Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zależy od użytej tkaniny. Kilka podstawowych cech danego materiału możesz samemu sprawdzić nie wychodząc ze sklepu. Np.: spróbuj zgnieść kawałek koszuli w rękach - każda bawełna się gniecie, ale te lepsze materiały są bardziej sprężyste i zmarszczki są mało widoczne. Albo spróbuj odetchnąć przez tkaninę (tu w przypadku czystej bawełny główną rolę odgrywa użyty splot) - gęsto tkane koszule będą miały zazwyczaj dużo gorszą oddychalność (będziesz się w nich bardziej pocił) od tych luźno tkanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie od rozpoczynającego przygodę z eleganckim ubiorem laika: jak prasować mankiety zapinane na spinki? Chodzi mi o to, czy na koniec zginamy mankiet na pół (tak, jak do zapinania spinek) i zaprasowujemy krawędź mankietu, czy też jest to niewskazane?

Moim zdaniem zdecydowanie ładniejszy i bardziej elegancki, jest tzw. wałek (lub walec, jak mówią niektórzy krawcy). Zaprasowujesz rozłożony mankiet na płasko, a następnie od razu po prasowaniu zapinasz na wybrany model spinek. Koszulę można też przechowywać w takiej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uszanowanie, 

Chciałbym poprosić o rekomendację fasonu/marki/rodzaju/materiału koszuli, która dobrze prezentowałaby się "solo".

Mam na myśli - bez marynarki. Jestem muzykiem solistą i z racji kładzenia wręcz maniakalnego nacisku na maksymalną możliwą swobodę "aparatu" - unikam jak ognia więcej niż jednej warstwy na sobie (zazdroszcząc jednocześnie płci pięknej mogącej pozwolić sobie na odsłonięte całe ramiona). 

 

Na przykład pod poniższym linkiem kolega prezentuje ciekawe rozwiązanie, acz niezbyt podoba mi się kołnierzyk i fakt, że przy pewnym świetle koszula wygląda na mokrą. A gdzie takie cuda można kupić?

http://www.rtbf.be/video/detail_finale-concours-reine-elisabeth-2013-mateusz-borowiak?id=1828474

Ukłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie wiem o co pytasz? Można chodzić bez marynarki i nie trzeba mieć do tego specjalnej koszuli.

Koszule można uszyć w wielu miejscach dowiesz się o nich również w tym wątku. Możnesz odwiedzić jedno z takich miejsc i zapewne porozmawiać o tym co zrobić by była swobodniejsza (np. poprzez 'skrzela', zakładki)

 

A pod załączonym linkiem koszula wygląda jak satynowa piżama... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie dziękuję za respons.

Każdy muzyk ma swój "imidż", swoje widzimisie i przyzwyczajenia. Część występuje we frakach, są garnitury, golfy, koszulki z długim rękawem, koszule, nawet skóry.

Nie pytam się o dobór stroju, bo moim wyborem jest czarna koszula (i czarne spodnie). Chodzi mi o szeroko pojętą "konsultację" - jaka opcja koszulowa wg szanownego gremium wygląda korzystnie w takiej konfiguracji?

(Np. czy wg norm klasycznej elegancji rekomendowanym jest przy takim noszeniu koszuli, aby guziki były zakryte listwą?)

Ukłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli odłożymy na bok nasze uprzedzenia i potraktujemy to jako sceniczne 'ęplua' to wtedy opcji personalizacji jest całkiem sporo:

- listwa zakrywająca guziki

- guziki z oczkiem

- guziki jubilerskie

Dalej można się bawić kołnierzem, mankietami, pliskami czy innymi bajerami.

Zaznaczam, że nie ma to wiele wspólnego z klasyczną męską elegancją ale też w przypadku stroju scenicznego mieć nie musi. Jeśli jednak ma mieć to powinieneś jeszcze raz przemyśleć swoje wybory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał z CT koszule casualowe slim fit z oznaczeniem rozmiarowym M, L itp. ? (np.: taką http://www.ctshirts.co.uk/Lemon-_and-sky-check-slim-fit-non--iron-shirt?q=gbpdefault|non-iron-slim-button-down|CD079LBE|||||||||||||)

 

Tabelka na ich stronie nie podaje ile te koszule mają szerokości w klatce (podali jedynie szerokość klatki na którą zdaniem sklepu pasują  <_< ) i  talii. Potrzebowałbym tych wymiarów dla rozmiarów M i L. Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można "zwęzić" mankiety koszuli, tak żeby nie zburzyć jej konstrukcji? Dodam, że mam tu na myśli wersję na 2 guziki pionowo. Wczoraj kupiłem 2 całkiem fajne Lamberty - generalnie leżą dobrze (zarówno egzemplarz slim jak i classic) ale szerokość mankietów to porażka.

może przesunięcie guzików coś pomoże? zwęzić mankietów podobnie jak listwy kołnierzyka raczej się nie da ( wg mojej wiedzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można "zwęzić" mankiety koszuli, tak żeby nie zburzyć jej konstrukcji? Dodam, że mam tu na myśli wersję na 2 guziki pionowo. Wczoraj kupiłem 2 całkiem fajne Lamberty - generalnie leżą dobrze (zarówno egzemplarz slim jak i classic) ale szerokość mankietów to porażka.

 

Mnie bardziej zastanawia, że na jednej osobie dobrze mogą leżeć koszule klasyczne i slim :) Sam mam takie i takie, ale w klasyki muszę przejść bo w slim fity to już niestety nie ma szans się wbić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawia, że na jednej osobie dobrze mogą leżeć koszule klasyczne i slim :)

Jedni szyją tak a drudzy inaczej. W popularnych na forum sklepach (SRC, CT, H&H) kupuję classic fit. Niedawno mierzyłem Brooks Brothers i ku memu zaskoczeniu i nieskrywanej radości slim fit leżał jak ulał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.