Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

@mosze kolega @Enygma napisał wcześniej że mierzył Vistula Red w rozmiarze 52 i był zadowolony z dopasowania zarówno spodni jak i marynarki. Vistula Red o ile się dobrze orientuję to linia "młodzieżowa" dość mocno wyslimowana. Proponujemy mu marynarkę 50 i spodnie 52. Kolega ma 100cm w klatce i 95cm w talii. W Havanie 50 będzie miał 10cm zapasu w klatce i 4cm w talii. W talii może być ciasno, ale SuSu daje możliwość popuszczenia 2cm. Nie jest to jak sugerujesz rozmiar większy. Spodnie 52 mają pas 94cm przy pasie kolegi 96cm. Sugerowanie, że proponuję mu dwa rozmiary za duże spodnie wydaje mi się dość niesprawiedliwe.

W przypadku marynarki i tak kluczowe będą ramiona a w przypadku spodni - uda i biodra. O tym kolega nic nie napisał. Odradzanie mu z góry SuSu w sytuacji kiedy 52 super slim Vistuli był ok, a ewentualny zwrot jest darmowy nie ma zbytnio sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że jak czytałem większość tego tematu o SuSu to informacja o outlecie pojawiła się w pierwszym tygodniu lipca 2016r. 
Informacje mailem o otwarciu outletu pojawiły się dzień albo dwa później kiedy rozmiary były już mocno przebrane dlatego warto trzymać rękę na pulsie i śledzić wątek.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2015 r. był to 7 lipca (wtorek), w 2016 r. 4 lipca  (poniedziałek). Startował zwykle w środku dnia. Tak jak wspomniał kolega powyżej, mail od SuSu przychodził z lekkim poślizgiem. Na pewno koledzy forumowi dadzą cynk szybciej ;) Ale obstawiałbym 3, może 4 lipca.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa, aby SuitSupply w ciągu dwóch tygodni dołożyło trochę sztuk garnituru Lazio - granatowy, gładki z rozmiarówki regular?
Zamówiłem (wszystko granat) dwa Napoli - 46 i 48 i tylko 46 z Lazio (48 wyprzedany) i chyba pozostanie mi zamówić Lazio z mieszanki len/wełna w rozmiarze 48 w celu przymierzenia.
Wrzucę dzisiaj zdjęcia to ocenicie eksperckim okiem co najlepiej na mnie wygląda. Najbardziej odpowiada mi krój Lazio, ale w tym rozmiarze wydaje się być ciut za mały.
Swoją drogą strasznie ciemny ten granat i zacząłem zastanawiać się nad pewnymi odcieniami niebieskiego jak to nazywa SuitSupply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przyszła do mnie kamizelka z Suitsupply i mam pewne wątpliwości, czy to jest "perfect fit" - kamizelka rozmiar 46 (moje wymiary to 181 cm wzrostu, ok. 97 w klatce, 82 w tali), skład len, jedwab, bawełna - dzień po wyjęciu z pudełka, natomiast nie prasowałem jej dotychczas. Trochę mam wrażenie, że kamizelka się opiera w okolicy żeber. Co Wy o tym myślicie? Próbować z większym rozmiarem?

WP_20170625_010.jpg

WP_20170625_007.jpg

WP_20170625_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dapi - dzięki za odpowiedź, chociaż dalej mam wątpliwości - klamrę z tyłu popuściłem ale nie zauważyłem znacznej różnicy z przodu. Jeszcze mam kilka dni na ewentualną wymianę, dlatego też rozważam, czy rozmiar większa nie byłaby jednak lepsza - zakładam, że wtedy byłoby mniejsze dopasowanie przy rękawach, ale możliwe że jednak lepsze ułożenie na klatce/talii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka jest za długa plecami, stąd te marszczenia. Gdyby była za wąska na obwodzie jak sugeruje @Dapi ciągnęłaby się również z przodu, czego nie widać na zdjęciu. Dla krawca o średnich umiejętnościach skrócenie pleców z podszewki to prosta sprawa. Myślę, że skrócenie jej plecami o nieco ponad wysokość pęknięcia powinno rozwiązać problem. Nie zamawiałbym większego rozmiaru bo to tylko spotęguje ten efekt.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zamówiłem Madisona z SuSu i byłbym wdzięczny za opinie - który rozmiar lepiej leży? A może ten krój w ogóle nie jest dla mnie? Jeden to 46, drugi 94. Spodnie w obu przypadkach to 48. Mogę też zamówić inny rozmiar.

Dla mnie po części oba są dobre - w jednym miejscu jest coś lepiej, w innym gorzej. Dodam że gdybym go zostawił (i dał na ewentualne poprawki krawieckie) - to chciałbym też marynarkę używać do zestawów koordynowanych.

Wzrost to 183, klatka to 93, talia ~87.

Jako że zdjęć jest 8 to dla przejrzystości tematu - wrzuciłem je na chmurę. Link:

https://1drv.ms/f/s!AitZ0B6DJnUsgftH3GJ7gJZoP5kq4Q

Dzięki za każdą informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, przemke napisał:

Zamówiłem Madisona z SuSu i byłbym wdzięczny za opinie - który rozmiar lepiej leży? A może ten krój w ogóle nie jest dla mnie? Jeden to 46, drugi 94. Spodnie w obu przypadkach to 48. Mogę też zamówić inny rozmiar.

46 odpada, jest o wiele zbyt krótki (rękawy, korpus też). Nic się tutaj nie da zrobić.

Co do 94 - marynarka źle wygląda. Brzydkie ramiona, zbyt szerokie klapy (trochę cyrkowo to wygląda w zestawieniu z faktem, że marynarka jest ogólnie dość wąska). Jeśli zdjęcia nie kłamią, to ja bym bez żalu go odesłał. Spodnie są ok, ale to niczego nie zmienia.

Dodam, że mam Madisona i - po drobnych korektach (małe poduszki w ramionach) - leży na mnie naprawdę ładnie. Chyba to nie jest krój dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mosze napisał:

46 odpada, jest o wiele zbyt krótki (rękawy, korpus też). Nic się tutaj nie da zrobić.

Co do 94 - marynarka źle wygląda. Brzydkie ramiona, zbyt szerokie klapy (trochę cyrkowo to wygląda w zestawieniu z faktem, że marynarka jest ogólnie dość wąska). Jeśli zdjęcia nie kłamią, to ja bym bez żalu go odesłał. Spodnie są ok, ale to niczego nie zmienia.

Dodam, że mam Madisona i - po drobnych korektach (małe poduszki w ramionach) - leży na mnie naprawdę ładnie. Chyba to nie jest krój dla Ciebie.

+1

Efekt uwypukla dodatkowo fatalny materiał, z którego wykonany jest ten Madison (wygląda jak unlined traveller) - sztywny, brzydko się układa - klapy są bardzo "płaskie" co pogłębia efekt o którym pisze mosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.