Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

po pierwsze chciałem się przywitać, bo o ile forum czytuję od dawna to dopiero teraz zdecydowałem się założyć konto i napisać pierwszy post.

A piszę żeby poprosić o radę dotyczącą mojego ostatniego zamówienia z outletu SS. Udało mi się kupić flanelowego Hudsona, który okazał się być lekko za duży. O ile ramiona i rękawy wydają mi się ok to okolice klatki i talii myślę, że wymagają sporego zwężenia. Najchętniej skróciłbym całą marynarkę o jakieś dwa centymetry, natomiast podejrzewam, że ze względu na nakładane kieszenie może być to niemożliwe.

Przed wycieczką do krawca chciałem zapytać was o zdanie. Myślicie, że marynarka w ogóle rokuje, czy zwrócić ją bez żalu?

 

 

IMAG0012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maurice napisał:

skróciłbym całą marynarkę o jakieś dwa centymetry, natomiast podejrzewam, że ze względu na nakładane kieszenie może być to niemożliwe.

Ze skróceniem nie ma najmniejszego problemu.

Przerabiałem już taką poprawkę.

Nakladane kieszenie można odpruć i naszyć wyżej o te dwa centymetry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maurice napisał:

Panowie,

po pierwsze chciałem się przywitać, bo o ile forum czytuję od dawna to dopiero teraz zdecydowałem się założyć konto i napisać pierwszy post.

A piszę żeby poprosić o radę dotyczącą mojego ostatniego zamówienia z outletu SS. Udało mi się kupić flanelowego Hudsona, który okazał się być lekko za duży. O ile ramiona i rękawy wydają mi się ok to okolice klatki i talii myślę, że wymagają sporego zwężenia. Najchętniej skróciłbym całą marynarkę o jakieś dwa centymetry, natomiast podejrzewam, że ze względu na nakładane kieszenie może być to niemożliwe.

Przed wycieczką do krawca chciałem zapytać was o zdanie. Myślicie, że marynarka w ogóle rokuje, czy zwrócić ją bez żalu?

Ze zdjęcia ciężko ocenić proporcje (zrobione jest z bliska i umieszczonego wysoko aparatu), ale nie wydaje się za długa, sądząć choćby po długości rąk.

Jeśli jednak czujesz się niekomfortowo, to zwróć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Doszedł właśnie do mnie garnitur z outletu suitsupply. Rozmiar 98. Spodnie są do całkowitego przerobienia, bo są za długie i zbyt szerokie natomiast marynarka jest o parę centymetrów za długa i trzeba byłoby ją skrócić. Kieszenie są nakładane ale boję się, że po skróceniu np. o 3 centymetrów i nawet jeżeli krawiec przesunąłby kieszenie to marynarka nie wyglądałaby tak proporcjonalnie. Zwrócić z powrotem do sklepu czy jednak zaryzykować i oddać w ręce krawca? 

13697186_1053298004705423_123653697377006382_n.jpg

13692748_1053298021372088_6912446046217782747_n.jpg

13669555_1053297981372092_675575502770425178_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to na 1 i 3 zdjęciu widać, że marynarka bez odchylenia jest w sam raz.

Zakrywa pośladki - dobra długość.

Kończy się u nasady kciuka - dobra długość.

To taki styl podkreślający męską sylwetkę.

Oto fota gdzie porównasz długości marynarek pana po prawej i pana w środku :)

13654253_533278496863255_8893172206289088543_n.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mosze napisał:

Marynarka Obamy wygląda najlepiej, ma ładne proporcje i dobrze leży, ale ma zbyt długie rękawy.

@Orlin

Do opisu dodam tylko, że krótszą marynarkę powinny wybierać osoby z krótkimi (w stosunku do tułowia) nogami - tak, aby poprawić proporcje sylwetki.

Zgadzam się co do za długich rękawów.

Co do długości marynarki to racja, ale w przypadku Kolegi TomaszTomasz nie widzę takiego problemu i po zdjęciach widać, że marynarka ładnie i proporcjonalnie leży.

Chyba, że zdjęcia kłamią, to wtedy trzeba zakładać tę marynarkę tylko do zdjęć :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które pragną oceny długości marynarki na podstawie zdjęcia, popełniają notorycznie te same błędy:

1. Niewłaściwa perspektywa (aparat zbyt blisko, pod kątem itd.).

2. Brak doświetlonego zdjęcia na w miarę jednolitym tle i w otoczeniu sensownego punktu odniesienia.

3. Brak zdjęcia całej sylwetki z góry do dołu.

4. Brak zdjęcia w butach (też ważne, bo buty od razu zwiększają wzrost i punkt połowy sylwetki).

5. Brak zdjęcia i z tyłu z przodu.

6. Spodnie nie od kompletu (tak, tak, inne kolory i wzory zaburzają sylwetkę).

 

Dopiero spełnieniu tych sześciu warunków można sensownie oceniać długość marynarki na podstawie zdjęcia :) Bez tego wróżymy z fusów. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Denior napisał:

Mówa o tym konkretnym Madisonie w paski?
Bo czeka na przeróbki właśnie taki u mnie, a jak coś to moge jeszcze go zwrócić.
Polecasz, odradzasz ?

EDYTA: Przeszukałem przy pomocy forumowej szukajki Twoje posty z tematu SS. Z jednego postu dowiedziałem sie, że spodnie ucierpiały podczas wizyty u klienta, ale bez konkretów.
Zrobiłem test na nogawce i rzeczywiście, łatwo ulega "wymiętoleniu".

no materiał się rozszedł przy szwie w kroku (były zdjęcia)... spodnie bez szans na odratowanie, bo nie mam materiału aby sztukować. Jakby ktoś skracał nogawki i zostało trochę więcej materiału to proszę o cynk - może mi się uda coś wymodzić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.