Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Potrzebuję Waszej pomocy, bo sam nie bardzo jestem w stanie podjąć decyzję. Nigdy specjalnie nie ubierałem się elegancko, zdarzały się jakieś marynarki, ale były to raczej wersje mocno sportowe, dlatego nawet nie potrafię stwierdzić czy marynarka jest w dobrym rozmiarze czy nie Jedyna marynarka jaką miałem aktualnie w szafie miała rozmiar 48 i była za ciasna, po zapięciu górnego guzika była bardzo mocno naciągnięta, dlatego teraz jest to rozmiar 50.

 

W sklepie stwierdziłem, że jest OK tylko rękawy się skróci. Po kilku przymiarkach w domu pomyślałem, że w sumie można by ją jeszcze staliować bo wyglądam trochę 'klockowato'. No ale po kilku godzinach przeglądania forum zaczynam się zastanawiać czy ona po prostu nie jest za duża :) (wiem, trzeba było zajrzeć na forum zanim kupiłem..., no ale już jest pozamiatane). Nie wiem jak bym wyglądał w rozmiarze 48, nie wiem czy akurat w tej marynarce zapiąłbym górny guzik, ale w 50tce mam trochę luzu, przy czym mam stosunkowo szerokie plecy jak na Kowalskiego i trzeba to brać pod uwagę.

 

No i w końcu pytanie ostateczne. Czy jest za duża? Jeżeli tak, to czy warto dać do przerobienia i jak konkretnie ją przerobić, a może lepiej ją sprzedać (bo za dużo przerabiania) i kupić mniejszą?

Wymiana w sklepie/zwrot nie jest możliwa. Jest to marynarka Pierre Cardin kupiona w sklepie w Niemczech, a niestety nie wybieram się tam w najbliższym czasie.

 

 

 

i26cyf.jpg

 

bdnvrc.jpg

 

2nt9pus.jpg

Ps. próbowałem znaleźć regulamin na forum co do wielkości zdjęć, ale mi się nie udało :/ Jeżeli zdjęcia są za duże i nie spełniają regulaminu, proszę tylko o info, a dostosuję do wymagań forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej przypakować trochę na plecach? ;)

Lepiej, niestety trudniej, drożej i więcej czasu potrzeba, ...ale robię co mogę :D

 

pamiętaj tylko, że dolnego guzika w jednorzędówkach się nie zapina.

Jeszcze dużo się muszę nauczyć. Zamówiłem na początek książkę Mr. Vintage + do tego forum i myślę, że mam szansę wyjść jeszcze na ludzi ;)

 

Dzięki wszystkim za pomoc. Pozostał problem co do tej marynarki, ale to już w innym wątku za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kupiłem garnitur "Sienna Blue Plain" na suitsupply.com i proszę Was o pomoc w jego dopasowaniu.

 

Zdjęcia:

http://imgur.com/Uo2Mm7r,Rl8In5e,rvQQtcC,l3mx9EG,u85awJf#0

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i mam jeszcze jedną prośbę - jeżeli ktoś zna krawca w Warszawie, o którym wie że zrobi potrzebne przeróbki a przy okazji nie kosztuje fortuny, to proszę napisać :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum   :)

Proszę o fachowe doradztwo jakich poprawek krawieckich byście Panowie dokonali, załączam kilka fotek, bo różnych pozach marynarka różnie się układa. Czy tylko rękawy skrócić, czy taliować marynarkę ?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

post-6330-0-95981500-1421004398_thumb.jp

post-6330-0-58647700-1421004401_thumb.jp

post-6330-0-90307100-1421004405_thumb.jp

post-6330-0-80933300-1421004407_thumb.jp

post-6330-0-84693800-1421004409_thumb.jp

post-6330-0-02786100-1421004414_thumb.jp

post-6330-0-02510600-1421004416_thumb.jp

post-6330-0-66816800-1421004418_thumb.jp

post-6330-0-44109300-1421004424_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy skrócić rękawy, ale raczej nie ma co taliować. Jest prześwit między ramieniem, a talią, nic się z przodu nie naciąga, leży dobrze. Może bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą się co do tych niewielkich, pionowych fałd(wynikających, jak się zdaje z tego, że marynarka jest ciut zbyt szeroka w barkach) i marszczenia rękawa, bo nie wygląda to najlepiej, ale nie wiem jak z "poprawialnością".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o długość to jest OK, zmierzyłem długość całkowitą pleców marynarki i porównałem z inną marynarką tego samego producenta i ten sam rozmiar, to jest krótsza o 2cm, z jeszcze inną o 1cm. Pośladki mam zakryte :) proporcje 50/50 zachowane. Tylko rękawy do modyfikacji, ewentualnie delikatnie wytaliować

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się coś zrobić z takimi: https://forum.butwbutonierce.pl/uploads/monthly_02_2014/post-188-0-12965700-1391975954.jpgrękawami ?

Zdjęcie pożyczone od kolegi Remy kilka stron wcześniej. Plecy tak u mnie nie wyglądaja, tylko rękawy się tak marszczą. Nie wiem, czy to wina złego wszycia, czy poduszek.

Widać, że jest to marynarka szyta na pochyloną sylwetkę, bo jak się pochylam i wyciągam odrobinę rękę do przodu, to marszczenia znikają. Niestety, nie mam garba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest "pewien bezpieczny zakres" - myślę ,że o więcej niż 2 rozmiary się nie da (1 to już sporo). Ramion raczej w ogóle się nie da ruszyć, natomiast taliowanie też ma pewne ograniczenia, ale w granicy tych 2 rozmiarów raczej powinno wyjść bez zaburzeń proporcji. Dla dobrego krawca takie przeróbki to banał.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest "pewien bezpieczny zakres" - myślę ,że o więcej niż 2 rozmiary się nie da (1 to już sporo). Ramion raczej w ogóle się nie da ruszyć, natomiast taliowanie też ma pewne ograniczenia, ale w granicy tych 2 rozmiarów raczej powinno wyjść bez zaburzeń proporcji. Dla dobrego krawca takie przeróbki to banał.

 

To przez konieczność ponownego wszycia rękawa, prawda? (pisząc "ramiona" miałem właściwie na myśli barki - jak w przypadku marynarki: http://3.bp.blogspot.com/-3WrT1hDyjk4/UY4toC4dqjI/AAAAAAAAAjA/yFAs2G7YeFk/s1600/002.jpg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.