Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Planuje kupić trzewiki ten model http://patine.pl/yanko-653y-yes-cuero.html.moja długość stopy to ok 27.2 cm .Proszę o poradę jaki rozmiar wybrać .Stopę wydaje mi się ,że mam normalna ani niskie ani wysokie podbicie.Czy ma ktoś podobną długość stopy i zakupił trzewiki ?

Bez podania szerokości stopy żadna rada ci sie nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Choć forum przeglądam od dawna, szczególnie ten wątek, dopiero teraz postanowiłem dołączyć do zacnego grona użytkowników. 
Swoje pytanie kieruje przede wszystkim do Pana Daniela. Studiując tabelę rozmiarów yanko zauważyłem dziwną rzecz. Mianowicie przy rozmiarach kopyta 915 rozmiar 10 jest krótszy (!) od rozmiaru 9,5. Różnica co prawda niewielka bo ledwie jeden milimetr, ale jednak jest. Czy to pomyłka, czy faktycznie większa 10 wcale niekoniecznie jest większa na długość od 9,5? 

 

Pozdrawiam,

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ;) Ja dziękuję za szybką odpowiedź. Hmm.. prawdę mówiąc miałem cichą nadzieje, że to nie jest błąd tylko taka przypadłość tego rozmiaru. Cóż, w sumie tabela nie jest taka zła, dzięki niej dobrałem swoje czarne oksfordy 558. Co prawda moje szerokie i wysokie stopisko ledwie się zmieściło w rozmiar 8,5, ale po solidnym rozciągnięciu powinno być git. Żadne buty jeszcze nigdy mnie tak nie obtarły i jednocześnie z żadnych nigdy nie byłem tak zadowolony <3 Na przyszłość będę brał jednak 9 w tęgości G.

Co prawda to pytanie już kiedyś padało tutaj  i nawet pamiętam Pana odpowiedź, to jednak pozwolę sobie jeszcze raz zapytać. Czy istnieje jakakolwiek nikła szansa na wprowadzenie tęgości G, choćby na zamówienie, kopyta 915?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę tabelę producent podrzucił nam ze 100 lat temu i wprowadza chyba tak naprawdę więcej zamieszania niż pomaga. Muszę się zastanowić, czy jej w ogóle nie ściągnąć.

 

Panie Danielu, w moim przypadku ta tabela sprawdziła się w 100%. Może warto ją lekko zmodernizować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Będziemy myśleć o tej tabelce :)

 

 

Co prawda to pytanie już kiedyś padało tutaj  i nawet pamiętam Pana odpowiedź, to jednak pozwolę sobie jeszcze raz zapytać. Czy istnieje jakakolwiek nikła szansa na wprowadzenie tęgości G, choćby na zamówienie, kopyta 915?

Piękno tego kopyta w dużej mierze tkwi w jego smukłości. Dyskusje na ten temat z producentem mamy już za sobą. Według Majstrów szersza wersja kopyta 915 zaburzy proporcje i buty nie będą prezentowały się już tak dobrze. Po prostu nie ma możliwości, by szeroki but prezentował się jak 915 :) Mamy jednak tyle zapytań o tę kwestię, że przy jakiejś okazji jeszcze pewnie poruszymy temat. Na dzień dzisiejszy jednak szans niestety nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja cicha nadzieja znów umarła  :cry: Dla mnie osobiście największym "bajerem" tego kopyta jest ukształtowanie noska, choć gwoli prawdy kopyto 915 widziałem tylko na zdjęciach, które nie oddają choćby w połowie uroku butów, o czym przekonałem się gdy dotarły do mnie czarne oksfordy 558.. Pamiętam, że zanim odważyłem się włożyć je na nogę to kwadrans je kontemplowałem w rękach :D

Jeszcze pytanie odnośnie tej tabeli rozmiarów. Czy jeśli noszę rozmiar butów 8,5 - 9 z kopyta 962 (rzeczone oksfordy 558), to patrząc na tabelę rozmiarów powinienem wziąć rozmiar 10 przy kopycie 915?

 

edit: Pisałem kiedyś z Panią Agnieszką i delikatnie dała mi do zrozumienia żebym zapomniał o butach na tym kopycie, proponując inne modele :/ Oczywiście nie odpuszczam i do póki nie przymierzę butów i sam nie sprawdzę, do póty nie dam za wygraną :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na rozmiar 9/9,5.

Na pewno przymiarka wiele rozjaśni. To jest jeszcze kwestia tego, czy i w jakim stopniu akceptuje się rozchodzącą przyszwę.

Są tacy, którzy akceptują nawet całkiem spore "V", ale są i tacy, dla których nawet nieznacznie rozchodząca się przyszwa jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem moje trzewiki http://patine.pl/yanko-653y-yes-cuero.html. Mam pytanie po założeniu ich są straszne sztywne u góry generalnie cały but jest sztywny.Wiem że to skóra itp .ale moje wrażenie średnie po założeniu .I właśnie jak to wypada u was ?.Wydaje mi się że but przy pierwszym włożeniu powinien być wygodny .Tymczasem hmm czuje dyskomfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, ale nie upatruję w tym wady, skóra musi się dopasować. Zdaje się, że w tym wątku była dyskusja na temat haczyków zamiast dziurek. Pisałem wtedy, że właśnie ze względu na sztywność buta nie dociskam cholewki sznurowadłami maksymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa na pojawienie się w ofercie Yanko pojedynczych monków na smuklejszym kopycie niż oferowane 962 G i 777 G? Jeśli nie w stałej sprzedaży, to chociaż na zamówienie... Tak przy okazji - jakie są różnice obydwu kopyt? Pytam z ciekawości ponieważ na Waszej stronie nie znalazłem tabeli z rozmiarówką dla "trzech kos" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada może ktoś ten model http://patine.pl/yanko-style-558-patine.htmli był by wstanie wstawić fotkę z stylizacją np jeans ? Interesuje mnie ten model własnie z taką patynacją

 

http://blog.multirenowacja.pl/patynowanie-butow/#prettyPhoto[5601]/4/

 

i się zastanawiam czy będą pasować do jeansów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.