Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy.

Szukam garnituru na ślub, koniecznie w kolorze jasno szarym, niestety we wszystkich sklepach które odwiedziłem króluje balejaż odcieni granatu... Trafiłem przez przypadek na suitsupply i spodobał mi się http://eu.suitsupply.com/pl/suits/sienna-szary-gładki/P4830.html?cgid=Suits. Mam pytanie, bo po wpisaniu rozmiaru doradzili mi rozmiar 50 a według tabeli rozmiaru najbardziej pasuje 54. Nie wiem czym się sugerować. Przymierzałem mój stary garnitur rozmiar 56 i wydaje mi się że jest o rozmiar za duży w marynarce i spodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radko napisał:

Szukam garnituru na ślub

Jeżeli na własny, to ta biletówka trochę zgrzyta w tym modelu. Co do dopasowania, to osobiście sugerowałbym raczej samodzielne korzystanie z tabel niźli ichniejszego doradcy. Niestety "media" donoszą, że rozmiarówka z tego sezonu nie zawsze w praktyce zgadza się z teorią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, radko napisał:

Witam, jestem tutaj nowy.

Szukam garnituru na ślub, koniecznie w kolorze jasno szarym, niestety we wszystkich sklepach które odwiedziłem króluje balejaż odcieni granatu... Trafiłem przez przypadek na suitsupply i spodobał mi się http://eu.suitsupply.com/pl/suits/sienna-szary-gładki/P4830.html?cgid=Suits. Mam pytanie, bo po wpisaniu rozmiaru doradzili mi rozmiar 50 a według tabeli rozmiaru najbardziej pasuje 54. Nie wiem czym się sugerować. Przymierzałem mój stary garnitur rozmiar 56 i wydaje mi się że jest o rozmiar za duży w marynarce i spodniach.

Jeżeli masz możliwość weź dwa sąsiednie rozmiary (np. 52 i 54). Jeden zatrzymasz, gorzej pasujący odeślesz.

Btw, dlaczego akurat ten garnitur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze dwa są idealne, natomiast tak jak wspomniał kolega wyżej, cena ponad 3 tyś mnie trochę odstrasza. A jeśli chodzi o kolor ta Ja jestem w tej kwestii bardzo wyrozumiały, natomiast jak to powiedziała narzeczona :) "tylko jasno szary pasuje do koncepcji ślubu" hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, radko napisał:

..., natomiast jak to powiedziała narzeczona :) "tylko jasno szary pasuje do koncepcji ślubu" hehe.

 

dlatego m.in. wymyślono kanon męskiej elegancji, aby "pan młody" mógł się dokładniej skoncentrować nad bardziej życiowymi aspektami zmiany stanu cywilnego

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radko napisał:

Zobaczymy, zamówiłem rozmiar 54. Mam nadzieje że będzie wszystko ok :)

pozdrawiam

Jeśli to nie tajemnica to czy możesz podać swoje wymiary, zwłaszcza w klatce i talii, sam mam dylemat czy brać 52 czy 54, małżonka wysłana w tajnej misji do Amsterdamu z miarką krawiecka, do sklepu SS niestety nie dotarła, dlatego gdy przyjdzie twój garnitur podziel się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artisan napisał:

Jeśli to nie tajemnica to czy możesz podać swoje wymiary, zwłaszcza w klatce i talii, sam mam dylemat czy brać 52 czy 54, małżonka wysłana w tajnej misji do Amsterdamu z miarką krawiecka, do sklepu SS niestety nie dotarła, dlatego gdy przyjdzie twój garnitur podziel się spostrzeżeniami.

klatka: 112

talia:106

pas: 102

wzrost: 183

kołnierzyk: 45

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz ile masz wzrostu jeszcze. Bazując na swoich doświadczeniach obstawiam, że 54 będzie zbyt wąski, a spodni nie dopniesz. Być może to Cię uratuje przed jasno szarym garniturem na własny ślub :) 

Edytowane przez Hargin
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Hargin napisał:

To napisz ile masz wzrostu jeszcze. Bazując na swoich doświadczeniach obstawiam, że 54 będzie zbyt wąski, a spodni nie dopniesz. Być może to Cię uratuje przed jasno szarym garniturem na własny ślub :) 

I tak już zamówione :) Ale tak jak pisałem wcześniej przymierzałem mój stary garnitur z jakiejś sieciówki w rozmiarze 56 i jest na mnie za duży. Ale co ja się tam znam... rozmiary mogą się tak różnić od siebie że w 54 mogę nie wejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar to rzecz umowna - liczy się wymiar, a ten SuSu podaje dokładnie w tabeli 

nie podałeś wzrostu, ale jeśli nie masz więcej jak 180, to 27 byłby na styk lub trzeba byłoby go poszerzyć delikatnie. Przy 54 nie widzę większych szans, tym bardziej, że ostatnio SuSu miewa problemy z trzymaniem wymiarów (produkty bywają ciut mniejsze niż wynika z tabeli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hargin napisał:

Przy 54 nie widzę większych szans, tym bardziej, że ostatnio SuSu miewa problemy z trzymaniem wymiarów (produkty bywają ciut mniejsze niż wynika z tabeli)

Trudno, kto nie ryzykuje ten nie ma. Najwyżej zwrócę i poszukam czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.