Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle, sprawdzałeś na stronie czy mierzyłeś koszulę? Informacje brałem ze strony CT

http://www.ctshirts.co.uk/Formal-shirts ... ing-guides

Wybierz konkretną koszulę i tam kliknij "What's my size", tego raczej bym się trzymał. Mam zwykłe slimy od CT i na pewno są trochę wcięte w talli, więc z extra slim powinno być podobnie, tylko bardziej slim :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Roznica bierze sie stad iz 'to fit chest' na stronie ct to rzeczywisty obwod klatki nosiciela, zas 'waist measurement' to rozmiar koszuli. Jak klikniesz na konkretna koszule to mozesz otrzymac inna rozmiarowke zamiast to fit chest bedzie chest measurement czyli szerokosc koszuli w klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra inwestycja sa koszule od Brooks Brothers, a szczegolnie seria "Non Iron All Cotton", bardzo tanie (za 1 koszule T&A mozna miec 10 B.B.) za to jakosc materialow i szycia naprawde wysoka.

Dostałem właśnie w prezencie kilka koszul od BB, więc podzielę się obserwacjami, zwłaszcza że na forum mało informacji. Mam właśnie z rzeczonej serii, istotnie nie są drogie, bawełna dobra jakościowo, przyzwoite guziki i wykonanie. Natomiast rozmiarówka :shock: . Wielkie, a niekiedy gigantyczne. Mam wyłącznie slim fit, i to jest slim absolutnie tylko i wyłącznie z nazwy. Rękawy bardzo szerokie, dziura rękawowa ogromna. Jeżeli ktoś nie ma solidnej nadwagi, należy ewentualnie celować w extended slim (nie mam takowej, więc jednoznacznie i stanowczo polecić nie mogę).

Update, ponieważ dostałem koszulę BB w wersji extra slim: otóż ten wariant rozmiarowy, z nazwy sugerujący mocne taliowanie, odpowiada "zwykłemu" slim od CT czy TML, czyli krótko mówiąc wcale nie takie slim. Koszulę mam z tańszej linii (Malezja, made in USA kosztują tyle, że można u nas myśleć o MTM), ale ze sklepu regularnego, a nie outletu (co jest o tyle ważne, że do outletów szyją osobno, co można poznać po długości rękawów - w outletach są rozmiary łączone: 34-35, 36-37). Jakość materiałów i szycia może być ja za te 50 usd (wyprzedaż, regularnie 88 usd), ale nie urywa wiadomo czego. Ogólnie mówiąc koniec mojej krótkiej przygody z BB, jak to pisał Immune "Brooks no more".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma ochotę dołączyć się do zamowienia koszul z http://www.harvieandhudson.com/ , to PM z linkiem do produktu i rozmiarami. :)

Wie ktos moze jak bardzo slim jest ich slim fit w skali miedzy CT (worek na ziemniaki) a Dalvey (rekawy wrecz komicznie ciasne, przez co niemal rece mi sie nie mieszcza, mimo iz do Papaja mi bardzo daleko)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nawiązała się rozmowa o rozmiarówce koszul, w takim razie ja chętnie zadam pytanie.

 

Do tej pory zamawiałem jedynie koszule od CT. Jestem osobą szczupłą i extra slimfity są zawsze do przeróbki. 

 

Mógłby ktoś polecić sklep, gdzie znajdę koszule dla szczupłych osób w cenie do 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z racji dzisiejszych przymiarek koszul zakupionych pół roku temu (Lambert) i stwierdzeniu, że są zdecydowanie już za ciasne (brałem zawsze slim fit) czas na nowe zakupy.

Zastanawiam się między promocjami w CT i TM Levin.

Pytanie na sam początek, czy osoby które korzystały z zakupu obu firm (a pewnie jest tu takich sporo) mogą zdecydowanie bardziej polecić jedną z tych firm w odniesnieu do jakości drugiej? To jet pierwsza kwestia..

 

Druga sprawa, to czy obie firmy mają jakieś progi jakościowe użytych materiałów czy wykonania swoich koszul. Jeśli tak, to jak się one dzielą, które z danej firmy są lepsze, a które gorsze? (Poza tradycyjnym podziałem na koszule bawełniane a two-ply).

 

Kolejna sprawa - jak koszule mierzone są w obu firmach? O ile z kołnierzem jako tako sobie poradziłem, o tyle np wybór 4 długości rękawów to dla mnie nowość, przyzwyczajony do zakupów w Wółczance i tego, że jeden rozmiar kołnierza odpowiada za jeden rozmiar rękawów. A z racji tego, że mam dość długie ręce, zależy mi na rękawach odpowiednio dopasowanych (celuję głównie w mankiety zapinane na spinki).

Podobnie ma się sprawa z pozostałymi wymiarami, czyli jak liczą klatkę i talię.

 

Jak wygląda kwestia ze zwrotami (ew. wymianami) koszul, bo wiadomo jak to bywa z zamawianiem bez przymierzenia, tym bardziej że tak jak już wspomniałem mam dość długie ręce,

 

Dla ułatwienia dodam, że przy wzroście ok 197 cm, waga 105 kg, trochę brzucha przyszło przez co slim-fity z Lamberta są za ciasne.

 

Dzięki za wszelaką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do użytkowników koszul Charles Tyrwhitt. Mam dwie koszule easy iron splot Poplin weave i Twill weave. Pierwszy określany jako "ideal for summer" i wiekszość modeli w extra slim posiada taki splot. Jednak mimo mniejszej gramatury splot gęsto tkany i mam wrażenie, że "oddychalnośc" jest lepsza jednak w splocie twill weave pomimo grubszego materiału.

Jaki splot w przypadku tej firmy polecacie na cieplejsze dni/lepiej oddychający?   Dostepność obecna

End on end (4) Herringbone (9) Poplin (44) Sateen weave (3) Textured weave (2) Twill (13)

Dodatkowo czy CT możliwe, że pojawią się jeszcze inne modele koszul letnich? Zastanawiam się czy poczekać z zakupem pomimo obecnej promocji z polo gratis.. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tą opinią w 100%. Mam trzy koszule z tego typu materiału z dV i są dokładnie takie, jaki pisze Velahrn.

 

Poplin to tragedia. Mam dwie koszule z takiego materiału (od Balthazara, w ich próbniku nazywa się chyba Savoy). Cienki, gniotowy, trudny w prasowaniu, słabo oddychający. Ładnie wygląda, poza tym nie ma zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeetam od razu tragedia. ideal for summer, bo w anglii lato bywa niegorące. ;) 

mam poplin od CT, jest cienki, ale bardzo gęsto utkany i przez to nieprzewiewny.
nie mam żadnych non-iron, trudno powiedzieć czy się czymś różni od normalnych.

wypróbuj koszul z serii sea island quality. są droższe, ale najprzyjemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Jakie sklepy dostępne w Polsce polecacie do zakupu koszul w cenie do 200 zł za sztukę? Mierzyłem dziś Lamberta i coś rękaw jest krótki przy modelu na zwrost 188/194, w wersji klasycznej z kołnierzem 42 z maknietem na spinkę. Co ciekawe, mając inną koszulę Lamberta taliowaną z kołnierzem 41, rękawy są widocznie dłuższe (tylko w nią już się nie mieszczę). Podsumowując. Muszę w ciągu tygodnia kupić ze dwie koszule na wesele, ale nie jakieś jednorazowe które trochę mi jednak posłużą, co możecie polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.