Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

W temacie koszul chcialem dodac, ze jesli ktos szuka poprawnie wykonanego kroju 'slim fit' (ie. dobrze dopasowany, ale umozliwiajacy ruchy rekoma) to zasugeruje Suit Supply. Znosne materialy przy drozszej kolekcji i dosc dobre wykonanie, fajerwerkow nie ma, ale dla mnie dopasowanie to sprawa numer jeden, a w przypadku Suit Supply to im niezle wychodzi. Minus to zbyt duza ilosc kolnierzykow 'cut away' (w szczegolnosci extreme cut away) i czasami zawyzona rozmiarowka.

 

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Gordon Gekko znany jest z nienagannego stylu.

 

Osobiście mam spory problem z Polskimi koszulami aby dopasować kołnierzyk do mojej szyi. Mam wąską i wysoką szyję i potrzebuje kołnierzyka tak jak ma na zdjęcie Gordon. Specjalnie umiejscowiłem czerwone szczałki które wyraźnie wskazują na wysokość stanu wyłogów oraz ich długość. W Polsce nie spotkałem się jeszcze z koszulą która występuje w kolorze jasno niebieskim oraz białym- tylko te dwa kolory trawię i nie wyobrażam sobie zakładać innych, a wysokość wyłogów oraz ich długość jest dopasowana do mojej szyi. 

 

Pisałem o tym wcześniej jednak, najwyraźniej nikt mi nie doradził gdzie kupię taki krój nie tyle koszuli co kołnierzyka.

 

Rozważam zamówienie w internecie na miarę z tej strony: http://www.orchidea-studio.com/

 

Proszę o poradę w tej kwestii.

 

Pozdrawiam

post-3170-0-42171800-1378944087_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest moda na super krótkie kołnierze, więc masz same przykrótkie kenty i rekiny. Nie wiem czy którykolwiek producent u nas oferuje wyższe kołnierze. 

 

Zobacz sobie: http://www.bivolino.com/en/shirts-style-tips/111/shirts-collars/mens-shirts-collars/default.html

 

Orchidea moim zdaniem nie radzi sobie (przynajmniej kiedyś tak było) z kołnierzami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja delikatnie rzecz ujmując nie. Brałem materiały z tej ich najdroższej półki cenowej (bawełna egipska - biała i błękitna) i finalnie nie byłem zadowolony ani z materiału, ani z dopasowania (mimo bodajże trzech poprawek). Materiał okazał się być nieprzewiewny i sztywny, mocno gniotliwy i praktycznie nie do uprasowania bez godzinnej walki z koszulą.

 

Miesiąc temu oddałem je "na dary" do swojej parafii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butami jest już lepiej. Mianowicie noski są ładnie zaokrąglone i widać jest, że Polscy producenci czytali apel jaki wystosował na swoim blogi Mr.Vintage pod kontem koszmarnego obuwia z Polski. Konkretnie mam na uwadze następujący wpis: http://mrvintage.pl/2012/12/dlaczego-polskie-buty-sa-brzydkie.html

 

Natomiast z koszulami [konkretnie mam na myśli krój kołnierzyka] tkwi Polak w martwym punkcie i nic nie wskazuje na to aby się ten stan poprawił. Najlepiej jakby czytali forum 'But w Butonierce' Polscy producenci.

 

Zastanawiam się na tym aby np Mr.Vintage na swoim blogu umieścił temat który poruszam bo moim zdaniem nie tylko ja mam z tym problem i jestem skazany na kołnierzyk o którym pisaliście Panowie wcześniej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butami jest już lepiej. Mianowicie noski są ładnie zaokrąglone i widać jest, że Polscy producenci czytali apel jaki wystosował na swoim blogi Mr.Vintage pod kontem koszmarnego obuwia z Polski. Konkretnie mam na uwadze następujący wpis: http://mrvintage.pl/2012/12/dlaczego-polskie-buty-sa-brzydkie.html

 

Natomiast z koszulami [konkretnie mam na myśli krój kołnierzyka] tkwi Polak w martwym punkcie i nic nie wskazuje na to aby się ten stan poprawił. Najlepiej jakby czytali forum 'But w Butonierce' Polscy producenci.

