebie objawy 1 fazy choroby. Będzie coraz gorzej, odkryjesz nowe wymiary i levele, które wywrócą Twój świat do góry nogami. Mentalnie przygotuj rodzinę. Syndrom współuzależnienia nieunikniony ;)

Cześć, jestem Wojtek. Wpadłem w uzależnienie i potrzebuję pomocy (czytaj: zbieram na kolejną parę butów;) Współuzależniona już jest, kazała mi sprawdzić kiedy dla niej będą takie fajne buty jak moje, i ubolewa nad tym że nie robią takich szpilek do ślubu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiedenki to były Yanko 558 to śmiało spróbowałbym na Twoim miejscu monki UK 7,5, ze względu na smuklejsze kopyto. Jeżeli UK7, to na wiosnę burdeos powinny się uzupełnić. Cuero nieco później, ale również.

A model 201 Negro? Czy można liczyć w najbliższym czasie na uzupełnienie rozmiarów? Do tej pory miałem okazję mierzyć trzewiki w rozmiarze 8.5 G i niestety były minimalnie ciasne w okolicy podstawy palców wiec czekam na 9G. Niestety wydaje mi się, że i tak jestem już uzależniony i szukam następnych okazji żeby powiększyć swoją kolekcję :D. Jaki rozmiar byłby odpowiedni w kopycie 915 F?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanko 201 9G nie ma szans, gdyż jest to kopyto 915 (tylko F). Uzupełnienie spodziewane za ok. 7 tygodni, ale nie chciałbym się deklarować, bo terminy są płynne.

Jeżeli lotniki, to jest szansa, że w połowie roku pojawią się czarne Yanko 549, które robione są na szerszym kopycie 961 i tu już problemu być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarły moje pierwsze doubke monki. Na wstępie chciałbym podziękować kolegom Whitesnake, Goblinn oraz Remy za opinie i cenne uwagi, które pozwoliły mi podjąć ostateczną decyzję.

 

Yanko 915 F, rozmiar 7.5 Testo de Moro. Z butów jestem bardzo zadowolony. Rozmiar jest idealny. Na 100% nie są to moje ostatnie monki, jednak wołałbym coś bardziej casula, gdyż nosek w 915 nadaje elegancji butom.  Zastanawiam się czy zamiennikiem dla kopyta 915 rozm 7.5F, może być koputo 962 rozm 7F?

 

Kilka opcji chodzi mi po głowie :

 

- całe granatowe (skóra cielęca)

- całe granatowe (zamsz)

- całe z zamszu w kolorze koniaku

- łączenie zamszów - granat + koniak - EDIT - ta opcja odpada

- łączenie granat skóra + granat zamsz - decyzję dopiero podejmę jak dotrą do mnie Balmorale w tym łączeniu

 

Zdjęcia robione przy sztucznym naświetleniu (kolory troszkę zmienione):

 

post-3391-0-90412600-1423589425_thumb.jp - Yanko

post-3391-0-40639700-1423589431_thumb.jp - ostatnie nabytki w brązie - barkuje tylko Herring Edward II 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie 915 7.5UK ;), Będę to chyba zawsze podkreślał, kopyto 915 jest jednym z ładniejszych kopyt w butach RTW. Szkoda że zdjęcie robione z bliska i obiektyw widać trochę przerysował kształty.

Naprawdę jestem bardzo zadowolony z zakupu. Faktycznie moje zdjęcia nie oddają piekna tych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście podać jakie macie długości i szerokości stóp? Też się przymierzam do tego modelu i waham się nad rozmiarem ;)

 

U mnie Yanko 306, kopyto 915F rozmiar 8, stopy 270mm/104mm - najlepiej dopasowane buty jakie kiedykolwiek miałem - mam wrażenie jakby były odlewem dla moich stóp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość 104 mm ?  :shock: Ale w którym miejscu ? Ja w najszerszym punkcie mam 240 mm...

Szerokość to wymiar liniowy obrysu stopy (w najszerszym miejscu - u mnie linia od nasady dużego do nasady małego palca). Ty piszesz o obwodzie, jak mniemam... ;)

EDIT:

Dla porównania - u mnie obwód w tym miejscu wynosi aż 263 mm

 

P.S. Mam szerokie stopy - chyba płaskostopie poprzeczne. Lubię buty ciasno dopasowane tzn, kiedy stopa dobrze wypełnia wnętrze buta bez luzów - prawie jak skarpetki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Yanko do tej pory brałem zawsze 7,5 UK ale na kopytach o tęgości G. (kopyto Yanko 960 i 962) Przyszwa w wiedenkach niestety się nie schodzi, ale generalnie na szerokość jest ok. Na długość z kolei przy trzewikach Yanko nie było problemu, ale wiedenki już mają luz z tyłu. 

 

Z Loake 7,5 - 8 UK w tęgości F (ale mam też jedną parę G - ewidentnie za szeroką)

 

Z Bexleyów - rozmiar 41 jest idealny.

