Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To zależy jaki oxford. Właśnie zasiliłem kontener koszulą TML której nawet na maksymalnej mocy żelazka nie szło doprasować.

To ten model - unikać jak ognia

http://www.tmlewin.co.uk/Slim-Fit-Plain-White-Pinpoint-Button-Down-Shirt/41611,en_GB,pd.html?start=2&cgid=Mens-Shirts&prefn1=collarShape&prefv1=Button%20Down

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koszulę z materiału panama od Balthazara. Bardzo polecam ten splot (jeśli jest to splot :) ), obok oxfordu jest moim ulubionym.

 

Też mam, a raczej miałem (w koszulach od Balthazara rożki kołnierzyka okazały się tragicznie mało żywotne) koszulę z panamy i o ile dobrze się prasowała i była bardzo miła w dotyku, to wbrew zapewnieniom i pozorom (nazwa  :) ) była w moim subiektywnym odczuciu mało przewiewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni miesiąc już 3. koszula rozerwała (pękła) mi się na łokciu. Dwie na prawym, jedna na lewym. Myślałem, że może robię zbyt duże naprężenia podczas zginania ręki, ale ostatnia z pękniętych ma szerokie rękawy i o naprężeniach nie było mowy. Myślałem, że może mam szorstkie łokcie, ale nie. Nie opieram się w pracy o biurko łokciami. O co chodzi? Jak tak dalej pójdzie, zbankrutuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto czasami dopłacić dodatkowo kilkadziesiąt złotych do koszuli i potem cieszyć się jej użytkowaniem przez długi okres czasu.Zamiast kupować po kilka tanich koszul lepiej przeznaczyć pieniądze na kompletowanie kilku niezbędnych koszul.

mam dwie koszule tej firmy nie jest ,,top of the top" ale przyzwoita średnia włoska półka

 

https://shop.boggi.com/?product_cat=camicie-classiche

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast na podstawie doświadczeń z kilkoma już koszulami polecam znane na forum koszule Osovski. Trzymają jakość wykonania, a materiały są bardzo dobre. Po okresie kupowania koszul od Anglików stwierdzam, że Osovski w cenach promocyjnych (200 zł) to bardzo dobry wybór jeśli chodzi o jakość do ceny. No i w Wawie można przymierzyć...

 

Jedyne zastrzeżenia mam do wzornictwa - sporo jest modeli, które moim zdaniem ocierają się o kicz (jakieś przeszycia czy guziki w dziwnych kolorach), no ale to subiektywne, poza tym, jest sporo modeli, które są eleganckie - reasumując na szczęście wybór jest.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś porównać jak jakościowo Osovski wypada w porównaniu do CT/TML i powiedzmy Lamberta ?

 

Z moich doświadczeń wynika, że koszule w średnim przedziale cenowym prezentują często nierówny poziom. Niemniej generalizując to w moim odczuciu Osovski (i tutaj akurat w przypadku posiadanych 5 koszul poziom jest równy) ma dużo lepszą jakość od zwykłych koszul CT czy Savile Row Company, lepszą od Harvie Hudson, a co najmniej tak dobrą jak seria Sea Island CT czy np. polski da Vinci. Lamberta ostatnio nie kupowałem, z TML nie mam doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni miesiąc już 3. koszula rozerwała (pękła) mi się na łokciu. Dwie na prawym, jedna na lewym. Myślałem, że może robię zbyt duże naprężenia podczas zginania ręki, ale ostatnia z pękniętych ma szerokie rękawy i o naprężeniach nie było mowy. Myślałem, że może mam szorstkie łokcie, ale nie. Nie opieram się w pracy o biurko łokciami. O co chodzi? Jak tak dalej pójdzie, zbankrutuję!

Ponawiam. Czy ktoś na pomysł, co jest przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.