Jump to content

łukasz

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About łukasz

 • Rank
  Zwykły
 1. Ja nie jestem Wild'em, nawet Oscarem nie jestem - dlatego teraz, w 32 stopniowym upale, wybieram szorty.
 2. A ja nie marudzę na brak żelazka - to lniana koszula, nieformalna, do szortów. Trudno powiedzieć coś więcej bez Twojej sylwetki; na pewno pasek zmieniłbym na parciany albo zamszowy w kolorze jasny brąz.
 3. CK, zdarzają się komplety z małym logo, są najlepsze. Też niezłe i dyskretne można kupić od RL. Jednak najbardziej lubię, choć z dostępnością w Polsce, niestety, dramat, bieliznę od Jaspera Conrana.
 4. Są. Od RC, przez P&C, Berga w "Złotych Tarasach", aż po Twinsa w Bristolu.
 5. Nie miałem na myśli grupy docelowej, tylko stylistkę, która skojarzyła mi się z Zarą. Grupę docelową określa - w Polskich warunkach szczególnie - przede wszystkim cena, i tutaj nie będę się spierał, że to nie jest grupa kupujących nylony z Zary. Niemniej stylistka, niestety, wydaje mi się podobna.
 6. Na początku myślałem, że RA to coś interesującego - taki urban glamour. Ale nie teraz zmieniłem zdanie: 1) słaba jakość, to jest jednak, mimo przefarbowania, Vistula przy bardzo wysokiej cenie, jak na polskie warunki. Detale raczej dobrze wykończone. Ale mimo wszystko - moim zdaniem trochę niżej od marynarek RC i OJ, które nie kosztują 2000zł; 2) Jeszcze rok temu, a nabyłem tam jedną czarną, wąską marynarkę (fakt, dobrze leży), wyglądało na to to, że RA zmierza w kierunku unowocześnionej klasyki. Teraz, niestety, bardziej kojarzy mi się RA z Zarą. I już nie mogę patrzeć na te powydzierane
 7. Dla mnie, jak sobie myślę, dyskusja o pieniądzach, szczególnie tych już wydanych, jest mało elegancka; dlatego unikam.
 8. Na szczęście nie mam żony, ani nikogo takiego przy sobie, przed kim musiałbym się tłumaczyć z czegokolwiek. A tym bardziej z wydatków na ubrania bądź dodatki:-)
 9. Mimo wszystko wolę go w takim zestawie, jeśli już muszę pana Marcinkiewicza oglądać, niż w tych smętnych szarościach tanich garniturów za czasów jego, powiedzmy, aktywności politycznej. W ogóle Kazimerz Marcinkiewicz się odmłodził: opalenizna (nie wiem, czy naturalna), wyraźne skutki stosowania kremów wygładzających etc. Poza tym, tutaj nie ma sporu, Marcinkiewicz wyraźnie przeżywa "drugą młodość"
 10. Także w RC. Szukałem wąskich spodni, jasnych, nachętniej błękitnych: "Naprawdę, wąskie spodnie nie są modne. To był chwilowy trend" :D:D:D
 11. 1) Dobrych jeansów - czegoś poza oklepanymi markami, choćby Jacob Cohen (jest tylko w Twinsie, ale nie w moim, jak zwykle, rozmiarze), Evisu czy A.P.C.; 2) Butów porządnych marek w europejskich, a nie kosmicznych cenach; 3) Odwagi stylistycznej u managerów, choćby pod postacią większej palety kolorów w popularnych sklepach typu RC; 4) Wiem, że to kwestia ekonomii i zależności związanych z wiekiem, średnimi zarobkami w Polsce, rozmiarami i sugerowanym zapotrzebowaniem, ale brakuje mi w sklepach przede wszystkim... moich rozmiarów - to w gruncie rzeczy dramat, że mając dwadzieścia parę la
 12. Jeden taki sklep jest - Twins w Warszawie i Wrocławiu, gdzie najlepiej widać gust właścicieli: od polówek Fred Perry kilka lat temu, przez koszule Borrelli, jeansy Evisu, aż po spodnie RL. Nadto - też we Wrocławiu: Arbiter. Bardzo polecam. Co prawda, żadnego MTM, jak w Twinsie, tylko właśnie włoska średnia wyższa plus koszule Stolarka.
 13. Sygnet, prócz całej symboliki, o której możemy kiedyś podyskutować, powinien przede wszystkim dobrze wyglądać na dłoni. Moja intuicja, mimo że jestem przeciwnikiem tego typu dodatków, jest taka, że jeśli sygnet, to tylko na dojrzałej dłoni. Na innej wygląda, moim zdaniem, jak karykaturalna i nachalna dekoracja. I w tym sensie, niezależnie od uczuć, które wiążesz z godłem, ten sygnet na Twojej dłoni wygląda jakby był nie od tego (nie od Twojego) kompletu. A moim zdaniem zielony, przynajmniej w odcieniu, który jest na krawacie, to dobry kolor dla Ciebie.
 14. Ja też zaprotestuję. Wszystko zależy nie tyle, moim zdaniem, od spinek, co od samej koszuli. Uważam i sam praktykuję właśnie jako casual: wrzosowa koszulę z włoskim kołnierzykiem, sznurkowe spinki, cienkie błękitne jeansy plus lniana granatowa marynarka. Mankiet na spinki ma tę przewagę nad zapinanym na guziki, że optycznie czyni nadgarstek bardziej smukłym, po prostu zgrabnym. Nie mam wrażenia, że koszula z mankietami na spinki usztywnia wizerunek - jasne, jej wyprasowanie wymaga więcej pracy, nadto trudniej jest znaleźć koszulę z takimi mankietami w jakimś mniej konwencjonalnym kolorze - ale
 15. Panowie, zaliczyłem wpadkę - zamówiłem spodnie z zagranicy, które przyszły w złym rozmiarze. Niestety, jako że kupowałem je na wyprzedaży, nie mogę ich zwrócić. Czy jest szansa, bym mógł te spodnie zwęzić w pasie, w ogóle zwęzić? Z rozmiaru na metce 34 na powiedzmy 32-33.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.