Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

OK, doszło zamówienie i powiem, że jestem zdziwiony i lekko przerażony, ale po kolei od lewej:

1. pierwszy garnitur soho prawdopodobnie (zdecyduje do jutra) zostawiam, szary rozmiar 94 (ten dłuższy rozmiar wcale nie taki długi),

2. drugi, maddison 24  (krótszy, i tu rzeczywiście 24 obejdzie się bez poprawek), zostawiam

3. boston, fajny bawełniany, niestety 48 dla mnie totalnie za długie. [Edit: usunięty fragment o chęci sprzedaży] Proszę zapoznać się z zasadami sprzedaży na forum, określonymi w regulaminie. - mod

5. totalna porażka na koniec - madison 23 przyszedł na wieszaku od spodni cały wygnieciony i bez spodni. Zaraz piszę do centrali, ciekawe jak się sprawa skończy.

 

20160713_163104 (1).jpg

Edytowane przez Ernestson
handel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, andrzeii napisał:

To akurat mieszanka lnu, wełny i jedwabiu, bardzo na lato, a pasy są rożnej szerokości, kolor bardziej niebieski niż granat. 

Ten garnitur jest również znakomity - nadaje się na praktycznie każdą dzienną okazję w sezonie wiosna-lato. Mam wątpliwości tylko do pełnej podszewki w marynarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... moje spodnie w tym Madisonie poddały się po 7-8 wyjściach w dość spektakularny sposób (opisany na forum). Materiał mocno się gniecie i trudno go rozprasować. Marynarki używam chętnie, ale raczej gdy totalne wymiętolenie jest zaletą - nie wadą (trochę dalekie od szlachetnego wymiętolenia lnu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - spróbuję chodzić ostrożnie. A tak na serio - na konkluzje za wcześnie, w tym momencie (1-sza przymiarka) uważam, że to jest dobry zakup, czyli radocha jest. Oczywiście, jest to dość specyficzny garnitur - typowo letni, dwurzędowy, z jednej strony - nieco nieformalny (kolor, tkanina), z drugiej - power suit, trochę niekonsekwentny. Dlatego zapewne został w outlecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle, ile jest zapasu, minus jakiś centymetr. W praktyce 1-2 cm, bo potem będzie to źle wyglądało (guziki będą położone bardzo daleko od krawędzi rękawa) - więc nawet jeśli możesz wydłużyć o 4 cm, to efekt nie będzie dobry. W wąskim zakresie można się ratować zwężając rękaw na dole (np. na modelach SS tak jest i to dobrze wygląda). Ale tylko pod warunkiem, że marynarka jest ładna i dobrze leży.

Oczywiście wydłużenie na niektórych materiałach (bawełna, len) najprawdopodobniej zostawi ślad.

Wg mnie rozbieżności wynikają z tego, że wymiary w tabelce są podane dla aktualnej kolekcji. Model Havana teraz i kilka lat temu może się bardzo różnić. Mam 3 dwurzędówki Boston i różnica długości pomiędzy najkrótszą i najdłuższą jest dramatyczna, przynajmniej 2 rozmiary. Na szerokość są podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarło do mnie zamówienie - dwie marynarki; jedna 54, a druga 56. (Normalnie to 54 jest dla mnie ciasnawa, a 56 za luźna). Po sprawdzeniu - obie dużo za małe! Odsyłam... Dziwna ta rozmiarówka. Marynarka lniana - bardzo ładna, a wełniana - wspaniała!

ss2.jpg

ss1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bacio napisał:

Dotarło do mnie zamówienie - dwie marynarki; jedna 54, a druga 56. (Normalnie to 54 jest dla mnie ciasnawa, a 56 za luźna). Po sprawdzeniu - obie dużo za małe! Odsyłam... Dziwna ta rozmiarówka. Marynarka lniana - bardzo ładna, a wełniana - wspaniała!

ss2.jpg

ss1.jpg

Co odsyłam,co odsyłam... tak bez zapytania czy ktoś by nie chciał?:) ta wełniana to 54 czy 56?Która to dokładnie? Też masz wrażenie, że ta lniana jakaś taka bardzo ciepła jak na lato?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jamjest napisał:

Co odsyłam,co odsyłam... tak bez zapytania czy ktoś by nie chciał?:) ta wełniana to 54 czy 56?Która to dokładnie? Też masz wrażenie, że ta lniana jakaś taka bardzo ciepła jak na lato?

