Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Które ze sklepów:

TM Lewin, Charles Tyrwhitt, Saville Row Company

sprzedają najbardziej wytaliowane w pasie koszule, poza ostatnim zakupem w Massimo Dutti, zawsze jak kupie koszule dobra w ramionach i pod pachami, to i tak muszę zwężąć bo nie jest wystarczająco slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które ze sklepów:

TM Lewin, Charles Tyrwhitt, Saville Row Company

sprzedają najbardziej wytaliowane w pasie koszule, poza ostatnim zakupem w Massimo Dutti, zawsze jak kupie koszule dobra w ramionach i pod pachami, to i tak muszę zwężąć bo nie jest wystarczająco slim.

Co prawda nie o wymienionych sklepach, ale w moim przypadku jedyna koszula RTW ktora nie wymagala taliowania, byla koszula z Davinci i nie spotkalem jeszcze innej rownie wcietej, choc oni niestety maja bardzo malo taliowanych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie lepsze, wszystkie sartorialne fanaberie uwzględnione, ale niestety nie mogę polecić zakładu. Jeśli masz czas i chęci, możesz szukać niszowych krawców bezpośrednio, ale najczęściej szkoda czasu i atłasu. Jeśli potrzebujesz dobrego adresu na gwałt, polecam z pełną odpowiedzialnością Macaroniego (MTM). Praktycznie wszystko można modyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawka do rękawa? Taka zaokrąglona?

Edit: to miałem na myśli :)

Na poduszce krawieckiej, jak nie masz, to mocno zrolowany ręcznik

póki co, namoczyłem sam kołnierzyk jeszcze raz i wyrównałem na mokro wszystkie niedoskonałości i jak wyschnie podejdę jeszcze raz do tematu:) aha.. koszula uszyta jest z włoskiej bawełny etc.. tratatata..:) a po włożeniu metalowych fiszbin ... zong:)! odznaczają się okropnie... także koszula tylko to plastików...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem świeżo po wyprasowaniu kilku koszul i daje Wam solenne słowo, że wyprasowanie kołnierzyka w koszulach Hackett graniczy z cudem... to samo dotyczy także oczywiście mankietów.

Pierwszy raz je prasujesz? Może dlatego, że nowe :?
Drugi..;) naprawdę tylko Hackett nastarcza mi takiej zabawy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zamoczyłeś kołnierzyk? Wtedy to się rzeczy typu mankiety i kołnierzyk strasznie prasuje, w ogóle całą koszulę 2-3 krotnie dłużej. Ja czekam aż koszula wyschnie całkowicie i potem podczas prasowania ją zraszam wodą ze zwykłego zraszacza jak do kwiatów się używa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zamoczyłeś kołnierzyk? Wtedy to się rzeczy typu mankiety i kołnierzyk strasznie prasuje, w ogóle całą koszulę 2-3 krotnie dłużej. Ja czekam aż koszula wyschnie całkowicie i potem podczas prasowania ją zraszam wodą ze zwykłego zraszacza jak do kwiatów się używa

namoczyłem rozprostowałem i czekam aż wyschnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blue

Wymienił Pan trzy stopnie hierarchii formalności zapięcia. W rzeczywistości tych stopni są cztery: tym najwyższym jest całkowity brak zapięcia!

Taką konstrukcję mają koszule frakowe ze sztywnym przodkiem, który ma postać "śliniaka". Ma on przecięte dziurki służące do wpinania guzików jubilerskich, ale guziki te wpina się wkładając jedną rękę poprzez boczną kieszeń, służącą specjalnie do tego celu, pod przodek, spinając w ten sposób przodek z właściwą koszulą. Samo zapięcie nie jest nawet zamarkowane.

Czyli, wspolnymi silami doszlismy do czterech stopni hierarchii formalnosci zapiecia koszuli, tj. calkowity brak zapiecia(koszula frakowa, guziki jubilerskie), kryta plisa(guziki zwykle, zakryte), brak listeki/plaska(guziki zwykle, widoczne), listewka(guziki zwykle, widoczne).

Jesli, zapiecie na guziki jubilerskie koszuli smokingowej rozni sie w swej istocie od zapiecia na guziki jubilerskie koszuli frakowej, to powinnismy to uwzglednic.

Przyjmujac, iz poziom formalnosci zapiecia koszuli frakowej jest wyzszy niz smokingowej, to teraz zachodzi pytanie, czy poziom formalnosci zapiecia na guziki jubilerskie koszuli smokingowej jest taki jak dla koszuli z kryta plisa, czy jednak poziom formalnosci zapiecia na guziki jubilerskie koszuli smokingowej jest wyzszy niz zapiecia z kryta plisa?

Calkiem niedawno, postawilem na tym forum pytanie, czy koszule z kryta plisa mozemy nosic rowniez do garnituru wizytowego/wieczorowego, czy taka koszula winna byc w zasadzie noszona tylko do smokingu? Wiekszosc wypowiadajacych sie, optowala za mozliwoscia dualnego zastosowania takiej koszuli, tj. zarowno do smokingu jak i do garnituru wizytowego/wieczorowego(ja sam uwazam ze do garnituru wizytowego/wieczorowego odpowiednia jest koszula bez listewki/plaska(oczywiscie mankiety na spinki), ale co jest byc moze nie bez znaczenia, ja generalnie preferuje "under"). Jeli wiec przyjac, tak jak wiekszosc wypowiadajacych sie, ze koszula z kryta plisa jest odpowiednia zarowno do smokingu jak i do garnituru wieczorowego, wtedy poziom formalnosci zapiecia na guziki jubilerskie koszuli smokingowej, sytuuje sie chyba jednak troche wyzej niz poziom formalnosci zapiecia z kryta plisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.