Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poplin to tragedia. Mam dwie koszule z takiego materiału (od Balthazara, w ich próbniku nazywa się chyba Savoy). Cienki, gniotowy, trudny w prasowaniu, słabo oddychający. Ładnie wygląda, poza tym nie ma zalet.

 

 

Podpisuję się pod tą opinią w 100%. Mam trzy koszule z tego typu materiału z dV i są dokładnie takie, jaki pisze Velahrn.

A ja zauważyłem dość znaczną różnicę pomiędzy popelinami Savoy i pozostałymi tego samego producenta, a inną popeliną od Balthazara i jeszcze jakąś od Da Vinci. Podczas gdy Savoye okazały się sztywne i stosunkowo trudne do dokładnego wyprasowania, te inne, których nazw nie pamiętam, są miękkie i łatwo się je prasuje, mimo, że to także popeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

co sądzicie o kozulach :

http://eu.suitsupply.com/shirts/white-shirt-double-cuff-h701/H701,en,pd.html?start=12&cgid=Shirts&prefn1=color&prefv1=White

http://eu.suitsupply.com/shirts/white-shirt-double-cuff-h698/H698,en,pd.html?start=11&cgid=Shirts&prefn1=color&prefv1=White

 

Macie jakiś doświadczenia z koszulami marki SS ? Cena wydaje się być atrakcyjna szczególnie, że zestaw zawiera guziki smokingowe.

Którą polecilibyście do smokingu, bardziej podoba mi się ta bez plisy, ale nie wiem czy ten typ kołnierzyka dobrze będzie wyglądał z muchą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje od niedawna koszulę marki Vistula Lantier. Wykonana z tkaniny getzner. Mogę śmiało stwierdzić, że bawełna jest doskonałej jakości - jest gruba, mięsista, oddychająca, nie widać po niej zagnieceń, ładnie się układa (czyli wszystko, czego Balthazarowy savoy nie ma). Gdyby nie to, że nie mają mojego rozmiaru (38 jest za wąski w klatce piersiowej, 39 za szeroki w barkach), to bez chwili wahania przerzuciłbym się na koszule RTW. A tak - cóż, samą koszulę lekko wytaliowałem, ale barki są za szerokie o 2-3 cm i jednak przeszkadza mi ta świadomość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje od niedawna koszulę marki Vistula Lantier. Wykonana z tkaniny getzner. Mogę śmiało stwierdzić, że bawełna jest doskonałej jakości - jest gruba, mięsista, oddychająca, nie widać po niej zagnieceń, ładnie się układa (czyli wszystko, czego Balthazarowy savoy nie ma). Gdyby nie to, że nie mają mojego rozmiaru (38 jest za wąski w klatce piersiowej, 39 za szeroki w barkach), to bez chwili wahania przerzuciłbym się na koszule RTW. A tak - cóż, samą koszulę lekko wytaliowałem, ale barki są za szerokie o 2-3 cm i jednak przeszkadza mi ta świadomość...

Potwierdzam świetną jakość bawełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie polecić jakie sklepy warto odwiedzić w celu zakupu koszul z mankietami na spinki w Gdańsku i także w Outlecie Fashion House w tym samym mieście? Chodzi mi o coś w przedziale cenowym 150-200 zł.

 

Ja bym sprawdził w P&K w Galerii Bałtyckiej czy też tamtejszej Vistuli. Ta ostatnia marka ma też sklep w Fashion House. Najlepiej wejdź sobie na stronę GB i FH i zobacz jakie sklepy tam znajdziesz. O jakości poszczególnych marek poczytaj sobie na forum.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli koszula ma "zaszewki" jak na zdjęciu możliwe jest jeszcze jej taliowanie na plecach czy raczej efekt końcowy będzie mizerny ? Chodzi o taliowanie jak na zdjęciu nr 1 w koszuli jak na zdjęciu nr 2.

post-2257-0-85604300-1367595544_thumb.jp

post-2257-0-38206400-1367595653_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po przeczytaniu paru ostatnich stron tego wątku zdecydowałem, że nie będę kupował kolejnej koszuli Lamberta.;) Zamierzam tym razem spróbować zachwalanych tutaj CT lub TML, problem jest tylko z wymiarem, nosze lambertowskie 188-194/41 slim, czy możecie polecić w jaki rozmiar powinienem celować przy zamawianiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zachwalanym TML to lepiej uważaj (koszul z CT nie kupowałem to i się nie wypowiadam). Brałem od nich łącznie 5 koszul - bardzo dobry jakościowo był royal oxford (vide koszula bengal stripes), znośna poppelina, luxury twill po dłuższym użytkowaniu postawiłbym poziom niżej niż moje koszule Lamberta, a koszule z tkaniny pinpoint to krótko rzecz ujmując tragedia (nawet za darmo bym tego nie brał ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie polecić jakie sklepy warto odwiedzić w celu zakupu koszul z mankietami na spinki w Gdańsku i także w Outlecie Fashion House w tym samym mieście? Chodzi mi o coś w przedziale cenowym 150-200 zł.

 

Jeżeli chodzi o koszule w zadanym przedziale cenowym to polecam sklep Mars. Przyzwoity wybór w przyzwoitych cenach, bez fajerwerków. 

 

http://goo.gl/maps/oEpaG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.