Skocz do zawartości

Marka butów: Shoepassion


metius

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to guma potocznie zwana "piramidka". Jeżeli chodzi o duże arkusze, to występuje ona w kilku grubościach i od kilku producentów. Dawno temu, jakieś 3 lata stosowałem ją w butach zimowych, głównie damskich. Potem jakość poleciała strasznie i nie wiadomo było co tak naprawdę się kupi. Ta, która jest na butach ma prawdopodobnie grubość 1,2 mm i jeżeli jest ona cięta z rolki, lub występuje w pasach podklejonych płótnem, to rzeczywiście jest to mocny materiał do zelowania. Niemniej jednak nigdy nie stosowałem jej do zelowania butów męskich. Nigdy też nie spotkałem się w Niemczech, w zaprzyjaźnionych zakładach szewskich, by choćby jedna para butów była podzelowana takim materiałem. Do męskich butów na skórzanych spodach pasują wg mnie jedynie gotowe zelówki, standardowo mające grubość 1,5 - 1,8mm. Jeżeli klient chciałby cieńsze, to też jest taka możliwość. Grunt, że jesteś zadowolony :) Ale z tym Vibramem to Twój szewc pojechał na całego ;)

 

edit :

Poniżej chyba pierwsze buty Shoepassion, z którymi miałem kontakt wiele lat temu zanim marka w ogóle pojawiła się w Polsce. Buty zelowane oryginalnie dołączonymi zelówkami. Z tego co wiem, sprawowały się na butach rewelacyjnie (potem wyjechałem z Rzeszowa i urwał mi się kontakt z Klientem). Jakoś do mnie lepiej przemawia wygląd oryginalnych zelówek, niż tych ciętych z arkuszy.

 

post-1882-0-86009200-1444517696_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te zelówki są podszyte warstwą płótna. Ciekawe jest to, co piszesz. Tym bardziej jestem ciekawy jak zelówki będą się zachowywały w miarę chodzenia. Zawsze mam, w razie czego, zelówki vibram z dwóch par SP (takich samych, jak na zdjęciu powyżej) ;). Rzeczywiście, do ostatniej pary zelówek już nie dostałem. A tak jeszcze z ciekawości, jakich zelówek używasz poza vibramem ze zdjęcia dołączanym przez producenta.

Dzięki za obszerne wyjaśnienie sprawy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

to prawda od pewnego czasu nie dołączamy zelówek Vibram do zamówienia. Jednak jeśli dostajemy wiadomość od naszych klientów, że chętnie by sobie życzyli takowe dostać to wówczas staramy się (w ramach możliwości) je dosłać. 

A na temat ich oryginalności - czy myślicie, że jakakolwiek ogólnie dostępna marka sprzedająca swoje produkty na cały świat połakomiłaby się na podróbki? Wydaję mi się, że te czasy są już dawno w Europie za nami :)

Pozdrawiam,
Oliwia

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

to prawda od pewnego czasu nie dołączamy zelówek Vibram do zamówienia. Jednak jeśli dostajemy wiadomość od naszych klientów, że chętnie by sobie życzyli takowe dostać to wówczas staramy się (w ramach możliwości) je dosłać. 

A na temat ich oryginalności - czy myślicie, że jakakolwiek ogólnie dostępna marka sprzedająca swoje produkty na cały świat połakomiłaby się na podróbki? Wydaję mi się, że te czasy są już dawno w Europie za nami :)

Pozdrawiam,

Oliwia

Pani Oliwio zazdroszczę optymizmu :) przykład VW pokazuje, że "takie czasy" w Europie wciąż trwają ;) Proszę w żadnym wypadku nie brać tego do siebie. To taki żart. Oczywiście nie podważam oryginalności dostarczanych przez Państwa zelówek, chciałem tylko poznać opinię fachowca, za którą koledze szewc24.pl serdecznie dziękuję.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Odwiedziłem wczoraj warszawski sklep Shoepassion. Chciałem zorientować się co do "rozmiarówki", oraz jakości wykonania. Brałem też pod uwagę zakup brązowych monków. Niestety monki stadanardowej szerokości marszczyły się na podbiciu, a poszerzonych sklep nie ma na stanie. Obsługa była bardzo miła, więc przymierzyłem kilka innych modeli :). Miałem też okazję poznać Styleman'a, choć  nie wiedziałem jeszcze "who is who".