Już mnie raz moderator pogonił za ofertę sprzedaży, to po co mi się znowu szarpać? Jestem w gościach, to się słucham gospodarza - nawet jakby po pijaku głupoty gadał :-)

"Washington Half-lies Niebieski Gładki 54" i "Copenhagen Niebieski Gładki 56". Płaciłem za nie po 459 zł. Lniana jest rzeczywiście ciepława, ale bez przesady. To na polskie lato, a nie na Meksyk czy Dubaj. Jest bardzo ładnie wykończona. Bardzo żałuję, że na mnie nie pasuje. Dzisiaj dorwałem lnianą w Marks&Spencer (529 zł), więc aż tak bardzo mi tej SS nie żal. (Chociaż SS jest o klasę lepiej wykończona niż M&S).

Ciekawa jest ta wełniana, bo ona jest gruba w dotyku, a pod światło bardzo prześwitująca. W zasadzie to jakby sweter w kroju marynarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondas napisał:

Też opiszę swoje łupy. Pierwszy to Lazio, w zieloną pepitę. Rozmiar 94, dopasowanie wg mnie bardzo dobre, tylko spodnie do skrócenia. Leży znacznie lepiej niż Havana (w 2. poście, bo piszę z Tapatalk i boję się, że się wykrzaczy) i robi ogólnie lepsze wrażenie. Aż podskoczyłem z radochy. 

 

3 godziny temu, Blondas napisał:

Drugi Havana w niebiesko-stalową kratę, oba mieszanki lnu. Podszewka świetna, mocno przewiewna. 

@Blondas, dzięki za świetne zdjęcia. Oddają efekt wizualny garniturów o wiele lepiej, niż te na modelach z SS. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bacio napisał:

Już mnie raz moderator pogonił za ofertę sprzedaży, to po co mi się znowu szarpać? Jestem w gościach, to się słucham gospodarza - nawet jakby po pijaku głupoty gadał :-)

"Washington Half-lies Niebieski Gładki 54" i "Copenhagen Niebieski Gładki 56". Płaciłem za nie po 459 zł. Lniana jest rzeczywiście ciepława, ale bez przesady. To na polskie lato, a nie na Meksyk czy Dubaj. Jest bardzo ładnie wykończona. Bardzo żałuję, że na mnie nie pasuje. Dzisiaj dorwałem lnianą w Marks&Spencer (529 zł), więc aż tak bardzo mi tej SS nie żal. (Chociaż SS jest o klasę lepiej wykończona niż M&S).

Ciekawa jest ta wełniana, bo ona jest gruba w dotyku, a pod światło bardzo prześwitująca. W zasadzie to jakby sweter w kroju marynarki. 

Moderator pogonił Cię za próbę sprzedaży: używanych butów, bez wymaganego regulaminem stażu na forum i jeżeli dobrze pamiętam bez wystarczającej ilości merytorycznych postów. Proszę zatem nie wprowadzać forumowiczów w błąd i na przyszłość ważyć słowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, waski napisał:

Moderator pogonił Cię za próbę sprzedaży: używanych butów, bez wymaganego regulaminem stażu na forum i jeżeli dobrze pamiętam bez wystarczającej ilości merytorycznych postów. Proszę zatem nie wprowadzać forumowiczów w błąd i na przyszłość ważyć słowa!

No przecież właśnie tak właśnie napisałem, że "Już mnie raz moderator pogonił za ofertę sprzedaży". Decyzję moderatora przyjąłem z pokorą i zrozumieniem. W żadnym miejscu mojej wypowiedzi w tym wątku nie wprowadziłem forumowiczów w błąd, więc należałyby się przeprosiny.

 

Otrzymana wiadomość prywatna brzmiała dokładnie: "Proszę stosować regulamin!  Dodatkowo,  niepisaną forumową zasadą jest zakaz sprzedaży używanego obuwia (nawet założonego dwa razy). Ogłoszenie usuwam. 

Moderator ").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Hargin napisał:

Tak... moje spodnie w tym Madisonie poddały się po 7-8 wyjściach w dość spektakularny sposób (opisany na forum). Materiał mocno się gniecie i trudno go rozprasować. Marynarki używam chętnie, ale raczej gdy totalne wymiętolenie jest zaletą - nie wadą (trochę dalekie od szlachetnego wymiętolenia lnu). 

Mówa o tym konkretnym Madisonie w paski?
Bo czeka na przeróbki właśnie taki u mnie, a jak coś to moge jeszcze go zwrócić.
Polecasz, odradzasz ?

EDYTA: Przeszukałem przy pomocy forumowej szukajki Twoje posty z tematu SS. Z jednego postu dowiedziałem sie, że spodnie ucierpiały podczas wizyty u klienta, ale bez konkretów.
Zrobiłem test na nogawce i rzeczywiście, łatwo ulega "wymiętoleniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.