Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie dzisiaj, ale w sobotę. :)

 

 

 

Fajny zestaw. Zmieniłbym co prawda koszulę, ale to szczegóły. Moje wątpliwości budzi jedynie wielkość kamizelki, wygląda jakby była o trzy numery za duża. Jest za długa, a znając rozmiarówkę SuSu, nie wyobrażam sobie jak może Ci dobrze leżeć bez mocnej korekty. Zwężałeś ją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie, bo zupełnie nie mam wrażenia, że jest za duża. Nie była zwężana, jest tylko lekko dopasowana tym paskiem na plecach. Mniejsza, nawet o jeden rozmiar, byłaby za wąska. Wszystkie ubrania od SuSu mam w rozmiarze 46. Spodnie mają wysoki stan, może to potęguje wrażenie, albo mam krótki tułów. Pas spodni jest mniej więcej tam gdzie dolny guzik kamizelki. Jaką koszulę byś wybrał?

 

Tutaj garnitur SuSu z kamizelką:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/4-co-mam-dzi%C5%9B-na-sobie/page-570#entry167216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tu jej miejsce (w ogóle jej miejsce jest w kontenerze na odpady). Aby zestaw wyglądał estetycznie i harmonijnie, pasować musi nie tylko kolorystyka, ale także m. in. faktury materiałów. Kamizelka jest jak widać połyskująca i gładka (te właściwości mają z zasady ubrania o wyższym stopniu formalności, co oczywiście w żaden sposób nie jest nobilitacją akurat tej kamizelki), a marynarka z materiały raczej szorstkiego, matowego, czyli tzw. sportowa elegancja, do tego dochodzą chinosy i buty o tej samej proweniencji. Krótko mówiąc kamizelka jest z innej bajki i nie powinno być jej w tym zestawie.

 

Ciężko poza tym z tych zdjęć ocenić kolorystykę (u mnie koszula wygląda na żółtą, a lepiej, żeby taka nie była). Na plus poprawa w wiązaniu krawatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek, Paparazzo nie "pojechał po koledze" bo osobiście szanuję użytkownika. Moją uwagę zwróciły strasznie powyginane buty, i tylko o butach było w mojej wypowiedzi. Albo dużo było w nich przysiadów/kucania albo (lub jednocześnie) nie odpoczywają na prawidłach. Zawsze można zwalić na kiepską skórę ale nic więcej o nich nie wiemy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja się nie obrażam i wdzięczny jestem za wasze uwagi. Przy kamizelce skupiłem się na kolorysrtyce i nie patrzałem na fakturę materiału, ale zaraz do kontenera? Koszula jest w żółty prążek w tym samym odcieniu co skarpetki.

Buty to Gordon and Bros mają około 2-3 miesiące były kremowane i z 5 razy pastowane (zawsze po noszeniu), odpoczywają w prawidłach.

Kamizelka jest od zestawu ślubnego z szycia miarowego (jasny garnitur, bordowa kamizelka, poszetka i fular). Dostałem od szwagra bo z niego "wyrósł". Zostawiłem sobie spodnie i kamizelkę. Marynarka była na cztery? (nie pamiętam) guziki pod fular i mi się nie podobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.