Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eh. Przez modę nie koniecznie chciałem wyrazić, że jestem tylko i wyłącznie jakimś pustym kolesiem goniąxym za nowinkami. Chociaż nie powiem, że w ogóle mnie nie interesują.

Ale widzę też, że na forum jednak moda odrazu się źle kojarzy i prawdopodobnie zostałem naznaczony negatywnie.

No cóż, chyba przyjdzie mi męczyć się samemu z doborem wszystkiego.

Coś Ty, pokuta i zaczynasz od nowa :)

Hehe. Ok, taki humor to rozumiem! To w ramach pokuty może zaryzykuję jakiś debiut? Przy okazji bede sie mogł zapytać o co polecacie rozwinàć moją garderobę w pierwszej kolejności.

Tylko dajcie mi odrobinę czasu, bo właśnie zaczyna mi się remont w domu.

Na pewno tego czego mi brakuje, to buty (mam niestety rozmiar 46/47 - stopa 30cm ;( ), bo z powodu rozmiaru nie wiem gdzie zdobyć.

A drugie to koszule. Wole wydać na lepszej jakosci, ale nie wiem w jakich sklepach (na MTM chyba mnie na razie nie stac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Jaki budżet na koszulę?

Zależy jakiej jakości. Normalnie kupowałem w MD - te z metką, że robione we włoszech lub portugalii. Od tych z made in turkey lub china stronię z daleka. Więc na razie wydawałem 250 zł. Chyba, ze na wyprzedaży to po 80-150.

Oczywiście mogę wydać więcej - wszystko zależy od jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bardzo dobra inwestycja sa koszule od Brooks Brothers, a szczegolnie seria "Non Iron All Cotton", bardzo tanie (za 1 koszule T&A mozna miec 10 B.B.) za to jakosc materialow i szycia naprawde wysoka.

Dostałem właśnie w prezencie kilka koszul od BB, więc podzielę się obserwacjami, zwłaszcza że na forum mało informacji. Mam właśnie z rzeczonej serii, istotnie nie są drogie, bawełna dobra jakościowo, przyzwoite guziki i wykonanie. Natomiast rozmiarówka :shock: . Wielkie, a niekiedy gigantyczne. Mam wyłącznie slim fit, i to jest slim absolutnie tylko i wyłącznie z nazwy. Rękawy bardzo szerokie, dziura rękawowa ogromna. Jeżeli ktoś nie ma solidnej nadwagi, należy ewentualnie celować w extended slim (nie mam takowej, więc jednoznacznie i stanowczo polecić nie mogę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie w prezencie kilka koszul od BB, więc podzielę się obserwacjami, zwłaszcza że na forum mało informacji. Mam właśnie z rzeczonej serii, istotnie nie są drogie, bawełna dobra jakościowo, przyzwoite guziki i wykonanie. Natomiast rozmiarówka :shock: . Wielkie, a niekiedy gigantyczne. Mam wyłącznie slim fit, i to jest slim absolutnie tylko i wyłącznie z nazwy. Rękawy bardzo szerokie, dziura rękawowa ogromna. Jeżeli ktoś nie ma solidnej nadwagi, należy ewentualnie celować w extended slim (nie mam takowej, więc jednoznacznie i stanowczo polecić nie mogę).

To jakby dla mnie. Kupuję slim fit i wychodzi, ze mój kark 44 i prawie 100 kilo są "slim". To potencjalnie nieźle poprawia humor. Ja nie jestem gruby, ale dość potężny w każdym wymiarze, może powinienem spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Przymierzam się właśnie do kupna moich pierwszych koszul przez sieć, no i mam pewną zagwozdkę - mianowicie długość rękawa.

W rozmiarówce Charles Tyrwhitt najkrótszy ma długość 29" czyli 72,5cm, natomiast w moich obecnych koszulach to 66-68cm.

Dajmy na to w rozmiarówce TM Lewin jak mniemam kołnierzyk 15,5 jest odpowiednikiem mojego 40, a tu standardem jest rękaw 34,5" czyli 86,25cm - czyli ręce musiałbym mieć długie jak orangutan...

Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że ta dość spora długość może wynikać z mierzenia po rozwinięciu mankietów... ale to są tylko moje przypuszczenia ;)

Jak zatem właściwie dobrać ichniejszy rozmiar do moich 66-68cm?

Bardzo bardzo proszę o wszelkie podpowiedzi...

Pozdrawiam serdecznie,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Przymierzam się właśnie do kupna moich pierwszych koszul przez sieć, no i mam pewną zagwozdkę - mianowicie długość rękawa.

W rozmiarówce Charles Tyrwhitt najkrótszy ma długość 29" czyli 72,5cm, natomiast w moich obecnych koszulach to 66-68cm.

Dajmy na to w rozmiarówce TM Lewin jak mniemam kołnierzyk 15,5 jest odpowiednikiem mojego 40, a tu standardem jest rękaw 34,5" czyli 86,25cm - czyli ręce musiałbym mieć długie jak orangutan...

Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że ta dość spora długość może wynikać z mierzenia po rozwinięciu mankietów... ale to są tylko moje przypuszczenia ;)

Jak zatem właściwie dobrać ichniejszy rozmiar do moich 66-68cm?

Bardzo bardzo proszę o wszelkie podpowiedzi...

Pozdrawiam serdecznie,

M.

Przy twoim rozmiarze brałbym rękaw minimum 36". Rękawy w moich koszulach mają ok. 64 cm i 34,5" okazał się o ok. 2 cm za krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz rękę w sposób podany na stronie TML lub CT. Nie zgaduj, bo będziesz skracał albo dorabiał wszczepki:)

Zmierz lepiej siebie lub koszule, ktora dobrze lezy na Tobie. Nie staraj sie ekstrapolowac rozmiarowki i cudzej koszuli na siebie. Metr krawiecki dostaniesz w kazdej porzadnej pasmanterii - warto miec w domu.

Racja. Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z czystym sumieniem mogę polecić Lamberta (Wólczanka). Kupuję głównie te koszule ponieważ wersja slim leży na mnie jak by była szyta na miarę, ale moim zdaniem jeśli brać pod uwagę stosunek ceny do jakości wypadają one bardzo dobrze. W sklepie internetowym kupuję te koszule zwykle za maksymalnie 150 zł (oczywiście przecenione normalna cena to 259 - 349). Najstarsze, które mam tj. ok 3 letnie nie straciły kolorów, nie widać na nich też innych śladów zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.