Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przeróbka marynarki zapinanej na 3 guziki na tzw. 2 i pół guzika wymaga rozcięcia połączenia kołnierza i wyłogów, "podciągnięcia" tychże wyłogów i zaszycia? ? Wg mnie taki zabieg spowoduje ładne zrolowanie wyłogów w okolicy środkowego guzika. Czy ktoś ma takie doświadczenia i może potwierdzić celowość (a może nawet możliwość) takiej przeróbki. Samo zaprasowanie wyłogów w mojej ocenie nie daje estetycznego efektu.

 

Może jakieś zdjęcie po takiej przeróbce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Mam marynarkę do korekty. Wydaje mi się, że jest nieco za duża w barkach. Więc moje pierwsze pytanie jest takie czy da się coś z tym zrobić (Czytałem gdzieś, że w jakiś sposób redukuje się tą piankę, żeby te ramiona lepiej wyglądały, ale nie wiem czy w tej sytuacji to coś pomoże) I dalej co byście jeszcze zmienili. Wiem rękawy są za długie i góra pleców się marszczy. Moje pierwsze wrażenie jest takie, że w klatce piersiowej i w talii jest dobrze, długość wydaje mi się, że też jest odpowiednia.Może będzie potrzebne jakieś inne ujęcie? Proszę o uwagi. 

post-4317-0-75738700-1401123268_thumb.jp

post-4317-0-32923000-1401123271_thumb.jp

post-4317-0-38519200-1401123273_thumb.jp

post-4317-0-46708900-1401123275_thumb.jp

post-4317-0-55653200-1401123277_thumb.jp

post-4317-0-73990100-1401123279_thumb.jp

post-4317-0-82258600-1401123281_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barki są najtrudniejsze w przeróbce, często nieopłacalne a czasami niemożliwe. Rękawy na pewno za długie, raczej też za szerokie. Moim zdaniem tę marynarkę musi zobaczyć dobry krawiec i wycenić przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest marynarka z mocną konstrukcją ramion, typową dla polskiego RTW. Nie jestem pewien, czy jest zbyt szeroka - to taki look&feel; optyczne poszerzenie ramion kosztem nieco kwadratowego wyglądu. Można oczywiście zmniejszyć (zwęzić), robiłem takie przeróbki, koszt akceptowalny (rzędu 40 zł), efekt różny, tzn. generalnie niezły, ale koneser może nie być do końca zadowolony.

 

Obecnie przy zakupie marynarki mam proste kryterium - jeśli ramiona mi się nie podobają, odpuszczam. Dodam, że oczywiście mam takie marynarki (z tego typu ramionami), ale ich zestaw się już raczej nie poszerzy - preferuję zdecydowanie bardziej naturalne ramiona, a ostatnio odkryłem, że można to zrobić dobrze nawet w przypadku "krzywych" ramion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalne, czyli z niewielkim wypełnieniem lub zupełnie bez wypełnienia, co powoduje, że utrzymana jest naturalna linia ramion, lekko opadająca. Porównaj przykład powyższy z np. postami Kamila z CMDNS. Oczywiście - nie każdy w takiej marynarce dobrze wygląda, osoby wąskie w ramionach bądź posiadające bardzo opadające ramiona będą źle wyglądać i muszą - chcą czy nie chcą - stosować poduszki. Pisząc "krzywe" ramiona miałem na myśli załamania między kapturem i kulą ramienia - wiele marynarek łamie mi się w tym miejscu; kiedyś sądziłem, że potrzebne są mocne usztywnienia, aby utrzymać prostą linię ramion. Okazuje się jednak, że nie - są marynarki, które nie mają wypełnień, a mimo wszystko trzymają linię ramion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 są marynarki, które nie mają wypełnień, a mimo wszystko trzymają linię ramion.

 

Rozumiem, że piszesz na podstawie własnych doświadczeń. Czy masz na myśli konkretne marki, pojedyńcze egzemplarze, które udało Ci się nabyć; a może masz krawca 'magika',

który potrafi takie rzeczy poprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trafiłem na marki (średnia półka włoska), które leżą na mnie prawie idealnie (zawsze można się do jakichś szczegółów przyczepić) i mają doskonałe proporcje. Niestety, ciemną stroną tego sukcesu jest fakt, że 3/4 posiadanych przeze mnie marynarek, które wcześniej uważałem za leżące dobrze lub wystarczająco dobrze, zostało zdeklasowanych; poważnie zastanawiam się nad pozbyciem się ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej poduszki jest dosyć sporo i na mnie wygląda to dosyć nienaturalnie. A wydawało mi się, że 176/96 może być trochę za małe niestety gdzieś jest w sam raz a tam gdzie powinno być dobrze jest za dużo. Przemyślę to ale na 90% garnitur oddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej poduszki jest dosyć sporo i na mnie wygląda to dosyć nienaturalnie. A wydawało mi się, że 176/96 może być trochę za małe niestety gdzieś jest w sam raz a tam gdzie powinno być dobrze jest za dużo. Przemyślę to ale na 90% garnitur oddam.

