Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Przymierzam się do zakupu pierwszej koszuli z CHT/TML.

Noszę kołnierzyk 39, mam 1,80m wzrostu i 97cm w klatce (raczej w klatuni ;)

Najlepiej dopasowane koszule jakie udało mi się mierzyć to slim fity z Jake's (P&C) oraz Massimo Dutti (wszystkie w rozmiarze 39).

Niestety obie firmy robią śmiesznie krótkie kołnierzyki, w których trudno zmieścić moje ulubione wełniane krawaty.

 

Zakładam, żeby celować w koszule super slim, kołnierzyk 15,5 cala? Czy mimo super slima nadal będzie żagiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Przymierzam się do zakupu pierwszej koszuli z CHT/TML.

Noszę kołnierzyk 39, mam 1,80m wzrostu i 97cm w klatce (raczej w klatuni ;)

(...)

 

Zakładam, żeby celować w koszule super slim, kołnierzyk 15,5 cala? Czy mimo super slima nadal będzie żagiel?

 

Mam prawie dokładnie takie same rozmiary jak Ty, u Karola Tyrwhitta kupuję koszule 15,5"; aczkolwiek zamiast super szczupłych zamówiłbym wyszczuplone.

 

Sęk nawet nie w ich obszerności (różnica jest naprawdę pomijalna -- mam po kilka takich i kilka takich), ale w kroju kołnierza, który w produktach "slim" jest "zwykły", podczas gdy w tych bardzo wyszczuplonych producent najchętniej stosuje kołnierzyki włoskie, które moim zdaniem wyglądają nieco mniej korzystnie.

 

Różnicy w obwodzie na dole jest tyle co kot napłakał, więc naprawdę, szkoda kierować się ową "super" szczupłością samą w sobie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda różnica szerokości rękawów w CT Slim a Super Slim?

 

Slim jest na mnie jak worek i wątpię że te 4cm, które oferuje super slim zrobi różnicę ale rękawy są także strasznie szerokie.

Miałem w tym miesiącu robić zamówienie koszul od CT ale jak widzę jak obszerne one są to się teraz waham.

Z taliowaniem sylwetki krawiec pewnie problemu nie będzie miał ale wyszczuplenie rękawów w 5-6 koszulach, może być nie tylko kosztowne a zbyt trudne dla krawców w moim mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

A jak wygląda różnica szerokości rękawów w CT Slim a Super Slim?

 

 

Znów wyjdę na abnegata, ale -- z suwmiarką nie przymierzałem, a na ciele nie widzę różnicy.

 

Ale to pewnie dlatego, że chociaż lubię odzież niedyndającą, to moje ambicje w temacie "lateks-like" wyczerpuje odzież termoaktywna; tam przyległości czasem są wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów wyjdę na abnegata, ale -- z suwmiarką nie przymierzałem, a na ciele nie widzę różnicy.

 

Ale to pewnie dlatego, że chociaż lubię odzież niedyndającą, to moje ambicje w temacie "lateks-like" wyczerpuje odzież termoaktywna; tam przyległości czasem są wskazane.

 

Mógłbyś napisać ile masz cm w bicepsie?

 

Czy ktoś jest chętny na zakup koszul w CT? Ja chcę 2 sztuki. Jestem z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Mógłbyś napisać ile masz cm w bicepsie?

 

LOL :-) Nie, nie mogę, przede wszystkim dlatego, że nie mam struktury własnomiłosnej :)

 

Może od razu wyjaśnię, że frazę o "lateksie" proszę traktować z lekkim przymrużeniem oka (licencia poetica); nie chodziło o dosłowną przyległość tkaniny, ile o upodobanie (a raczej jego brak) do nadmiernie wychudzonej odzieży. Tak, przy wzroście 180 cm i wadze ok. 72-73 kg noszę sporo odzieży wyszczuplonej, ale mierzenie każdych 2 centymetrów przypomina mi dyskusje o wpływie golenia nóg na czas przejazdu kolarza MTB na maratońskim dystansie 60 km :-)

