Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, odpuszczę. A powiedzcie o ile można zwęzić koszulę (wciąż chodzi mi o obszar klatki piersiowej) - większość koszul o kołnierzyku r. 39 ma szerokość 54-57, ja mam obwód klatki pod pachami 84 cm - po dodaniu luzu na siadanie (ktoś gdzieś pisał 5-15 cm, przyjmijmy dla bezpieczeństwa górną granicę) daje "kilka" cm do usunięcia. Nie jestem w stanie dokładnie określić ile - mam kamizelkę (zwężoną ostatnio) o szerokości 42 cm, przylegającą do ciała, czy koszula ma być tak samo szeroka, czy musi być luźniejsza (rozmiar brzucha nie jest u mnie problemem). I tak samo o ile można zwęzić kamizelkę - czy 10 cm jest wykonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli 10 cm po całym obwodzie?

Jeśli tak to bez problemu - wychodzi po 2,5 cm na 'stronę'.

Nie, z szerokości 55+ na 42 (bo skoro mam kamizelkę o takiej szerokości, która jest dobra i opięta, to na taką szerokość mógłbym chyba zejść z koszulą), czyli na obwodzie dwadzieścia kilka centymetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogę mam podobną, ale do posiadania tego typu koszuli się zdecydowanie nie przyznaję :)

 

Ale do rzeczy - metoda wygląda sprytnie, ale: 1. wymaga szerokich rękawów, 2. pacha idzie w górę 3. im wyżej, tym bardziej zmienia się kąt wszycia rękawa i 4., najważniejsze - koszula o tyle za szeroka w klacie będzie również zbyt szeroka w ramionach. Świetnie to widać u kolegi Bigwiga - koszula stała się lepiej dopasowana od pachy w dół, ale u góry (okolice ramion i pach) jest ciągle kiepsko. W zasadzie porządna przeróbka musiałaby polegać na wypruciu rękawa i przesunięciu go bliżej środka. Moim zdaniem możliwe, ale nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy założonej marynarce na koszulę (bo cały czas mówię o koszulach formalnych, których nie mam zamiaru nosić "odsłoniętych") zbyt szerokie barki nie będą widoczne/rażące? A koszula będzie chyba wyglądać bardziej estetycznie niż z faldami materiału po bokach. Pójdę jutro do krawcowej i się zorientuję jak to będzie w praktyce wyglądać, zamiast męczyć tę sprawę na forum. 

A w poprzednim poście napisałem trochę głupot, bo nie policzyłem nadwyżki materiału na siadanie. Ale co jest ważniejszym wymiarem - obwód klatki + margines czy obwód prawdziwej kamizelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie doszedłem do wniosku, że wszystkie moje koszule są złe rozmiarowo. Myślałem, że mam jakiś kompleks, że we wszystkim źle wygląda, ale po prostu nigdy dokładnie się nie zmierzyłem.

Tak więc mam szczupłą szyję - 39, klatka 105, talia 87. Wszystkie koszule jakie mam (slim fit 41) są za luźne w kołnierzyku i w talii.Gdy brałem mniejsze to nie mieściłem się w klatce. Dodatkowo wszystkie mają trochę za długie i za szerokie rękawy - ręce mam szczupłe. W zasadzie powinienem wszystkie wyrzucić.

Chyba jedyną możliwością jest w takim razie branie rozmiarów normalnych - 39, zwężanie w talii i zwężanie i skracanie rękawów - niestety koszule o sylwetce normalnej mają bardzo szerokie :( Tylko to jest dodatkowe 3 przeróbki dla każdej koszuli :( Do tej pory kupowałem w osovoskim i w p&c - mc neal i jake's. Może ktoś zna jakieś dobre jakościowo koszule o "zdeformowanej" rozmiarówce  :/

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

W końcu postanowiłem się zebrać i poczynić poprawki w kupionych ostatnio marynarkach. Tutaj pojawia się pytanie - co dokładnie poprawiać? 

Z góry przepraszam za telefonową jakość zdjęć. 

1. Dwurzędówka z 2nd handu - w ogóle jest sens coś robić? To był trochę impulse buy, teraz widzę, że jest sporo za szeroka. Chociaż w ramionach chyba w miarę ok? W ogóle zapięcie 4x1 nie trąci dzisiaj myszką? :D

post-4084-0-21781900-1395907139_thumb.jp

 

2. Leży chyba najlepiej ze wszystkich? Rękawy są do skrócenia ale to chyba tyle?

post-4084-0-95282600-1395907139_thumb.jp

 

3. Tutaj chyba wszystko OK? (robi się fałda pod kołnierzem - ale na foto nie widać. )

post-4084-0-25481500-1395907187_thumb.jp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak to jest z szerokością nogawek? Mam ten problem, że 17,5 cm w garniturze nadal "nieco lata", bo mam bardzo chude kości, i pomimo rozbudowanych ud i łydek, nad kostką mam obwód nogi 22 cm, bo w końcu tam niczego do "rozbudowania" nie ma - genetyka i tyle. Obawiam się, czy przy jeszcze większym zwężeniu nogawek, nie będzie wyglądało to źle, cała jedna nogawka spodni jak marchewka, szeroka u góry (udo 65 cm) i potem bardzo wąska u dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zmierzyłem i mam tam 23 cm. Moja standardowa szerokość nogawki to 19 cm, także w spodniach wełnianych, ale mam jedne wełniane z nogawką 21 i też bardzo mi odpowiadają. Cienka wełna zawsze będzie latać, dopóki nie przylega ściśle - a to nigdy nie powinno mieć miejsca. Może pokaż zdjęcie pokazujące, jak wyglądają twoje spodnie w tej chwili. 17,5 cm to już i tak jest moim zdaniem bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.