 

Taliowanie jest stosunkowo proste; w ramionach ciężko coś zmienić albo jest to nieopłacalne. Ten garnitur nie wygląda bardzo źle, ale - jeśli masz możliwość - spróbuj przymierzyć marynarki z lżejszą konstrukcją i porównaj. Zobacz np. blog tego faceta:

 

http://thenordicfit.tumblr.com/

 

Widać, że facet dba o sylwetkę, wspominał o tym, że gra w hokeja; powiem szczerze, zazdroszczę mu tego, jak na nim leżą prezentowane marynarki RTW (ma też szyte na miarę). Choć pisał o tym, że ma krawca; nie wiem, w jakim stopniu je przerabia.

 

Mosze, co oznacza "średnia półka włoska"? Jakieś konkretne firmy?

 

Każdy musi znaleźć sam swojego "Świętego Graala" - dla mnie to będzie firma x, dla Ciebie firma y. Na przykład, mam kilka marynarek niezłej firmy Corneliani, jedna vintage, pozostałe współczesne, i nie jestem zadowolony z tego, jak leżą. Średnia półka to np. Corneliani itp. Suit Supply, z tego co widzę, również leży na mnie znakomicie, ale kolega Kyle narzekał, że nie mógł niczego znaleźć. Liczy się nie tylko konstrukcja ramion, ale i proporcje oraz cel, który się chce osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taliowanie jest stosunkowo proste; w ramionach ciężko coś zmienić albo jest to nieopłacalne. Ten garnitur nie wygląda bardzo źle, ale - jeśli masz możliwość - spróbuj przymierzyć marynarki z lżejszą konstrukcją i porównaj. Zobacz np. blog tego faceta:

 

http://thenordicfit.tumblr.com/

 

Widać, że facet dba o sylwetkę, wspominał o tym, że gra w hokeja; powiem szczerze, zazdroszczę mu tego, jak na nim leżą prezentowane marynarki RTW (ma też szyte na miarę). Choć pisał o tym, że ma krawca; nie wiem, w jakim stopniu je przerabia.

 

 

Każdy musi znaleźć sam swojego "Świętego Graala" - dla mnie to będzie firma x, dla Ciebie firma y. Na przykład, mam kilka marynarek niezłej firmy Corneliani, jedna vintage, pozostałe współczesne, i nie jestem zadowolony z tego, jak leżą. Średnia półka to np. Corneliani itp. Suit Supply, z tego co widzę, również leży na mnie znakomicie, ale kolega Kyle narzekał, że nie mógł niczego znaleźć. Liczy się nie tylko konstrukcja ramion, ale i proporcje oraz cel, który się chce osiągnąć.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Będę szukał dalej, tą jutro odsyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

mam do skrócenia rękawy w marynarce o 2-2,5 cm.

 

Czy powierzenie tego zadania "randomowemu" krawcowi wiązać się będzie z jakimś większym ryzykiem? Odległość guzików od skraju rękawów powoduje, że (w teorii - jeżeli odradzacie takie rozwiązanie, to prosiłbym też o zwrócenie na to uwagi) możliwe byłoby skrócenie ich właśnie od tej strony, bez konieczności przeszywania samych guzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi są już na forum, warto użyć wyszukiwarki.

 

Jeśli dziurki nie są przecięte, można je przesunąć - zakład musi mieć maszynę do wyszywania imitacji. W przypadku niektórych materiałów może zostać lekki ślad po usunięciu poprzedniej imitacji. Jeśli są przecięte lub nie chcesz przenosić guzików, upewnij się, że po skróceniu nie będzie to optycznie źle wyglądać - wg mnie odległość powyżej 2.5 cm pomiędzy "dziurką" i krawędzią wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze odciąć fragment z guzikami i przenieść go w górę rękawa. Ponieważ do przyszycia potrzebny jest pewien margines, odcinany fragment musi lecieć albo po skosie ("trapez" zamiast prostokąta), albo trzeba jednocześnie zwęzić rękaw. Raczej do zastosowania w marynarkach casualowych, choć dyskretny szew nie musi się rzucać w oczy. Albo można stylistycznie zgrać z marynarką - jeśli ma nakładane kieszenie, można spróbować nałożyć listwę z dziurkami. Jednak, jak widać, to nieco wyższa szkoła jazdy (aktualnie testuję takie podejście).

 

Rozwiązanie przejściowe lansusje kolega static/bigwig - można po prostu podwijać rękawy (ewentualnie wyżej podszyć podszewkę, aby nie była widoczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.