Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałbym zapytać czy zna ktoś punkt w Warszawie, w którym skracają rękawy marynarek wraz z przesunięciem guzików i odszyciem imitacji dziurek? I przy okazji robią to za rozsądne pieniądze? Wiem, że można to zrobić u krawca, ale chciałbym się w miarę możliwości zamknąć w 60zł. Mam marynarkę, w której muszę skrócić rękawy, jak widać dość sporo, więc w zasadzie tylko ostatni guzik mógłby zostać na swoim miejscu. Byłem w http://krawieckie.com/na Smolnej i Polnej i za samo skrócenie rękawów chcieli 35zł, ale za przesunięcie każdej imitacji chcieli dodatkowe 8zł. Proponowali wyprucie wszystkich imitacji i przesunięcie samych guzików, ale to mnie nie satysfakcjonuje. Wiec jako, że nie mają maszyny robiącej identyczny ścieg, trzeba by przesunąć wszystkie imitacje, a to wiązałoby się z kosztem 115zł... nawet gdybym zredukował liczbę guzików do 4, to wciąż 99zł... Jako, że to marynarka z sieciówki, to nie chciałbym wydawać ogromnych kwot. Widzę, że http://poprawkikrawieckie.eu/ mają w cenniku, że "Skracanie rękawów z odszywaniem imitacji dziurek – 42 pln" - robił tam ktoś i mógłby potwierdzić? Bo jednak Targówek to godzinna wyprawa w jedną stronę, a nie chciałbym jechać na darmo na koniec Warszawy. 

 

Niby podstawowa przeróbka, a nawet w takim mieście jak Warszawa ciężko znaleźć punkt, który się tego podejmie (bo sporo krawcowych robi wielkie oczy, jak im się mówi co potrzeba), a jak już się podejmie to woła spore pieniądze... 

 

comment_8TElQLxuOKi92ElwYwBQd3FTGvwXVzW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to masz marynarkę ze sztywną konstrukcją ramion, połączoną z dość sztywnym wypełnieniem klatki ("zbroja"). Z tym nic praktycznie się nie da zrobić - tzn. przeróbki technicznie są wykonalne, ale całkowicie nieopłacalne, a efekt trudny do przewidzenia.

 

W marynarce z wieszaka można skrócić (czasami - delikatnie wydłużyć) rękawy, można ją wytaliować oraz usunąć fałdę poznańską. Inne przeróbki (skracanie, ingerencja w ramiona) są ryzykowne i z reguły nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie idealnym i sprawdzonym od lat remedium na wyciągnięte nitki jest żona : ) Kobiety są w tej materii bardzo sprytne, mnie to zwykle tak ładnie nie wychodzi. Zazwyczaj po wciągnięciu nie zostaje żaden ślad ale zależy jak bardzo zaciągnąłeś i czy nie uszkodziłeś przy okazji splotu w okolicy zaciągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,


 


nazywam się lukee i jestem czytelnikiem forum od kilku miesięcy. Bazując na informacjach przekazywanych przez Was na forum dokonałem metamorfozy swojego swojego stylu, za co Wam dziękuję. Tyle tytułem wstępu, do konkretów. 


 


Po nieudanych próbach zakupu odpowiadającego mi garnituru w galeriach handlowych, zdecydowałem się na ryzykowny zakup garnituru przez internet. Wybór padł na suitsuppply. Dokonałem zakupu garnituru Sienna - http://eu.suitsupply.com/en/suits/sienna-light-grey-plain/P3881.html?start=7&cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Classic-Sienna


 


Podobnie jak duża część forumowiczów, miałem problem z wyborem rozmiaru. Size advisor zalecał mi rozmiar 46, co wydawało mi się dziwne, gdyż noszę rozmiar 48. Zacząłem więc analizować tabelkę rozmiarów i dokonałem ostatecznie wyboru rozmiaru 48. 


 


Moje wymiary:


wzrost: 186 cm


klatka: 98


pas:85


biodra: 92


 


Dzisiaj otrzymałem paczuszkę. Jak widać na załączonych zdjęciach, garnitur nie leży idealnie. Jest za duży. 


 


Niestety nie wchodzi w rachubę wymiana rozmiaru na 46, gdyż rozmiar ten ma rękawy krótsze o 9mm, a w tym momencie, przy rozmiarze 48, wydają mi się za krótkie (63,1 cm) , co sądzicie? Rozmiar 94 również odpada, gdyż tam rękawy mają prawie 66 cm.


 


Zastanawiam się więc czy jest możliwe zwężenie garnituru w ramionach o jeden rozmiar, mając na uwadze, że model Sienna nie posiada padów? Co Waszym zdaniem, należałoby jeszcze poprawić? Spodnie wiadomo. Bardzo mi się podoba ten garnitur. Boję się, iż model Sienna nie jest na moją figurę ;(


 


Dziękuje wielce za pomoc! 


 


P.S. Przepraszam za potencjalne nieumyślne błędy nowicjusza ;-)


 


Pozdrawiam,


lukee


post-6685-0-08193000-1426885564_thumb.jp

post-6685-0-18861500-1426885576_thumb.jp

post-6685-0-33032600-1426885581_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Ostatnio w sklepie znalazłem marynarkę przecenioną na nieprzyzwoite 199 zł (2,5 guzika, przeszyte dziurki) i mam kilka pytań:

-Czy jest w ogóle możliwość skrócenia rękawów od góry, jeśli mają one łaty?

-Wydaje mi się, że to gabardyna - czy taka tkanina jest dobra do noszenia?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Przeczytałem cały wątek, poszperałem w wyszukiwarce i w sumie od półtora roku ten temat nie powrócił. Potrzebuję skrócić rękawy od góry w dwóch marynarkach. Czy ktoś mógłby mi polecić dobre miejsce w Krakowie do wykonania takiego zabiegu? Jakiś czas temu polecany był Pan Kucia z ul. Gertrudy. Czy może ktoś jeszcze jest godny uwagi? Oraz czy może ktoś ostatnio korzystał z usług zakładu na ul. Gertrudy?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.