Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Próbował któryś z kolegów zwężać klapy marynarki? Jest to w ogóle możliwe?

 

Nie próbowałem, wiem że się da. Oczywiście problematyczna może być rozcięta butonierka ale jest na to sprytny (i sądząc po ilości pracy, niekoniecznie tani) sposób - http://tuttofattoamano.blogspot.com/2010/12/clever-alteration.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem, wiem że się da. Oczywiście problematyczna może być rozcięta butonierka ale jest na to sprytny (i sądząc po ilości pracy, niekoniecznie tani) sposób - http://tuttofattoamano.blogspot.com/2010/12/clever-alteration.html

 

To chyba spróbuję, zwłaszcza, że wymagająca przeróbek marynarka nie ma butonierki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do forumowiczów z Poznania: czy moglibyście polecić solidnego krawca/krawcową do przeróbek w Poznaniu? słyszałem o P. Radlickim, ale głównie o jego szyciu na miarę  - możecie podzielić się opiniami?

 

przerobiłem już kilka zakładów "przeróbki krawieckie" i jedną marynarkę lnianą zepsuli mi tak bardzo, że tylko prawdziwy krawiec może ją jeszcze odratować... pokruszone poduszki, krzywe rękawy, nierówne szwy - nawet nie było sensu reklamować, bo mógłbym po reklamacji marynarkę prawdopodobnie do kontenera wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

czy przy skracaniu (od dołu) rękawów marynarki, które nie mają dziurek, guzików, rozcięć ani innych przeszkadzających w tej czynności pierdółek też może pójść coś nie tak? czy jest to raczej przeróbka porównywalna do skracania nogawek i można ją zlecić praktycznie każdej krawcowej?  :D 
materiał len 55% wiskoza 45%, podszewka na całej długości rękawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Również myślałem nad skosem, w garniturowych sprawdził się świetnie, ale jakby nie patrzeć, to także inny materiał. Nogawka jest, jak już wspomniałem, wąska, 17 cm. Problem w tym, czy nogawkę skróconą na skos można w sezonie letnim podwinąć ładnie do góry na dwa razy? W spodniach casual robi się tak w ogóle mankiety? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwężenie w talii koszuli z bawełny oxford (biała w błękitne prążki) nie zepsuje znacząco jej estetyki ? Zaczynam swoją przygodę z eleganckim stylem ubioru, kupiłem tę koszulę w wyprzedaży, lecz niestety jest regular fit (jedyna oxford slim jaką znalazłem była w zarze). Chcę, żeby przy włożeniu jej w spodnie, nie było takich wielkich fałd, bo to okropnie wygląda. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwężenie w talii koszuli z bawełny oxford (biała w błękitne prążki) nie zepsuje znacząco jej estetyki ? Zaczynam swoją przygodę z eleganckim stylem ubioru, kupiłem tę koszulę w wyprzedaży, lecz niestety jest regular fit (jedyna oxford slim jaką znalazłem była w zarze). Chcę, żeby przy włożeniu jej w spodnie, nie było takich wielkich fałd, bo to okropnie wygląda. Pozdrawiam. 

 

Śmiało leć do krawca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i zwęzić rękawy. Z taliowaniem nie należy przesadzać. Koszula powinna mieć trochę luzu - zarówno w klacie, jak i w talii - bo inaczej przestanie być wygodna. Idealne dopasowanie w talii oznacza obniżony komfort i utrudnione oddychanie, zwłaszcza na siedząco. Wiem, bo sam przećwiczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koszuli zakłada się w talii od 5 cm do 15cm przeważnie nadmiaru względem swoich wymiarów na wyptchanie brzucha przy siadaniu. Przy czym oxfordy są często dość rozciagliwe i można tutaj lekko bardziej dopasować

Przy czym próba dopasowania koszuli "jak z obrazka" to robienie sobie krzywdy, bo dopóki jest ona z bawełny a nie spandexu to nigdy nie będzie idealnie leżeć przy ciele, będzie uwierac a jednocześnie tego i tak pod marynarka nie widać.

Oczywiście typowy wór należy zwezac, ale nie przesadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku na Allegro pewną marynarkę, ale jest jedna rzecz co do której nie mam pewności. Marynarka ma pod pachami szerokość 54 cm, ale dla mnie będzie za szeroka, wolałbym 48 cm (pech bycia chudym, wszystkie pozostałe wymiary OK). Czy taka zmiana będzie do wykonania bez problemów? Pytam dla pewności, bo czytałem o zwężeniach o kilka rozmiarów, ale chciałbym pozbyć się wszelkich wątpliwości.

Czy taką rzecz można powierzyć zwyczajnej krawcowej z okolicy (zwężała mi już kamizelkę i jej nie zrujnowała, więc trochę już jej ufam)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie. Marynarkę można drastycznie zwęzić w talii, ale pod pachami nie, przynajmniej nie w typowym punkcie krawieckim (zmniejszyć się da wszytko, można wypruć rękawy i je wszyć ponownie, ale to są koszty). Ponadto - nawet w przypadku zwężania w talii jest problem, bo kieszenie się przesuwają itp., marynarka może stracić proporcje. Generalnie im mniejsze modyfikacje, tym lepiej. Możesz jeszcze upewnić się, ile marynarka ma szerokości w talii (przy 54 w klatce powinna mieć ok. 49-52, w zależności od taliowania).

 

I jeszcze jedna uwaga od weterana zakupów w ciemno - o ile ta marynarka nie jest dla Ciebie jakimś "świętym Graalem",o którym śnisz co nocy, nie napalaj się za bardzo na zakup, albo uzgodnij ze sprzedawcą ew. zwrot. Dopasowanie wychodzi dopiero przy przymiarce, nawet idealne zgranie wymiarów go nie gwarantuje (zależy to od konstrukcji, sylwetki, na którą marynarka była szyta, materiału - grubszy lepiej wybacza niedopasowanie itp.). Kolor na zdjęciach też często jest przekłamany. Ja przy dużej różnicy wymiarów odpuszczam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary są takie: klatka 54 cm, pas 51 cm. Moja marynarka ma pod pachami 49 cm, na wysokości górnego guzika 46 cm i przy dolnym 51 cm. Jest też szansa, że będzie znośnie wyglądać taka jak jest (wełna w jodełkę). A przeżyję bez kupienia jej, po prostu wczoraj znalazłem i mi się całkiem spodobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.