Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

czy uważacie, że jest sens kupować garnitur tylko po to, żeby go przerobić? W TKMAX (gdzieżby indziej) znalazłem szary garnitur w kratkę, 100% wełna, cupro w podszewce za 160 pln. Niestety rozmiar 52 (przy moim 48). Mam znajomą krawcową, która niedrogo byłaby w stanie to i owo poprawić i zmniejszyć. Pytanie tylko czy tak drastyczne zmniejszenie jest w ogóle możliwe? Najbardziej boje sie o kieszenie, żeby nie kończyły się na plecach. Długość marynarki, tym samym umiejscowienie guzika i klap jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar bywa mylący. Wg mnie są dwie kluczowe sprawy: ramiona (tutaj raczej nie opłaca się nic robić) - czy są ładne i nie zbyt szerokie, oraz różnica w wymiarach tej marynarki i Twojej marynarki modelowej. Redukcja o rozmiar jest możliwa, ale o więcej niekoniecznie. Ja na przykład przerabiałem przy różnicy w klacie 2 cm, w talii 4 (x2), z bardzo dobrym efektem. Przy większej różnicy odpuszczam. Przelicz również koszty - czy to ma sens. Może lepiej dołożyć do swojego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, co powiedzieliście o tych dziurkach - dzięki za sprostowanie. Inna sprawa, że właśnie na własnej skórze przekonałem się, że robienie przeróbek krawieckich w salonie, w którym kupuje się marynarkę jest tragicznym pomysłem. Odebrałem wczoraj marynarkę, w której mieli skrócić rękawy i lo and behold, przesunęli guzik tak jak obiecali.

 

Exhibit A:

 

DSC_0094.jpg

 

Myślałby kto, że w butiku, w którym marynarka kosztuje tyle, co garnitur w innych sieciówkach, o pełnym garniturze nie wspominając, będą współpracować z krawcami którzy coś takiego zrobią porządnie, kurczę. Zastanawiam się, czy im przypadkiem maila nie napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę do krawca, który się tym zajmie na poważnie, bo może jeszcze uda się kilka innych rzeczy zrobić (zastanawiam się nad tym, czy by jej delikatnie, tak o 1 cm maksymalnie nie skrócić). 

 

Poproszę go, żeby mi jeszcze odrobinę skrócił mankiet, guziki przesunął na 3,5 cm od krawędzi i być może, jak się da, niech zrobi te dziurki funkcjonalne, a co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 1 cm to za mało, żeby skracać, to praktycznie niczego nie zmieni, a jest to dość kosztowna operacja. Proporcje zależą od spodni (długość, obecność lub brak mankietów), butów (obcas), do jakiegoś stopnia również od kolorystyki. Moja rada: pochodź trochę w tej marynarce, zobacz, czy Ci pasuje i czy Ci się podoba (sprawia radość itp.). Dopiero po kilku-kilkunastu założeniach, jeśli będzie Ci coś przeszkadzało, spróbuj coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja została przyjęta, przy czym przyjęli też dodatkową przeróbkę - nieco większe skrócenie rękawa (1,5 cm) i przesunięcie wszystkich guzików do góry tak, żeby najbliższy był 3,5 cm od krawędzi. W tej i jeszcze jednej marynarce od garnituru, który tam kupowałem, więc generalnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

jestem ciekaw czy ktoś korygował długość zapięć w koszuli typu tab collar. 

<a href=http://zapodaj.net/be8ff2532d724.jpg.html>2014-10-04 13.32.49.jpg</a>

<a href=http://zapodaj.net/2673ebb2bacde.jpg.html>2014-10-04 13.33.44.jpg</a>

<a href=http://zapodaj.net/40107b7718413.jpg.html>2014-10-04 13.39.05.jpg</a>

Jak widać na 2 pierwszych zdjęciach kołnierzyk nie ściska krawata, zatem może udałoby się skrócić ów zapięcie. Różnica w długości zapięć tych dwóch koszul jest znaczna (koszula w biało niebieskie pasy ma 2 cm z prawej i lewej; natomiast druga koszula ma 1,1 cm z prawej i lewej, koszule mają taki sam rozmiar 41). Będę wdzięczny za rady, oraz za ewentualne polecenie rzemieślnika z Warszawy.