 

Aha, przypomniało mi się: jak ktoś lubi bardzo przyległe ciuchy, to polecam koszule Vistuli serii RED. Mam takie dwie (M-ki) i chociaż obie są fajne, czasem jak się napnę (np. sięgnę po pióro leżące za komputerem ;-) to mam wrażenie, że może strzelić pod pachą ;-)

 

 

PS aż wziąłem metrówkę i zbadałem różnicę szerokości rękawa w koszuli Karola Tyrwhitta, rozmiar 15.5 slim, 15.5 superslim oraz 16 superslim. Moja metrówka (z OBI czy innej Castoramy) różnicy nie widzi. A jeśli jej nie ma, to po co przepłacać (mam na myśli kołnierz włoski, który moim zdaniem wygląda mniej korzystnie niż zwykły, prosty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów ma może koszulę typu pointed tab (nie znam polskiego odpowiednika)? Zamówiłem takową w CT ale z zawiązanym krawatem tę przypinkę po prostu bardzo mocno widać - nie mam doświadczenia z tego typu koszulą i może tak powinno być lecz ja spodziewałem się zgoła innego efektu.

 

oto koszula: http://www.ctshirts.co.uk/White--pointed--tab--collar--extra--slim--fit--shirt?q=frgob|White-pointed-tab-collar-extra-slim-fit-shirt|fl053wht|||||||||||||

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym m.in.tę koszulę: http://www.ctshirts.co.uk/men%27s-shirts/view-all/White-herringbone-extra-slim-fit-shirt?q=gbpdefault||re006wht|||||1861,||||||||

Ogólnie koszule extra slim fit.

interesuje mnie szerokość rękawa przy paszce oraz w połowie długości.

I czy długość rękawa podawana na stronie jest długością od barku, czy od kołnierzyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

interesuje mnie szerokość rękawa przy paszce oraz w połowie długości.

I czy długość rękawa podawana na stronie jest długością od barku, czy od kołnierzyka?

 

Moja któraś tam ekstra-chuda, kołnierz 15.5" i rękaw 33": rękaw ok. 24,5 cm na dole i ok. 38 cm w okolicach łokcia.

 

Na pytanie nr 2 odpowiedź znajdziesz tutaj.

 

 

EDIT: rękaw oczywiście 33" (nie 32", jak podałem początkowo).

Edytowane przez Olgierd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Dzięki za odpowiedź. Trochę za szerokie te rękawy, więc chyba odpuszcze...

 

Nie, normalne rękawy, na pewno szersze niż w Vistuli RED czy wyszczuplonym Bytomiu o kołnierzu 40 cm (taką teraz mam na sobie), ale wydaje mi się, że ogólnie nieco wygodniejsze (od Vistuli RED na bank wygodniejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem ostatnio koszule Bytomia i kołnierzyk się dziwnie zachowywał: z przodu mnie gniótł, a z tyłu odstawał od szyi. Czy to jest kwestia sztywności kołnierzyka (był o wiele sztywniejszy, niż w koszulach od Vistuli, które zazwyczaj noszę) i się uleży po praniu lub prasowaniu, czy po po prostu Bytom tak szyje koszule, że na mnie one nie leżą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem ostatnio koszule Bytomia i kołnierzyk się dziwnie zachowywał: z przodu mnie gniótł, a z tyłu odstawał od szyi. Czy to jest kwestia sztywności kołnierzyka (był o wiele sztywniejszy, niż w koszulach od Vistuli, które zazwyczaj noszę) i się uleży po praniu lub prasowaniu, czy po po prostu Bytom tak szyje koszule, że na mnie one nie leżą?

 

Koszule, to jeden z najsłabszych produktów w ofercie Bytom. Tkaniny są dobre (m.in. Albini i Thomas Mason), ale mają problem z konstrukcją wspomnianych przez ciebie kołnierzyków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.