Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

oddałem garnitur Zegny do krawca..

Jak przystało na bardzo porządne RTW osobno guziki etc. Niestety po obróbce garnituru guziki zostały po prostu doszyte bez jakichkolwiek dziurek.

Czy jest szansa ponownego odszycia guzików i zrobienia w rękawach otworów jak przystało na taki garnitur?

Krawiec: p.Andrzej Kucia

Pozdrawiam,

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Poprawka marynarki RL szytej we Włoszech...bez dziurek na rękawach...Robiła to ręcznie emerytowana nauczycielka krawiectwa nie wyszło idealnie, ponieważ ja powiedziała materiał się strzępił , zostawiłem następną zobaczymy...

No faktycznie mogłyby być lepsze. Zapytaj czy używała gimpy (zdaje mi się że nie), to mogłoby sporo zmienić.

Sama nitka też ma duże znaczenie. Jeżeli to nie jest typowy buttonhole twist to trudno liczyć na dobry efekt.

Dla porównania przykład ładniejszych dziurek na tkaninie o podobnej strukturze.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 5 weeks later...

Dobry wieczór Panowie,

 

Po lekturze forum, zrobiłem przegląd szafy i doszedłem do wniosku, że wszystkie garnitury mam co najmniej o 1-2 rozmiary za duże. Korzystając z przeceny na stronie vistuli, kupiłem "roboczy" garnitur slim fit w rozmiarze 182/96/82. Po przymiarce, zdecydowałem się na małe przeróbki u pierwszej lepszej krawcowej (i tu pierwszy błąd). Chodziło o skrócenie spodni oraz rękawów.

 

Chciałbym poprosić Was o konsultację w sprawie długości spodni. Zdecydowałem się na długość o co najmniej 2cm krótszą niż sugerowała krawcowa. W tej chwili spodnie leżą zdecydowanie lepiej niż wcześniej, załamania są znacznie mniejsze.

 

Pojawia się natomiast inny problem - podczas chodzenia, tylna cześć nogawki zahacza o tylną część buta (próbowałem na 3 różnych parach półbutów o różnej wysokości). Na  pierwszych 3 zdjęciach widać jak spodnie leżą zaraz po założeniu, a na dwóch ostatnich co się dzieje po przejściu paru kroków. Pytanie, czy można jakoś temu zaradzić?

 

post-2955-0-66975300-1379613264_thumb.jp

post-2955-0-22184800-1379613320_thumb.jp

post-2955-0-09211000-1379613389_thumb.jp

post-2955-0-92109400-1379613735_thumb.jp

post-2955-0-56510800-1379613442_thumb.jp

 

A tu ciekawostka, proszę zobaczcie jak pani krawcowa skróciła mi rękawy. Jutro zaniosę marynarkę do kogoś innego, żeby spróbował to jakoś naprawić.

 

post-2955-0-76123100-1379613545_thumb.jp

 

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o przerobieniu marynarki za dużej w większości rozmiarów, ale jeszcze znośnej w ramionach, na dwurzędową? Jak przytrzymuję ją w odpowiedniej pozycji przed lustrem, to wygląda nie najgorzej (w dodatku jest w kratę i nowy układ fajnie zlewa się z wzorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nogawki jeszcze minimalnie do skrócenia "po skosie" (z tyłu dłużej, z przodu krócej)

- nie chodź więcej do tej krawcowej

 

Ok dziękuję bardzo za radę. Czy skrócenie w ten sposób sprawi, że nogawka nie będzie tak brzydko zawijać się, zaczepiając o tylną część buta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.