Finalnie wyszedłem ze sklepu z  zakupionym, nie planowanym  modelem No.382 (http://www.shoepassion.pl/ekstrawaganckie-buty/no-382.html). 

Jeszcze tego samego dnia założyłem je na dwie godziny, z czego jedna godzina chodzenia. Mój entuzjazm nieco opadł, gdyż prawy but nieładnie się załamuje :/. Lewy załamuje się w tym miejscu gdzie powinien, natomiast prawy bardziej na czubku. Po kilku godzinach z prawidłami zagięcia się wygładziły, więc nie robię zdjęcia, ale na pewno but nie będzie łamał się w innym miejscu. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z zasady nie zamawiam butów z wysyłką, co wynika z nieprzyjemnych doświadczeń. Wyniki sobotniego poszukiwania trzewików na gumie po sklepach w Monachium:

 

Miały być c&j, ale nie było zbytniego wyboru w trzewikach. Do nabycia są w "James Dowie" - stoiska z "tańszymi butami" w butiku Ed Meier z konfekcją dla klienteli ze szczególnymi wymaganiami. Loafersów za to ze sto par. W eleganckim domu mody męskiej Hirmer (niestety coraz więcej lifestyle) są wprawdzie między innymi church's i carmina, jednak ani fasonu ani rozmiaru dla mnie odpowiedniego. Wybór mizerny i dużo modnych brandów za duże pieniądze. 

 

W Shoepassion znalazłem od razu to, czego szukałem. 632 są na podeszwie Dainite, co mi bardzo odpowiada. Skóra cholewki robi dla mnie wrażenie grubszej niż w modelach na podeszwie skórzanej. Nie jest jednak sztywna i nie ma po zasznurowaniu efektu jak w butach narciarskich. Jestem ciekaw, jak będą się starzeć. 

 

Alternatywnie mogły być http://www.shoepassion.de/kollektion-boots/no-633.html- pani obsługująca mnie (jak zwykle bardzo uprzejma) zaśpiewała znaną mi arię o podzelowaniu gumą u szewca za rogiem (Rendenbacha też ;) gumą).  Z doświadczenia wiem, że z ich podeszwami trzeba bardzo ostrożnie. Nie mogę się jednak przekonać do zelowania. W Ed Meier nie znają tego słowa, a radzą nosić odpowiednie buty do odpowiedniej pogody. 

 

W sumie doświadczenia z SP coraz bardziej pozytywne. Coś w tym jest, że to moje czwarte buty z kolei od SP.  Cena w stosunku do c&j to ani połowa. Resztę odłożyłem grzecznie do skarbonki na następną okazję (celuję naturalnie w c&j). 

post-7350-0-24645200-1450036725_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nowy nabytek od SP. Nie przepadam generalnie za trzewikami, tak długo jak się da chodzę w niskich butach (np. całą poprzednią zimę), ale jednak zawsze może zaatakować mocniejszy chłód. Dotychczas awaryjnie miałem tylko zamszowe chukka oraz coś tam potworkowatego z czasów przedforumowych ;-), więc dla odmiany padło na dość oficjalny model. Chyba się polubimy :-)

2h8a8f8.jpg

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckiej stronie shoepassion znalazłem zdjęcia ze znanymi blogerami Łukaszem Masłowskim i Jakubem Rozkoszem. Obaj panowie świetnie prezentują siebie i buty. Nie znalazłem ich na stronie polskiej. Może źle szukałem?

 

http://www.shoepassion.de/inspiration/herren/freizeit/

http://www.shoepassion.de/inspiration/herren/business/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckiej stronie shoepassion znalazłem zdjęcia ze znanymi blogerami Łukaszem Masłowskim i Jakubem Rozkoszem. Obaj panowie świetnie prezentują siebie i buty. Nie znalazłem ich na stronie polskiej. Może źle szukałem?

 

http://www.shoepassion.de/inspiration/herren/freizeit/

http://www.shoepassion.de/inspiration/herren/business/

Tak, to prawda - prace nad polską stroną trwają żeby jak najszybciej wyglądała tak jak niemiecka :) 

 

Przeceny w Shoepassion? Świat się kończy!

Haha. Podobno jednorazowa akcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.