Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Równie dobrze można ogłosić, że jest konsensus - zupa perłowa albo rower perłowy. Są to równie sensowne propozycje, jak nieistniejące w języku polskim zestawienie 'macierz perłowa'.

Jeśli techniki zastosowane przy szyciu koszul będą równie solidnie oparte na istniejącej już wiedzy jak terminologia, to caveat emptor.

A idąc za ciosem, proponuję kolejny konsensuns: spalla camicia = szpada komiczna. Analogia szpady do rękawa jest chyba oczywista, więc uważam, że to bardzo dobra propozycja.

A zatem jest konsensus - macierz perłowa. Mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie pytanie z mojej strony. Które koszule są lepsze ? Charles Tyrwhitt czy TM Lewin ? Cenowo stoją podobnie (nawet promocje mają te same) a jakościowo ?

viewtopic.php?f=2&t=3101&hilit=tmlewin

Ja niespecjalnie polubiłem się z moją jedyną koszulą TM Lewin. Wolę CT, a ostatnio koszule Arrow. W TK Maxx jest duży wybór po 99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To, co mogłoby poprawić sytuację, to ostatnio modne hasło patriotyzmu zakupowego. " Jak ma wystąpić patriotyzm zakupowy jak choćby nazwy marek od razu sugerują, że kupuje się produkt nie z Polski. I byłoby wszystko w tym porządku gdyby nie fakt, że poza nazwą nic ich z tymi rynkami nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezentacja zamówienia bespoke u Anny Matuozzo użytkownika SF oraz dyskusja za co się tyle płaci w Neapolu :)

http://www.styleforum.net/t/339094/anna ... -in-napoli

Tradycyjna forumowa dyskusja o tym, ze wszystko jest do dupy i nic nie jest warte swojej ceny, a juz na pewno nie koszula Matuozzo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie tak :mrgreen: ,

ale przy okazji poznajemy opinie różnych dyskutantów:

-w Neapolu działają liczne rodzinne pracownie krawieckie, zupełnie nie rozreklamowane, a są zdolne (przynajmniej niektóre) do wyprodukowania ubrań o bardzo wysokim standardzie,

-nie ma jednorodnego stylu 'neapolitańskiego' - są różne style różnych rzemieślników, a wielu z nich nie jest najwyższych lotów,

-duża ilość ręcznie wykończonych elementów koszuli niekoniecznie świadczy o jej wysokiej jakośći - ważniejszy wydaje się zadowalający krój i dopasowanie,

-mafoofan zrezygnował z Matuozzo bo uznał, że z jakością u nich różnie bywa i nie zawsze produkt jest wart ceny,

-lepiej jest mieć dobrego krawca blisko miejsca zamieszkania niż doskonałego krawca, którego widuje się raz do roku, umożliwia to lepszą współpracę i w efekcie pozwala lepiej dopracować szczegóły ubioru,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję białej koszuli button down, z grubej mięsistej bawełny (coś jak ma w ofercie np. RL, Brooks Brothers) - chciałbym zakupić stacjonarnie w sklepie, cena do 200zł - macie jakieś pomysły? Patrzyłem w Wólczance, ale już nie mają takich modeli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję białej koszuli button down, z grubej mięsistej bawełny (coś jak ma w ofercie np. RL, Brooks Brothers) - chciałbym zakupić stacjonarnie w sklepie, cena do 200zł - macie jakieś pomysły? Patrzyłem w Wólczance, ale już nie mają takich modeli..

Cubus ma bawełnę oxford:

http://cubus.com/pl/Mczyzna/Kolekcja/Ko ... /71214203/

W zeszłym roku kupiłem kupiłem 3 sztuki na wyprzedaży po 50 zł/szt i jak na taką cenę, to nie wypadają najgorzej. Tutaj biały egzemplarz:

Dołączona grafika

Białe koszule z grubszego oxfordu były także w jesiennej kolekcji Christian Berg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.