 

EDYTKA

 

 

Szerokość to wymiar liniowy obrysu stopy (w najszerszym miejscu - u mnie linia od nasady dużego do nasady małego palca). Ty piszesz o obwodzie, jak mniemam...  ;)

EDIT:

Dla porównania - u mnie obwód w tym miejscu wynosi aż 263 mm

 

P.S. Mam szerokie stopy - chyba płaskostopie poprzeczne. Lubię buty ciasno dopasowane tzn, kiedy stopa dobrze wypełnia wnętrze buta bez luzów - prawie jak skarpetki  ;)

 

 

 

Twardy82 - faktycznie rozpędziłem się - chodziło mi o obwód. W każdym razie uspokoiłeś mnie - bałem się czy zmieszczę się na szerokość w tym kopycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Yanko do tej pory brałem zawsze 7,5 UK ale na kopytach o tęgości G. (kopyto Yanko 960 i 962) Przyszwa w wiedenkach niestety się nie schodzi, ale generalnie na szerokość jest ok. Na długość z kolei przy trzewikach Yanko nie było problemu, ale wiedenki już mają luz z tyłu. 

 

Z Loake 7,5 - 8 UK w tęgości F (ale mam też jedną parę G - ewidentnie za szeroką)

 

Z Bexleyów - rozmiar 41 jest idealny.

 

EDYTKA 

 

Twardy82 - faktycznie rozpędziłem się - chodziło mi o obwód. W każdym razie uspokoiłeś mnie - bałem się czy zmieszczę się na szerokość w tym kopycie :)

 

Jeśli to Tobie pomoże, to noszę następujące kopyta:

Loake: Capital, Claridge, 024, 026 wszystkie F i wszystkie 8UK

Barker: 386 G 7,5UK

Yanko 915F 8UK (wspomniane) i 960G, też 8UK (o dziwo kształt kopyta trzewików 525 jakoś tak dziwnie nie współgrał z moją stopą, że 7,5 uwierało u nasady małego palca, więc wymieniłem na 8 - teraz są odrobinkę, prawie niewyczuwalnie, luźniejsze i mają dużo przestrzeni nad palcami, ale są też bardzo wygodne, szczególnie z grubszą skarpetą).

i jeszcze mniej znaczące:

MassimoDutti - mokasyny 42EU

Herring LeMans (trainers) 41EU - ciasne, 42 było zbyt luźne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 915F mam 7.5 i są dobre na szerokość  a dł jest OK. W przypadku 960G i 962G, mam 7.5, jednak aby nosić bez wkładki byłby idealny rozmiar 7. Uważam, że w 915F powinny być o 0.5 rozmiaru większe niż 960G.

Kopyto 962G dla mnie jest dziwne i żałuje że zamówiłęm buty a tym kopycie, gdyż jest bardzo długie i obszerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Yanko do tej pory brałem zawsze 7,5 UK ale na kopytach o tęgości G. (kopyto Yanko 960 i 962) Przyszwa w wiedenkach niestety się nie schodzi, ale generalnie na szerokość jest ok. Na długość z kolei przy trzewikach Yanko nie było problemu, ale wiedenki już mają luz z tyłu. 

 

Z Loake 7,5 - 8 UK w tęgości F (ale mam też jedną parę G - ewidentnie za szeroką)

 

Z Bexleyów - rozmiar 41 jest idealny.

 

Posiadam monki Yanko 306 (kopyto 915F), wiedenki Yanko 435 (kopyto 915F) i trzewiki Yanko 525 (kopyto 960G), wszystkie w rozmiarze 7UK.

 

1. Monki są zdecydowanie najwygodniejsze, co ciekawe wydają się szersze niż model 435 na tym samym kopycie i nie chodzi tutaj o to, że trzymanie stopy realizowane jest klamerkami zamiast sznurówek. Pewnie zdarza się nieznaczna różnica rozmiaru w różnych partiach.

 

2. Wiedenki 435 to moje pierwsze buty, w których przyszwa się nie schodzi - mam bardzo szczupłą stopę. Pierwszego dnia przysporzyły mi cierpienia, ale prawidła pomogły :).

 

3. Trzewiki w porównaniu z powyższymi dwoma modelami są oczywiście obszerniejsze, grubsza skarpeta pomaga, ale ostatecznie pewnie zdecyduję się na wkładkę.

 

Mam też monki Loake (kopyto Capital) w rozmiarze 7UK, podobnie się w nich czuję jak w monkach Yanko. Generalnie kopyto 915 jest wąskie i bardzo dopasowane w moim przypadku przed wyjściem trzeba włożyć prawidła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

MOJA WIELKA PROŚBA :

opisujcie te zdjęcia - jaki model ,  jaki rozmiar buta , jaka tęgość , jaka długość wkładki , jakie macie wymiary stopy i na koniec jakie wrażenia 

większość użytkowników forum nie ma możliwości mierzenia kilku par w sklepie , bazuje więc na informacjach z netu - im więcej wiedzy tym mniej dylematów co wybrać 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również należę do tego klubu ;) 915 F 7.5 UK w monkach (burdeos) i 2x lotnikach (burdeos, czarne). Piękne buty, teraz zastanawiam się na cuerro, ale to dopiero jakoś na wiosnę ;)

 

Mógłbyś podać prosze wymiary swojej stopy? Najlepiej łacznie z obwodem, bądź szerokością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.