Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio borykam się z problemem dobrania koszuli. W większości przypadków koszula (slimy też) "odstaje" dość mocno w okolicach pasa. Jestem osobą dość szczupłą, 185 cm, kołnierzyk 39, ale nie narzekam na wielkość klatki piersiowej - ostatnio przymierzając mniejszy rozmiar bałem się, że jeden z guzików wystrzeli w twarz pani ekspiedientki.

Czy polecicie mi jakieś dobrze wytaliowane na dole koszule w cenie 100-150 zł? Super slimy odpadają - o ile w pasie jest ok, o tyle góra nie wchodzi w takie cudo.

Koszule mają głównie służyć pod garnitur do pracy, ale jestem młodą osobą i nie interesuje mnie za bardzo sztywna klasyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, ostatnio borykam się z problemem dobrania koszuli. W większości przypadków koszula (slimy też) "odstaje" dość mocno w okolicach pasa. Jestem osobą dość szczupłą, 185 cm, kołnierzyk 39, ale nie narzekam na wielkość klatki piersiowej - ostatnio przymierzając mniejszy rozmiar bałem się, że jeden z guzików wystrzeli w twarz pani ekspiedientki.

Czy polecicie mi jakieś dobrze wytaliowane na dole koszule w cenie 100-150 zł? Super slimy odpadają - o ile w pasie jest ok, o tyle góra nie wchodzi w takie cudo.

Waga i wzrost to za mało, żeby doradzić Ci - nie widząc Twojej sylwetki na żywo - gdzie dostaniesz pasującą koszulę. Może być też tak, że jeśli jesteś wysoki i szczupły, ale z rozbudowaną klatką piersiową, to żadna z firm nie zaoferuje Ci pasującej koszuli z wieszaka. Możesz spróbować np. z koszulami Jakes w Peek&Cloppenburg, ale ich jakość jest kiepska.

Nie myślałeś, żeby dać ją "osiedlowej" krawcowej do zwężenia? Zapłaciłbyś pewnie jakieś 20pln.

I z każdą koszulą biegać do krawcowej? To tak jak wlewanie 5 litrów paliwa do samochodu na raz. Niby można, ale ogólnie wychodzi drożej i traci się przy tym czas. Wolałbym znaleźć odpowiadający mi krój.

Nie musisz biegać z każdą - możesz kupić 5 i oddać 5 koszul do krawcowej.

Koszule mają głównie służyć pod garnitur do pracy, ale jestem młodą osobą i nie interesuje mnie za bardzo sztywna klasyka.

Co ma "bardzo sztywna klasyka" do zbyt dużej koszuli w pasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to podobna budowa, ale u mnie klatka-talia to 98-70 i zadowala mnie koszulowo tylko bespoke/MTM. A szukałem przez kilka lat i stacjonarnie, i internetowo. Jak jesteś bardzo uparty, da się zamknąć koszulowy bespoke w kwocie 300 zł. Len nawet w 200 zł, jak masz gadane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, bardzo lubię mankiet koktajlowy na zmianę ze mankietem na spinki.

Tylko, co warto zaznaczyć, poprawna jest forma idąca po skosie nie w linii prostej, ale eliptycznie i zaokrąglona. Zastanawiałem się czemu, czy to tylko tradycja, aż jedna z koszul została uszyta z mankietem koktajlowym idącym po linii prostej i trochę się haczy o mankiet marynarki jak nie zaprasuje na zgięcie (czego nie lubię). Inne chodzą jak po maśle i bez problemu się samoistnie chowają po wyskoczeniu z rękawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

podjąłem się jakiś czas temu inicjatywy stworzenia polskiej marki koszul wysokiej jakości i w związku z tym pragnąłbym poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej tego tematu. Muszę ocenić opłacalność projektu oraz potencjalny rynek. Póki co przewidywany jest start z koszulami RTW oraz MTM, Bespoke uruchomione ma zostać dopiero za jakiś czas. Wypełnienie ankiety trwa dosłownie kilka minut a całość zrobiona jest w bardzo intuicyjny sposób. Będę wdzięczny za rozesłanie wśród znajomych. Dziękuję

Link to ankiety: http://koszulepremium.questionpro.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka - nie. Z premedytacją piszę w ten sposób bo jest to stwierdzenie jak dla mnie najbardziej oddające materiał wykonania takich guzików. Nie ma to nic wspólnego z perłą ani z jej masą a bardziej z tym co te perły w sobie trzymało - matką. Bardziej precyzyjne jest angielskie Mother of pearl. Zdarzają się również na forum określenia "macica perłowa" lecz takie określenie wydaję mi się zbyt te piękne wyroby krzywdzące. Oczywiście mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.