Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W moim wypadku jedna koszula ma maly kolnierzyk i dziwnie wszyty kolnierzyk, druga to button-down z bardzo srednio wykonanym kolnierzykiem (nijak to sie uklada), a trzecia jest o pol rozmiaru za duza. Material w drozszych jest dosc w porzadku, chociaz uzyta jest dosc niska gramatura i tutaj mam obawy, co do wytrzymalosci. Ja bralem sama bawelne, two-ply, wydaja sie ok nawet na cieplejsza pogoda, ale zaskoczony bylem przezroczystoscia wszystkich.

 

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zdaję sobie sprawę że większość jeśli nie wszyscy czytają blog Simona ale, msz, warto by się to tu znalazło. W telegraficznym skrócie (i po polsku na dawne życzenie moderatora) :)

- koszule to nie rocket science ;)

- dopasowanie w talii to nie obcisłość w talii

- koszula powinna być odpowiedniej długości

- dobry kołnierzyk to podstawa

Szczegóły tu http://www.permanentstyle.co.uk/2013/07/how-shirt-should-fit.html#.UdE_DaL0GG4

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z wyprzedażami, zastanawiam się nad kupem koszulki z Wólczanki: http://www.wolczanka.com.pl/koszule/koszula-wolczanka,id-123

Jako że nie mogę pozwolić sobie na większe wydatki, cena mnie niesamowicie zachęca. Uważacie, że warto wydać dodatkowe kilkanaście złotych więcej na koszulę z Vistuli? Wiem, że myślenie markami jest często błędem, dlatego pytam się - czy pomiędzy tymi dwoma markami jakość wykonania/materiału jest znaczna?

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy z jakiego materiału obie koszule są zrobione. Nie sądzę, aby te koszule poza materiałem mogły się różnić jakościowo, tym bardziej, że obie marki należą do jednego właściciela (Vistula Group).

Jeżeli ta z Wólczanki będzie dobrze leżeć i odpowiada Ci rodzaj kołnierzyka, to kupuj. Też bym kupił za 50pln, gdybym mógł przymierzyć,

I proszę nigdy więcej nie pisz "koszulka", gdy nie masz a myśli t-shirta albo folii na dokumenty.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się spytać o długość rękawów koszuli. Ogólnie do tej pory byłem przekonany, że noszę odpowiedni rozmiar koszul, ale po ostatniej wizycie u krawca Janusza Kruszewskiego zacząłem mieć wątpliwości. Skracałem u niego rękawy w marynarce, jednak pan Janusz zasugerował, że powinienem kupować dłuższe koszule zamiast skracać rękawy. Kolejny rozmiar koszul ma już rękawy dłuższe aż o 4 cm. Proszę serdecznie o opinię.

post-2930-0-29085900-1373188783_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak za krótkie rękawy?

Niestety, ale na razie kupuję koszule RTW i wybrać dokładnej długości nie mogę. Większość firm odzieżowych w rozmiarze 176-182 ma długość rękawów 65 cm, natomiast kolejny przedział to 188-194 i już 69 cm.

Spróbuj angielskich sprzedawcow - Charles Thyrwitt albo T.M. Lewin. Rozmiarowka jest bardziej elastyczna (dlugosc rekawa co cal lub czasami nawet pół), wybór wzorówi fasonów bogaty, a ceny (nawet z kosztami przesylki) atrakcyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak za krótkie rękawy?

 

Niestety, ale na razie kupuję koszule RTW i wybrać dokładnej długości nie mogę. Większość firm odzieżowych w rozmiarze 176-182 ma długość rękawów 65 cm, natomiast kolejny przedział to 188-194 i już 69 cm.

Masz pewnie ok. 187cm i tak ja ja wieczny problem z dlugoscia rekawow w RTW. Pozostaje kupic dluzsze i dac do skrocenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię Kruszewskiego, ale jego rady dotyczące długości nogawek w spodniach od dawna ignoruję. To samo radzę Ci zrobić z radami dotyczącymi długości rękawów koszuli. Po prostu poproś go, żeby rękawy w marynarce były odpowiednio krótkie i nie wdawaj się w dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie.

 

Akurat ta koszula jest od CT i przy rozmiarze kołnierzyka 15,5 cala nie ma już dłuższych rękawów w ofercie niż 35 cala (wychodzi właśnie 65 cm). 

Mam 190 cm, ale dość krótkie ręce i np. marynarki kupuję na wzrost 182 cm i często jeszcze muszę skracać rękawy :huh:

 

Jeszcze parę lat temu kupowałem koszule w Zarze i MD, tam to dopiero są krótkie rękawy. Teraz muszę odświerzyć kolekcję koszul i przymierzałem się do zakupu w Wólczance i właśnie w CT. 

 

 

Teraz sam już kurcze nie wiem jaki rozmiar wybrać :rolleyes: Żal mi rezygnować z CT, bo rzeczywiście mają super stosunek cena/jakość, natomiast skracanie rękawów w każdej zakupionej koszuli (plus obowiązkowo taliowanie) dołoży mi do każdej koszuli przynajmniej 50 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie.

 

Akurat ta koszula jest od CT i przy rozmiarze kołnierzyka 15,5 cala nie ma już dłuższych rękawów w ofercie niż 35 cala (wychodzi właśnie 65 cm)

Rozumiem Twoj bol. Ja mam rozmiar 15/36. Z tego powodu nie kupowalem w CT. Ale w TML ten rozmiar sie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to aktualne, to ja z chęcią się dołączę, wysłałem PM.

Panowie, mam dwa pytania dotyczące białej koszuli. Czy jej wzór (u Lamberta jest np. fakturowana jodełka i mikrowzór, u Lewina - twill shirt itp.) wpłynie jakoś na stopień jej formalności? I czy białą koszulę, której faktura nie jest gładka, można swobodnie łączyć z innymi elementami garderoby, które są wzorzyste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.