Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem z Łodzi gdzie niedawno (ok 2 miesiecy) otworzono sklep Massimo Dutti. Podobają mi się buty, nawet dwie pary, z tego co przeczytałem na forum to nie sa to jakieś świetne jakościowo buty, ale chciałem sie dowiedzieć jak wyglądaja ceny w trakcie wyprzedaży sezonowej? Pierwotna cena o ile mniej więcej może spaść?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Breslauer na forum napisał, że ceny butów z MD mogą dojść nawet do 160 zł na wyprzedażach, ale wtedy są momentalnie rozchwytywane (druga sprawa, że to pewnie skrajne rozmiary). Mi też wpadły w oko w łódzkim MD zamszowe oxfordy, ale nie mają mojego rozmiaru. Jeżeli tobie także chodzi o ten model, to podpowiem, że Geox ma podobny model w niemal identycznej cenie (oni też nie mają mojego rozmiaru ;)).

Swoją drogą to fajnie, że wreszcie mamy w Łodzi MD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując wieszak na garnitur/marynarkę istotna jest dla Was jego szerokość? Czy dopieracie wieszak do rozmiaru marynarki?

Staram się kupować standardowej wielkości wieszaki i zawsze poprzeczką na spodnie, ale tylko taką, która ma "zęby" lub gumę hamującą spodnie przed spadaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując wieszak na garnitur/marynarkę istotna jest dla Was jego szerokość? Czy dopieracie wieszak do rozmiaru marynarki?

Staram się kupować standardowej wielkości wieszaki i zawsze poprzeczką na spodnie, ale tylko taką, która ma "zęby" lub gumę hamującą spodnie przed spadaniem.

Poprzeczka może być i bezzębna, gdy zastosuje się genialną technikę wieszania spodni, o której pisze Will (http://asuitablewardrobe.dynend.com/200 ... users.html):

Dołączona grafika

Sprawdźcie na najbardziej śliskich i bezzębnych wieszakach - spodnie nie mają szansy spaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując wieszak na garnitur/marynarkę istotna jest dla Was jego szerokość? Czy dopieracie wieszak do rozmiaru marynarki?

Staram się kupować standardowej wielkości wieszaki i zawsze poprzeczką na spodnie, ale tylko taką, która ma "zęby" lub gumę hamującą spodnie przed spadaniem.

Poprzeczka może być i bezzębna, gdy zastosuje się genialną technikę wieszania spodni, o której pisze Will (http://asuitablewardrobe.dynend.com/200 ... users.html):

Dołączona grafika

Sprawdźcie na najbardziej śliskich i bezzębnych wieszakach - spodnie nie mają szansy spaść.

Też przełamię swoje lenistwo (to kilka ruchów więcej) i spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie dobierał, ale ciężko nawet znaleźć wieszaki z odpowiedniej wielkości "kulą" na ramiona. Ogólnie jeżeli ktoś mógłby polecić jakieś źródło takich wieszaków (kiedyś był projekt zamówienia forumowego ale słuch po nim zaginął) to byłbym wdzięczny.

Co do spodni to stosuje na nie oddzielne wieszaki, takie "zamykane". Spodnie wiszą na płasko i nie ma problemu z ich codziennym wyciąganiem i zakładaniem jak w przypadku wieszaka, na którym wisi jeszcze marynarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość mówisz..? Całościowa czy po zawiązaniu od węzła do końca krawata? W spodniach z wysokim stanem czy z niskim? Współczesny standard jest taki, że troszkę poniżej paska, natomiast jest wiele uwarunkowań np. jak masz szeroki krawat w stylu lat 70 to będzie również dobrze wyglądał zawiązany krótko, szczególnie do marynarki z szerokimi klapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość oczywiście całościowa. By po zawiązaniu (tak jak mówisz) sięgała do klamry paska, lub nieco niżej. Spodnie z wysokim i niskim stanem (mam i takie i takie).

Krawat standardowej szerokości :)

Mówiąc wprost: Zmierz sobie sam. Zawiąż krawat w sposób idealny ulubionym węzłem i odejmij (jeżeli wąska końcówka jest za długa) albo dodaj (jeżeli jest za krótka) odpowiednią liczbę. Otrzymasz idealną dla Ciebie długość. Tak, to aż takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach dt. książki pt. Dżentelmen, mam zasady, kilkukrotnie nawiązano do marki Bytom - zdaje się, że ostatnio reaktywowanej. Czy ktoś ma już jakieś wrażenia na temat produktów? Jaki to poziom jakości?

Ostatnio zaglądałem do ich salonu przez odrzwia, ale czas miałem tylko na refleksję "idzie nowe", a niekoniecznie na myśl, w którym kierunku to nowe idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach dt. książki pt. Dżentelmen, mam zasady, kilkukrotnie nawiązano do marki Bytom - zdaje się, że ostatnio reaktywowanej. Czy ktoś ma już jakieś wrażenia na temat produktów? Jaki to poziom jakości?

viewtopic.php?p=41650#p41650

Podpowiem, że wpisanie Bytom w wyszukiwarkę forumową daje ten wynik już na pierwszej stronie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach dt. książki pt. Dżentelmen, mam zasady, kilkukrotnie nawiązano do marki Bytom - zdaje się, że ostatnio reaktywowanej. Czy ktoś ma już jakieś wrażenia na temat produktów? Jaki to poziom jakości?

https://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?p=41650#p41650

Podpowiem, że wpisanie Bytom w wyszukiwarkę forumową daje ten wynik już na pierwszej stronie!

A przepraszam. Nie spodziewałem się; myślałem, że to na dniach się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy uzywanie wkladek w obuwiu ze skorzana podeszwa? ida chlodne dni i powiem szczerze, ze przy cienkich skarpetkach w stopy nie jest najcieplej, wiec zastanawialem sie nad uzyciem wkladek zeby zwiekszyc izolacje i moze dodac warstwe antybakteryjna. Szybka akcja pt. google, zwrocila sporo wynikow, jednak wiekszosc wkladek ma dosc spore rozmiary i nadaje sie bardziej do butow sportowych niz klasycznych. Moze ktos poleci jakies marki oprocz Kiwi?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.