Skocz do zawartości

Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nadal nie widzę związku dobrego krawiectwa ze średniej klasy zegarkami.

Akurat ten "posiadacz średniej klasy zegarka", że tak enigmatycznie to ujmę, aby nie ściągać na siebie cenzury Gromowładnego Moderatora, nie wyleciał z polityki za złe jego dobranie, a za inne postępowanie za które ma m.in. postawione zarzuty.
Zegarek każdej marki, nawet jeśli nie ma wielkiego loga na tarczy, ma pewne cechy charakterystyczne, które znający się na rzeczy może wypatrzyć. Podobnie z okularami, samochodami i innymi "wyróżnikami" za posiadanie których plebs rzeczywiście potrafi politycznie ukamienować posiadacza.
Co innego garnitur, koszula, krawat. Te nie posiadają widocznych cech dystynktywnych, więc możnaby "ukryć" dobrej klasy garnitur, nawet i za kilkanaście tysięcy złotych, za stonowanym i klasycznym krojem, materiałem bez ekstrawagancji, brakiem metki krawca nawet w pozornie niewidocznych miejscach itp.
Ubieranie się przez polityków jak obecnie bierze się z ich naturalnej abnegacji, a nie kalkulacji politycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luc: a ja sadzę, że przyczyna leży i tu i tu. Niektórzy politycy próbowali manipulować strojem - np. Palikot z zabawkowym zegarkiem i t-shirt, ostentacyjny brak krawatów u posłów lewicy.

Poza tym nasi "zawodowi" politycy, to nadal ludzie na dorobku. Podstawowe wynagrodzenie nie pozwala na szaleństwo z bespoke. Muszą się strasznie nakombinować, aby zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luc: a ja sadzę, że przyczyna leży i tu i tu. Niektórzy politycy próbowali manipulować strojem - np. Palikot z zabawkowym zegarkiem i t-shirt, ostentacyjny brak krawatów u posłów lewicy.

Poza tym nasi "zawodowi" politycy, to nadal ludzie na dorobku. Podstawowe wynagrodzenie nie pozwala na szaleństwo z bespoke. Muszą się strasznie nakombinować, aby zarobić.

 

Masz rację. Ale pisałem o tzw. poważnych politykach, a nie z obrzeża. Zwłaszcza z obecnej opcji na którą głosowali pono ludzie jako tako konserwatywni, dla których garnitur z krawatem to jednak elegancja, jak i z poprzedniej bardziej, że tak powiem "liberalnej", na którą też podobno głosowali wykształceni, majętni itp., dla których dobrze dopasowany garnitur i krawat nie powinny być oznaką burżujstwa.

 

Akurat "zawodowi" politycy tkwią już przy tym stole dosyć długo, na tyle by dorobić się miana "zawodowego" polityka, a porzucić poprzedni zawód i nie wymagam od nich by szyli sobie za kilka tysięcy (i uważam, że nie powinny tymi kosztami być obciążane kancelarie ministerstw, prezydenta, czy premiera), ale poprawki krawieckie i odpowiednie dobranie rozmiaru na początku nie przerasta jednak możliwości, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luc: do pierwszego akapitu się nie odniosę, bo tym razem dostanę BANA :D

 

szczególnie mojego wyobrażenia dla kogo jakie wartości są istotne i co ma z tym wspólnego garnitur, a co krawat :D 

 

 

Akurat "zawodowi" politycy tkwią już przy tym stole dosyć długo, na tyle by dorobić się miana "zawodowego" polityka, a porzucić poprzedni zawód i nie wymagam od nich by szyli sobie za kilka tysięcy (i uważam, że nie powinny tymi kosztami być obciążane kancelarie ministerstw, prezydenta, czy premiera), ale poprawki krawieckie i odpowiednie dobranie rozmiaru na początku nie przerasta jednak możliwości, czyż nie?

 

 

Oczywiście masz rację co do możliwości wykonania poprawek krawieckich :) Wcześniej pisałeś o garniturach za "kilkanaście tysięcy". Ja postrzegam polityków jako klasę próżniaczą - i pisząc o tych "zawodowych" miałem na myśli "artystów", którzy chwytają za ster kraju, mając na rozkładzie np. ukończone studia, działalność w organizacjach studenckich, czy roznoszenie kawy w sztabach wyborczych. Gdzie oni się mieli spotkać z dress code

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może wysłowiłem się nieprecyzyjnie. Chodzi mi o to, że wartość garnituru łatwiej ukryć. A abnegacja bierze się, jak to zauważyłeś, głównie z dorobkiewiczowości i dziadostwa, a rzadziej z kalkulowania jak tu się przypodobać elektoratowi (lewicowemu głównie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.długość marynarki, położenie guzika, proporcje, klapy nie pozostawiają złudzeń... Tusk korzysta z usług krawieckich, a PAD kupuje w Vistuli. Cieszyć może kolor, w miejsce weselnego kobaltu. Obu panom się przytyło, co widać po twarzy PAD i "gwieździe" Tuska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem absolutnie niczym się różnią

tusk to pewnie ten niesławny zegna mtm z placu 3 krzyży

jakiś krawiec na poziomie to by go raczej tak nie wypuścił

 

 

nie znam szczegółów, ale twierdzenie o braku różnic wskazuje na problem ze wzrokiem :) różnice w długości marynarek możesz zmierzyć linijką po ekranie :)

Edytowane przez Hargin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką poprawkę na wzrost? Garnitur dopasowuje się rozmiarem także do wzrostu, a reguluje rękawami. Tu mi się wydaje, że jest odwrotnie. 

 

- "Pani Halinko, dobra ta marynarka?"

- "Tak Panie Prezydencie, rękawy są idealnie" 

 

... i nic, że krótka jak damski żakiet i rozkloszowana jak spódniczka baletnicy.

 

Chwała PAD za wybór Vistuli, ale to by świadczyło, że w Polsce nie da rady się "normalnie" ubrać. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Tusk ma znacznie lepiej dopasowany garnitur. To już widać na tym pierwszym zdjęciu, z samymi górami sylwetek, różnica bije po oczach, praktycznie w każdym elemencie.

Na ostatnim zdjęciu też widać znaczne różnice - tył kołnierzyka, ramiona, linia szwu barkowego.

Tusk w skali bezwzględnej sześciostopniowej mocne 4 (choć ta gwiazda najbardziej psuje, dół spodni też do poprawki), Duda 2 (najgorsza jest okolica bioder).

 

Ja bym chciał mieć tak dopasowane garnitury jak Tusk.

 

Inna sprawa, że Tusk ma dobrą sylwetkę do garniturów, on nie wygląda źle nawet w tanich, przydużych garniakach na materiałach filmowych i fotograficznych sprzed 25 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.