Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dziękuję bardzo za radę. Czy skrócenie w ten sposób sprawi, że nogawka nie będzie tak brzydko zawijać się, zaczepiając o tylną część buta?

 

Jak robisz po skosie, to zniwelujesz ten problem.

Masz dwa wyjscia:

Albo zrobisz to po skosie ( i tutaj 2cm jak nic, bo wysoko masz przod) albo zwezasz nogawki i podnosisz wszystko w gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, być może ktoś z Was ma doświadczenie w takiej kwestii

chciałbym doszyć łaty na łokciach do wełnianej marynarki, czy to jest możliwe ? 

czy do ciemnoniebieskiej marynarki w dużą kratę będą pasowały łaty jasnobrązowe ?

 

no i najważniejsze - jakiego materiału na łaty użyć ? marynarka jest z wełny.

pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie

 

(może ktoś zna krawca we Wrocławiu, który się sprawdził w tej tematyce). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem rok temu marynarkę, nie chodziłem w niej, gdy chciałem zacząć okazała się jednak zbyt duża, a na zwrot było już za późno. i tak przez prawie cały rok przeleżała w szafie. Teraz sobie o niej przypomniałem i zastanawiam się czy jedyną opcją jest sprzedaż, czy może da się ją jakoś poprawić. A jeśli da, to jak, co konkretnie? Wg mnie jest jej za dużo w pasie i na plecach, czy coś jeszcze? Nie mam doświadczenia z krawcami, a nie chciałbym jej całkiem popsuć. Proszę o rady i z góry dziękuję.

 

Zamieszczam zdjęcia:

http://imgur.com/a/OHlCR

 

Proszę nie zwracać uwagi na spodnie, byłem w piżamie  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W paru miejscach tego tematu znalazłem wzmianki, że można przerobić klapy marynarki. Zastanawiam się czy dało by się nadać bardziej współczesny (nie nowomodny) wygląd klapom ze zdjęcia poniżej. Marynarka całkiem przyzwoita, świetnie na mnie leży, ale ta kozyrka.... Dodam, że butonierka funkcjonalna.

post-3107-0-26849200-1382222563_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - po zwężeniu dwóch par spodni (dżinsy), jedna z nogawek skręca się (boczny szew na dole jest wyraźnie przekręcony). Druga z nogawek idealnie leży "równo" (szwy idealnie po bokach). Efekt jest trwały i nie zależy od położenia nogi i ew. ruchów. Przy złożeniu spodni na płasko, jak do prasowania z kantem (szwy jeden nad drugim), efekt się nie uwidacznia (nie sprawdzałem pod mikroskopem, generalnie nie widać). Ki czort? Spodnie były zwężane po obu szwach (wewnętrznym i zewnętrznym). Byłem z reklamacją, krawcowa tłumaczyła, że taki efekt oznacza fabrycznie krzywe zszycie spodni. Zakład przeróbek, ale raczej renomowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem na allegro marynarkę i bardzo mi się podoba jednak mam mała wątpliwość: ostatnio trochę schudłem ale wcześniej miałem większe gabaryty  :) i jestem przyzwyczajony raczej do luźniejszych ubrań. Marynarka jest bardzo fajna ale trudno mi ocenić czy jest wytaliowana czy trochę za mała :) Poniżej załączam zdjęcia i mam kilka pytań o ewentualne przeróbki celem dostosowania jej do noszenia:

 

1). Czy marynarka po zapięciu dobrze leży a jeżeli nie - czy można to jakoś skorygowac u krawca (przesunąć guzik or sth.)?

2). Po założeniu na gołe ciało rękawy są ok ale po założeniu na koszulę - są trochę ciasne - czy można to jakoś skorygować (np. wpadłem na niesamowity pomysł usunięcia z nich podszewki :))

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

 

cjp6.jpg

 

svu5.jpg

 

5o4h.jpg

 

xvhm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to pokaż jeszcze plecy, a przede wszystkim rób zdjęcia na wysokości piersi ogniskową co najmniej 80 mm. Myślę, że marynarka jest na granicy dopasowania ale leży bardzo dobrze. Krawiec jedynie po szwach może poszerzyć niektóre elementy ale o niewielką odległość. 1 cm to będzie max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hit, szkoda, że nie wrzuciłeś zdjęcia :D

 

Po co mierzyłeś marynarkę na gołe ciało? :wacko:

 

Żeby sprawdzić czy rękawy też są ciasne bez koszuli, po cóż by innego? ;)

 

Czy pomysł z wypruciem podszewki jest dobry? 

 

@TYTUS - jeżeli chodzi o tył to robi się fałdka na górze pleców - jak rozumiem to akurat jest do zrobienia przez krawca nawet jeżeli marynarka jest dopasowana "na styk"?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić czy rękawy też są ciasne bez koszuli, po cóż by innego? ;)

 

Czy pomysł z wypruciem podszewki jest dobry?

 

Powiedz proszę jakie ma znaczenie czy rękawy są za ciasne bez koszuli? Czy taka widza coś zmienia?

Jak spodnie są za ciasne to nie sprawdzam na ogół czy bez majtek będzie dobrze - nie ma to dla mnie większego znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Właśnie odebrałem marynarkę od krawca, który skracał mi w niej rękawy, poniżej zamieszczam zdjęcia, jak to teraz wygląda. Moje pytanie jest takie, co mam o tym myśleć? Czy takie wykończenie jest do zaakceptowania, czy na przyszłość powinienem szukać kogoś innego?

 

http://imgur.com/wOgGHXb,pbCB6Ga#0

 

http://imgur.com/wOgGHXb,pbCB6Ga#1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie odebrałem marynarkę od krawca, który skracał mi w niej rękawy, poniżej zamieszczam zdjęcia, jak to teraz wygląda. Moje pytanie jest takie, co mam o tym myśleć? Czy takie wykończenie jest do zaakceptowania, czy na przyszłość powinienem szukać kogoś innego?

 

http://imgur.com/wOgGHXb,pbCB6Ga#0

 

http://imgur.com/wOgGHXb,pbCB6Ga#1

 

Zdecydowanie szukaj innego. Mnie spotkało dokładnie to samo, na szczęście u innej krawcowej za kilkanaście złotych udało się to poprawić i teraz wygląda jak przed przeróbkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.