Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

 

W  zaznaczonym fragmencie rękaw nie utrzymuje naturalnej krągłości ramienia, jest tam delikatnie wklęsły. Nie ma żadnych załamań materiału, wklęsłość jest bardzo nieznaczna, powiedział bym, że w przedniej części ramienia materiał jest płaski, a dopiero w środkowej i tylnej robi się lekko zapadnięty. Patrząc na marynarkę od przodu jest to praktycznie niezauważalne, dopiero nieco obracając się można to dostrzec. Przyczyną jest takie a nie inne wszycie poduszek, nawet naciągając rękaw lekko w dół to pozostaje. Zdjęcia poglądowe (są jakie są, ale dosyć dobrze oddają stan rzeczy):

 

post-2577-0-90963800-1438555703_thumb.jp

 

post-2577-0-91843400-1438555725_thumb.jp

 

post-2577-0-78262300-1438555735_thumb.jp

 

 

Zdaję sobie sprawę, iż nie jest to zbyt duża wada, jednak tak się składa, że w tej marynarce będę także skracał rękawy, o 1 cm  :)  I teraz pytanie: czy warto poprosić krawca o skrócenie rękawów od góry i przy okazji korektę tego wklęśnięcia, czy nie kombinować i skracać od dołu? Domyślam się, że pierwsze rozwiązanie będzie sporo droższe.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem większości zostaje więc jak jest ;) A tak poważnie to po przeczytaniu powyższych, poprzymierzałem, pooglądałem, porobiłem zdjęcia i stwierdziłem, że faktycznie, dla takiej "wady" nie ma co ryzykować, żeby to ostatecznie nie wyszło gorzej. Miałem w sumie skonsultować tę decyzję jeszcze z krawcem, ale tu zdziwienie ( ;) ): u krawców którzy mają nazwijmy to renomę, nie ma tak że dzisiaj zaniosę a pojutrze będzie gotowe, a że garnitur potrzebny na niedzielę to ostatecznie wylądował u sprawdzonej krawcowej na skrócenie spodni i rękawów od dołu. Przy okazji zauważyłem jeszcze, że na plecach nie coś nie układa się tak ładnie jak z przodu :) i tu raczej na pewno będę chciał poprawić w przyszłości, ale z tym odezwę się jeszcze jak wróci z pierwszych poprawek.

 

Dziękuje za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odrobinę nie za wysoko. Mankiet koszuli do nasady nadgarstka, rękaw do przegubu, ale jednak utrzymując te 1,5 cm. Za dużo będzie moim zdaniem zbyt natarczywie wyglądać.

Czyli marynarka za krótka? 

Mi sie zdaje dobra. Tzn koszula jest dosyć nisko i różnica około 1,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Na zdjęciu nie wydaje się aż taki duży/wysoki jak w rzeczywistości, do tej pory miałem zawsze włoskie kołnierzyki i w tym się dziwnie czuję przez to że jest wysoki i wyłogi duże i długie (skojarzenie mam z kołnierzykami jak u K. Lagerfelda). Czy taki kołnierzyk można nosić i rozpięty i z krawatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką masz twarz, jak okrągłą to taki kolnierzyk powinien być podstawą bo wyciąga twarz, ale też moim zdaniem jest dobry przy drugiej skrajności, czyli bardzo wyciągniętej twarzy (proporcje). Teraz jest moda na włoskie i sporo osób je nosi kompletnie nie adekwatnie do apsrycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarz mam podłużną, ale jak mówicie że kołnierzyk ładny to nie przerabiam. Jak mierzę koszulę i marynarkę  to wyłogi w tym kołnierzyku pięknie się chowją po marynarkę, to jest duża zaleta. Jeszcze ostatnie pytanie ewentualny węzeł do takiego kołnierzyka - prosty czy coś większego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie Panowie,

 

mam klopot z koszulami, kiedyś dużo ćwiczyłem i została mi gruba szyja, tak przynajmniej mi sie wydaje. Otóż jak kupuję kołnierzyk 40 to nie zapnę jej pod szyją, jak kupuję 41 to zapnę ale nie ma luzu a jak 42 to zapnę i jest luz ale wtedy wszystkie inne rozmiary są za duże. Czy jest możliwa jakaś korekta kołnierzyka (poszerzenie) ale bez skomplikowanych operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.