Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei po zakupieniu 4 koszul z TM Lewin mogę się pokusić o ich małe porównanie do Lambertów. Kwestie dopasowania pomijam bo to indywidualna sprawa (zresztą zawsze można skorygować wymiary u krawca/krawcowej). Kupiłem te modele:

http://www.tmlewin.co.uk/Slim-Fit-White ... Fit-Shirts

http://www.tmlewin.co.uk/Slim-Fit-Blue- ... GLE%20CUFF

http://www.tmlewin.co.uk/Slim-Fit-Blue- ... GLE%20CUFF

http://www.tmlewin.co.uk/Slim-Fit-White ... GLE%20CUFF

Materiał we wszystkich jest grubszy (i nieco sztywniejszy) od tego do czego przyzwyczaił mnie Lambert. Jakość materiału jest zróżnicowana.

Zdecydowanie najlepszy jest bengal (luxury oxford) - sprężysty, stosunkowo miękki, niegniotliwy i bardzo łatwy do wyprasowania. Aktualnie mój nr 1 w szafie, Lambertom do tej jakości bardzo daleko.

Gingham z kolei to klasyczna popelina. Cieńsza od pozostałych koszul z TM Lewin, stosunkowo łatwo się gniecie, ale i łatwo ją odprasować. Przyjemna w użytkowaniu, jakościowo umieściłbym ją półkę wyżej od moich ulubionych Lambertów (seria z bawełny egipskiej).

Po białej koszuli (luxury twill) spodziewałem się szczerze mówiąc trochę więcej. Nie jest zła, ale materiał mimo że wydaje się być na pierwszy rzut oka sprężysty, bardzo łatwo się gniecie i ciężko go dokładnie uprasować, a zagnieceń na białym tle nie sposób nie zauważyć. Z grubsza ta sama półka co Lamberty. Jako wół roboczy się sprawdzi, ale na specjalne okazję poszukałbym czegoś lepszego.

Biała koszula button-down (splot oxford) to niestety totalna pomyłka. Materiał sztywny jak diabli. Wystarczy raz go zgiąć między palcami, żeby powstało trwałe zagniecenie. Normalnym żelazkiem nie idzie tego uprasować (ani na mokro, ani na parze). Wczoraj męczyłem się z tą koszulą ponad godzinę, a w efekcie i tak wygląda jakbym dopiero co ją z pralki wyciągnął. Być może żelazko z generatorem pary by sobie poradziło, ale ja niestety takowego nie posiadam.

Jakby ktoś chciał się przekonać na własnej skórze to z przyjemnością oddam ją za połowę ceny sklepowej (50 zł) - noszona raz w trakcie Wigilii. Rozmiar 16,5, rękaw 36 skrócony o 2 cm (mierzony sposobem tm lewin ma aktualnie 90 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Muszę przyznać, że nie miałem do czynienia z koszulami TM Lewin. Pisząc o stosunku jakości do ceny Lamberta miałem raczej na myśli marki dostępne w polskich (konkretnie katowickich ) marketach np hugo boss, tommy hilfiger, ralph lauren czy pierre cardin. Dla mnie dopasowanie koszuli jest akurat bardzo ważne. Nie mam czasu na poprawki krawieckie. Ponadto w moim przypadku problemem jest przeważnie szerokość koszuli w talii (noszę taliowane 38 ), a dopasowanie prostej koszuli powoduje, że ściąga się w paru miejscach i wygląda to tragicznie ( to też kolejny powód zaopatrywania się głównie w Lamberty - dzisiaj zamawiam a pojutrze kurier przynosi do domu przesyłkę i wiem że koszula jest dopasowana) koszule te wykorzystuje w pracy więc mogę je pochwalić za wytrzymałość. Trzeba też zauważyć, że Lamberty różnią się materiałem nawet w tej samej cenie. Zdarzają się bardzo cienkie, jak i grubsze. Ostatnio kupiłem koszulę na spinki Two Ply i muszę powiedzieć że sam wygląd koszuli zrobił duże wrażenie nie tylko na mnie. Nie mniej jednak jestem ciekaw koszul TM Lewin i może kiedyś kupię wersję slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ze względu na zmianę wymiarów ciała potrzebuję ustalić nowe wymiary na koszulę.

Kto Waszym zdaniem, spośród wymienionej trójki, zbiera najlepiej miarę: Da Vinci, Zaremba czy Balthazar?

Chcesz tylko zebrać miarę? :shock:

Tak, przy okazji uszyję parę koszul :roll:

Co do samej jakości tkanin uważam, że nie ma większej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuszony opiniami na forum zdecydowałem się na zakup pierwszych koszul od CT.

Jak to zwykle pewnie bywa, największe wątpliwości miałem nt doboru rozmiaru. Jestem po pierwszej przymiarce, więc być może komuś ułatwię dokonanie wyboru.

Do tej pory najwięcej mam w szafie koszul Lamberta, kołnierzyk 40, wzrost 176-182, slim fit.

Zamówienie od CT to:

extra slim fit - zgodnie z opiniami na forum, będzie wymagane większe dopasowanie.

kołnierzyk 16'' - tutaj jest chyba zbyt dużo luzu; następnym razem zdecydowałbym się raczej na 15,5''.

długość rękawa 35'' - wydaje się być okey.

O więcej opinii będzie można postarać się po kilku tygodniach/miesiącach użytkowania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wzroście 179 mam kilka par koszul od CT z rękawem 35, jest OK. Ciekawostka - sprzedawca w salonie na Jermyn Street doradzał mi rękaw 33, ale po przymiarce sam doszedł do wniosku, że powinno być 35.

Widocznie po prostu kolega Szafir i ja mamy ręce dłuższe niż wskazywałby nasz wzrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 177cm wzrostu i kupuję w CT koszule na kołnierzyk 14,5", rękaw 33", oczywiście extra slim tailored albo slim fit i muszę powiedzieć, ze pomimo tego, że jestem bardzo szczupły to leżą świetnie i nie ma efektu ,,worka" wokół talii po włożeniu ich do spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać jaki materiał i splot polecacie w koszulach CT i TM Levin?

Na forum znalazłem tylko bardzo dobrą opinie tylko o koszulach z TM Levin - "Luxury Oxford Fabric".

Zdecydowanie najlepszy jest bengal (luxury oxford) - sprężysty, stosunkowo miękki, niegniotliwy i bardzo łatwy do wyprasowania. Aktualnie mój nr 1 w szafie, Lambertom do tej jakości bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj muszę się z kolegą zgodzić, koszula Albione to najlepsza z moich dotychczasowych. Uszyta ze świetnego materiału, bardzo delikatnego i jednocześnie łatwego do prasowania. Za 150 zł był to jeden z moich najlepszych zakupów.

Obecnie czekam na przesyłkę od Charlesa Tyrwhitta, koszulę z bawełny egipskiej. Niestety czas oczekiwania to prawie miesiąc czasu, jak dla mnie duże nieporozumienie, szczególnie biorąc pod uwagę wysyłkę od Herringa lub Suitsupply (niecały tydzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.