 

Zastanawiam się na tym aby np Mr.Vintage na swoim blogu umieścił temat który poruszam bo moim zdaniem nie tylko ja mam z tym problem i jestem skazany na kołnierzyk o którym pisaliście Panowie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kwestii slimfitowatości nie będę poruszał bo jak powszechnie wiadomo TM Lewin jak i CT to nawet w najwęższych opcjach to niezłe flagi na maszcie ale chciałbym zapytać o szerokość w klatce. Czy np. wasze 39 czy 41 w jednych będą bardzo sie różniły w zależności od marki?

ciężko mi tak teraz określić bez przymierzania kliku koszul, ale jakichś drastycznych różnic nie zauważyłem; pewnie jakieś odchylenia są, ale nie na tyle duże by zastanawiać się nad innym rozmiarem z danej marki, tym bardziej, że w kołnierzyku wszystko jest ok

 

BTW - polecam spojrzeć na strony internetowe producentów, gdzie powinny znajdować się dokładne tabele rozmiarów z dokładnością do 1 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie.

W styczniu najprawdopodobniej będę w pobliżu Londynu przez ok 5 dni i pomyślałem, że to dobry czas żeby dokonać pierwszego zakupu koszul w CT lub TM Lewin. Nie będzie wówczas problemu z drogą przesyłką, a i zw zwrotem dużo łatwiej, bo wiadomo że jak się testuje po raz pierwszy daną markę, różnie można trafić z rozmiarem.

Ktoś ma podobne doświadczenia, czyli zamawianie tych koszul podczas pobytu w UK? Jak wygląda szybkość obsługi zamówienia, zastanawiam się po prostu czy w ciągu 5 dni, uda mi się spokojnie zamówić, przymierzyć i ewentualnie zwrócić to, co nie będzie na mnie pasowało.

Druga sprawa - z własnego doświadczenia/użytkowania tych marek - czy są między nimi jakieś większe, zauważalne różnice na korzyść jednej z nich, czy raczej są bardzo porównywalne, i wybrać ten sklep, w którym koszule będą mi bardziej odpowiadać wizualnie?
Dodam, że decyduję się na zamówienie z któregoś z tych sklepów, ponieważ mają one podział także na długość rękawów, z którymi w Polsce niestety mam ogromny problem, bo większość jest po prostu zbyt krótka.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, przy założeniu że planuję skorzystać z którejś z promocji zakupu 4-5 koszul.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy zamówić? Chodzi Ci o MTO/MTM? Byłem w sklepie CT w Londynie, jest tam wystarczający wybór, przymierzasz, kupujesz, płacisz, nie potrzebujesz pięciu dni.

O wyższości CT nad TML i vice versa napisaliśmy sporo. Ja osobiście wolę CT, mam ok. 8 koszul od nich, z TML mam jedną i nie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, będę w samym Londynie także, aczkolwiek będziemy większą grupą i nie chciałbym dezorganizować czasu swoimi przymiarkami, a zamawiając zawsze mam czas żeby spokojnie przymierzyć. Więc prawdopodobnie zamówię już przed wyjazdem, a na miejscu najwyżej w stacjonarnym sklepie zwrócę te, które nie pasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu ;) Mankiet na guziki w niczym nie przeszkadza. A co do kieszeni - jeżeli jest to jedna kieszeń to nie widzę problemu. Koszule bez kieszonki piersiowej uznawane są co prawda za bardziej formalne, ale jeżeli nie jesteś Panem młodym to nie sądzę żeby ktokolwiek się tym przejął - o ile w ogóle ktoś na to zwróci uwagę :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile w ogóle ktoś na to zwróci uwagę :P

 

Należy poważnie się zastanowić, czy to słuszny kierunek argumentacji. Pewnie nikt nie zwróci uwagi, i być może i tak będzie się stosunkowo nieźle (czyt. tyle o ile stosownie do okoliczności) ubranym na tle gości, którzy założą koszule bordowe czy fioletowe. Jednakże w ten sposób można wytłumaczyć równie dobrze założenie brązowych butów z otwartą przyszwą (bo część gości o tak będzie w jakichś potworkach) czy polyestrowego krawata (bo część gości w ogóle przyjdzie rozchełstanych pod szyją) i łatwo się usprawiedliwić wobec siebie samego, a nawet przejść do swoistej kontrofensywy, wmawiając sobie i innym, że na weselu biała koszula z mankietem na spinki i/lub bez kieszonki to "przesadyzm" czy "lekkie odbicie" będące efektem lektury forum. Oczywiście jeżeli chcesz (albo nie masz innych możliwości) to załóż wzmiankowaną koszulę, nikt Cię z imprezy zapewne nie wyprosi z tego powodu, być może będziesz się nieźle prezentował, zwłaszcza w ujęciu względnym, ale też nie twórzmy pozoru, że mamy do czynienia z rozwiązaniem w pełni stosownym do charakteru wydarzenia, a mankiet na spinki to wymysł talibów klasycznej elegancji :) .

 

Notabene ostatnie posty raczej do tematu ślubnego się nadają...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.