Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

@HotShotCharlie Panewnicka 79. Pogotowie Krawieckie. Akurat tam super robia. Jeszcze sie niezadowolony nie trafil. 

Ciemne masz te zdjecia. Zagiecie to chyba nie wina zbyt obcislej marynarki, ale to tak na pierwszy rzut oka.

Rekawy? Zalezy. Jak lubisz krotkie to mozesz skrocic, ale te tragiczne nie sa. 

Nogawki? Tak, zdecydowanie trzeba skrocic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie wrzuciłem wczoraj ale byłem już wykończony :D Niżej podsyłam bliższe zdjęcia tych nogawek (mogą się minimalnie różnić, bo robiąc zdjęcia się lekko nachylałem)

 

a8aa57a4f58ae.jpge4ad95c61de28.jpge416638fe8c60.jpg

Tata mówi, że może to być również wina nowych sznurówek, na których od razu opiera się nogawka, ze względu na ich początkową sztywność, a nie zjeżdża niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie wrzuciłem wczoraj ale byłem już wykończony :D Niżej podsyłam bliższe zdjęcia tych nogawek (mogą się minimalnie różnić, bo robiąc zdjęcia się lekko nachylałem)

 

a8aa57a4f58ae.jpge4ad95c61de28.jpge416638fe8c60.jpg

Tata mówi, że może to być również wina nowych sznurówek, na których od razu opiera się nogawka, ze względu na ich początkową sztywność, a nie zjeżdża niżej.

Spodnie można spokojnie skrócić nawet 2cm (choć długość nogawki to też kwestia preferencji), najlepiej asymetrycznie, z nieco krótszym przodem (przy czym różnica miedzy przodem, a tyłem nogawki nie powinna być większa niż 1cm),

Rękawy skróciłbym dołem o 1cm, powinno to być możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lnianej marynarce bez podszewki, materiał na centralnym szwie na plecach zaczął się rozłazić. Czy koledzy mają inny pomysł, niż podklejenie tego fizeliną?

Zszyc tylni szew bliżej tak żeby to rozejście 'poszło' do srodka, a poluzowac na szwach bocznych. Popsuje to oczywiście układanie się pleców po bokach, ale może na gniotliwym lnie tego tak widać. Trochę ryzykowny pomysł, zwłaszcza ze prawdopodobnie już teraz jest 'ciasno' skoro materiał przy szwie rozszedł się.

Może jeszcze wyslij zdjęcia do jakiegoś cerowania artystycznego, może się da cos zaradzić cerowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszyc tylni szew bliżej tak żeby to rozejście 'poszło' do srodka, a poluzowac na szwach bocznych. Popsuje to oczywiście układanie się pleców po bokach, ale może na gniotliwym lnie tego tak widać. Trochę ryzykowny pomysł, zwłaszcza ze prawdopodobnie już teraz jest 'ciasno' skoro materiał przy szwie rozszedł się.

Może jeszcze wyslij zdjęcia do jakiegoś cerowania artystycznego, może się da cos zaradzić cerowaniem.

 

Denior, prosze Cie... ludzie to naprawde czasami czytaja... i jeszcze ktos wpadnie na pomysl zeby tak wlasnie zrobic...

Klejonka, Panie, klejonka... najlepiej jakby pracowala. Skroic po skosie. Rozpruc plecy srodkiem. koncowki brzegow wykleic klejonka i przeszyc na nowo. 

Troszke wzmocni ale umowmy sie... jak juz sie raz poluzowalo to bedzie luzowac dalej.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile orientacyjnie może kosztować usunięcie podszewki w lnianej marynarce? Albo ewentualnie gdzie można kupić ładną jedwabną podszewkę? I czy warto?

Moja krawcowa nie chciała się podjąć usunięcia, tłumacząc, że pod podszewką na szwach na pewno jest za mały zapas materiału, żeby to poprawić i musiała by rozszywać wszystkie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile orientacyjnie może kosztować usunięcie podszewki w lnianej marynarce? Albo ewentualnie gdzie można kupić ładną jedwabną podszewkę? I czy warto?

Moja krawcowa nie chciała się podjąć usunięcia, tłumacząc, że pod podszewką na szwach na pewno jest za mały zapas materiału, żeby to poprawić i musiała by rozszywać wszystkie części.

 

A jak z Twoja potliwoscia, ze tak zapytam?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pirat -sugerujesz, że na lato lepiej pomyśleć o wiskozie? Czy szukać zakładu, który da radę usunąć podszewkę i zabezpieczyć szwy pod nią?

 

Na lato, w lnie, generalnie lepiej podszewki nie mieć. Ale dopiero po zdjęciu istniejącej okaże się jak jest. 

 

Mniej higorskopijne jest cupro - czyli wiskoza bawełniana.

 

Jeszcze konstrukcja marynarki może mieć znaczenie - mam taką jedną, z fajnego, błękitnego, przewiewnego lnu. Co tego, skoro została częściowo zacementowana fizeliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem ładne spodnie ale niestety nie w moim rozmiarze, były za  szerokie. Ale te spodnie zmusił mnie do zadania pytania. O ile można zwęzić/wytaliować spodnie w pasie aby nie zaburzyć ich proporcji. Zakładam, że zwężenie o dwa rozmiary nie stanowiłoby by problemu dla sprawnego krawca, ale chciałbym wiedzieć czy są jakieś ograniczenia których lepiej nie przekraczać.

 

Dwa rozmiary?:) Czy 2cm?:)

Jesli dwa rozmiary to mozna odpuscic, bedzie dziko wygladalo. 

Moze kieszenie za bardzi nie beda siebie dotykac, ale proporcje zostana zaburzone. Tak czy siak, dwa rozmiary to w efekcie rozprucie spodni, przekrojenie i zszycie na nowo. 

Czy sie oplaca, sam sobie musisz odpowiedziec.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem ładne spodnie ale niestety nie w moim rozmiarze, były za szerokie. Ale te spodnie zmusił mnie do zadania pytania. O ile można zwęzić/wytaliować spodnie w pasie aby nie zaburzyć ich proporcji. Zakładam, że zwężenie o dwa rozmiary nie stanowiłoby by problemu dla sprawnego krawca, ale chciałbym wiedzieć czy są jakieś ograniczenia których lepiej nie przekraczać.

Miałem ostatnio podobny dylemat, a nawet bardziej złożony bo aż o trzy rozmiary.

Mianowicie chodziło o garnitur Suitsupply gdzie marynarka o rozm. 56 pasowała idealnie (lekkie taliowanie), natomiast spodnie pasowałyby w rozm. 50.

Nie zdecydowałem sie, bo w samej talii wychodziło 14 cm do wykrojenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem ładne spodnie ale niestety nie w moim rozmiarze, były za  szerokie. Ale te spodnie zmusił mnie do zadania pytania. O ile można zwęzić/wytaliować spodnie w pasie aby nie zaburzyć ich proporcji. Zakładam, że zwężenie o dwa rozmiary nie stanowiłoby by problemu dla sprawnego krawca, ale chciałbym wiedzieć czy są jakieś ograniczenia których lepiej nie przekraczać.

 

Jeżeli ma być więcej roboty i drożej, to tak, jak pisali koledzy - kieszenie bliżej i zmiana proporcji. Jeżeli do zebrania jest więcej, a krawiec zrobi to zwykłym zwężeniem w pasie, to wyjdzie worek w kroku.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.