Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem po co ten wykrzyknik. Listwa, lub jak to nazwałeś plisa zakrywająca guziki to nie pliski. Jej główną zaletą jest możliwość używania muchy w sytuacjach bardziej oficjalnych poprzez zakrycie guzików.

Plisy które Cię tak martwią wygladają tak: http://www.savilerowco.com/White-Pleat- ... pid-262wht

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy biała koszula z twillu pasuje do swetra i chino/jeansow czy jest tylko do krawata i marynarki?

Moim zdaniem biala koszula pasuje do wszystkiego. Wazne zeby kolnierzyk nie byl jakis wyjatkowo duzy, aby za bardzo nie dominowal (mam jedna koszule z wyjatkowo wysokim i dlugim kolnierzykiem i niestety slabo to wyglada bez krawata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze w przypadku koszuli kazdy splot mozna 'skazualizowac'. W przypadku gdy mamy jeszcze sweter to niewiele koszuli wystaje, wiec material nie bedzie specjalnie istotny, ale nawet gdyby chodzic w samych jeansach + biala koszula, to moim zdaniem odpowiednie dopasowanie (w talii i ramionach (nie mylic z barkami) i kolnierzyk powinny sprawic by calosc nie wygladala zbyt formalnie. Do tego jeszcze podwinac rekawy i mamy wrecz az nadto luzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczta dla oczu. Dobrze pamiętam, że ceny u niej są rzędu 1k EUR za koszulę?

nie pytałem u źródeł, ale 1000 euro jest prawdopodobne. koszula w cenie garnituru :shock: .

nie wiem co by mogło uzasadnić taką cenę. nawet przy tej ilości detali i ręcznej pracy.

jeszcze parę lat temu 400-500 euro było rekordem.

trwa cenowy wyścig high endowych koszulników zapewne nakręcany przez renesans bespoke na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia, dlaczego karczek nie jest łamany u wytwórcy tak 2x przewartościowanego? :)

Podzielam to zastrzeżenie z tym, że dzielony, a nie łamany, ale to drobiazg terminologiczny, obaj wiemy, o co chodzi.

Mnie razi jeszcze ta metka. Koszula na miarę powinna mieć tylko monogram zamawiającego. Krawiec może się ratować guzikami z wygrawerowaną swoją marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafoofan jest znanym użytkownikiem Styleforum. Myślę, że znakomitą większość z nas mało obchodzi, skąd bierze pieniądze na koszule; nie dociekamy także, jakim cudem niektórych Kolegów stać na buty za 2K złotych, ponieważ nie pracujemy w Urzędzie Skarbowym. Skoro ktoś szyje drogie koszule, to pewnie ktoś je kupuje. Może np. je tylko serek wiejski, ale lubi mieć fajną koszulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.