Dziękuję.

pozdrawiam Jaann6

 

PS. Mój pierwszy post, zatem witam wszystkich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzień dobry,

 

To w sumie mój pierwszy post na forum, więc czujcie się pozdrowieni :) Nie jestem pewien czy ten post nie powinien być oddzielnym wątkiem, ale miałem wrażenie ,że ten temat jest odpowiedni.

Przejdźmy do rzeczy - w najbliższym czasie czeka mnie zakup pierwszego garnituru. Wszystkie zagadnienia teoretyczne mam ogarnięte, w mojej szafie króluje już smartcasual, więc miałem trochę do czynienia z wszelkimi przeróbkami i doborem rozmiarów. Wszystkie jednak robiłem u - można by rzecz - osiedlowej krawcowej, która ma przyzwoite ceny i proste przeróbki robi bez zarzutu (aczkolwiek skrócenie rękawów w marynarkach to już nie to, co chciałem osiągnąć). Mam dosyć niestandardową sylwetkę - 170 cm wzrostu, klatka 90, środek 73, dół  80, i jak już się pewnie domyślacie mam problem z zakupami w Polskich sklepach. Pozostało mi już niewiele czasu do studniówki (ok. 2,5 miesiąca) i mam kilka poważnych dylematów. Po 1: czy opłaca mi się kupować garnitur RTW najbardziej zbliżony moim wymiarom i robić poprawki, jeśli będą konieczne (bo prawie na pewno nie będzie idealnie leżał), czy może raczej w tym samym przedziale cenowym lepiej będzie zamówić coś MTM? Ta druga opcja jest kusząca, ale mało prawdopodobna (może w ostateczności) ze względu na ceny. Mam na sam garnitur budżet około 1500zł, najlepiej do 1300  i zastanawiałem się nad kupieniem RTW w SS i oddaniem go do przeróbek krawieckich. Najbardziej martwi mnie długość rękawów marynarki, gdyż bardzo zależy mi na jak najlepszym efekcie - można by rzec idealnym , ale obawiam się ,że skracanie ich od góry może nie przynieść oczekiwanych efektów. Nie wiem też gdzie taką poprawkę w Warszawie/Pruszkowie wykonać (tj. który krawiec na pewno zrobi to bardzo dobrze) i ile coś takiego może u kogoś renomowanego kosztować (stąd te myśli o ponad budżetowym MTM, gdyby poprawki razem z wejściowym garniturem okazały się przewyższać cenę 2000zł). O kupowaniu RTW w rodzimych sklepach nie myślę jakoś szczególnie optymistycznie, na pewno nie w regularnych cenach. MTM kusi mnie też ze względu na to ,że chciałbym klapy frakowe, a ciężko znaleźć  taki model (SS takich nie ma), dodatkowo w moim rozmiarze. Doradźcie mi też proszę jaki rodzaj garnituru w SS będzie dla mnie najlepszy(wydaje mi się ,że Lazio), bo nie do końca potrafię rozstrzygnąć na czym polegają różnice między poszczególnymi z nich (Napoli, Havana itp.) - chodzi mi o fason dopasowany z wąskimi nogawkami. Chyba nie muszę dodawać, że zależy mi na jak najlepszym wrażeniu na studniówce( można by powiedzieć, że oczekiwania wobec mnie są dosyć duże - ze względu na mój styl codzienny znajomi są bardzo ciekawi jak wypadnę na tle innych, którym elegancja na co dzień jest obca, a ja oczywiście wolałbym nie zawieść) oraz przy późniejszych okazjach. Liczę na Wasze porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.