Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do kolegów bardziej zaawansowanych w przeróbkach marynarki- czy jest praktykowane zwężanie po przez rozprucie szwu na środku pleców? Jak rozumiem, taka operacja wiąże się z odpruciem również kołnierza. Czy ktoś z was praktykował takie rozwiązanie. Czy ma ono sens, czy jest zbyt ryzykowne i drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skracałem rękawów w kurtce (ani nie mam w ogóle za dużo doświadczenia z kurtkami), ale raczej nie powinno być problemu, choć jeśli kurtka ma jakieś przeszycia czy pikowanie, to może być trudno się wpasować.

 

For the record (może się komuś przyda) przy odpruciu obszycia nieprzeciętej dzurki w jasnej marynarce (kolor jasny, wełna z małą domieszką kaszmiru) zostają ślady. I teraz mam zgryz, czy skracać koniecznie od góry, czy może machnąć ręką na ślady (albo spróbować je wywabić... parą? szczotką? czyszczeniem chemicznym?), czy spróbować jakoś tak skrócić, żeby ślady po obszyciu się schowały (wtedy jednak pierwszy guzik będzie niebezpiecznie blisko krawędzi...). Any thoughts? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rad:

 

- zdecydować, jak bardzo to przeszkadza, z jakiej odległości jest widoczne itp.

- sprawdzić, czy skrócenie od góry w ogóle wchodzi w grę (ja mam marynarki z bicepsem na styk)

- kolejne dziurki (poza pierwszą) odszyć na starych śladach, co je zamaskuje - niestety, nie wszyskie krawcowe są w stanie same wpaść na taki patent

- rada ekstra, ale raczej nie w tym wypadku: Corneliani w niektórych modelach sportowych marynarek stosuje takie rozwiązanie, że część z guzikami jest autonomiczna (dodatkowe szwy rękawa) - w takiej marynarce przeniesienie guzików w górę jest banalne, przenosi się w górę cały fragment. Znowu - czasami krawcowa sama na to nie wpadnie i trzeba podpowiedzieć.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

For the record 2: poszedłem do innego krawca (droższego, takiego co też robi bispołk) z tym problemem (jedno obszycie było już wyprute) i powiedział, że on to tak zrobi, że nie będzie widać śladów - tkaninę odpowiednio wyszczotkuje i uprasuje. Ciekawostka. Ma być w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Mam taki problem chcę kupić garnitur i tak: w pierwszym marynarka jest na  mniejszy wzrost (170) i ma dobre rękawy lecz ma większy obwód w klatce piersiowej (100) więc jest za luźna, natomiast w drugim garniturze marynarka  jest węższa w klatce (96) i tu jest w sam raz ale jest na wyższy wzost (176) więc ma za długie rękawy.

Nie wiem który rozmiar wziąść, co jest łatwiejsze do przerobienia dla "osiedlowego krawca" skrócenie rękawów (dziurki rozpinane) czy zwiężenie marynarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem marynarkę klubową z rozkloszowanymi mankietami i niestety zwróciłem na to uwagę dopiero teraz. Rękaw ma generalnie dobrą szerokość, ale przy mankietach zaczyna się nazbyt rozszerzać. Jako, że i tak będę skracał rękawy o jakieś 2-3 cm, poprosiłem krawcową o ich zwężenie przy mankietach. Z tego co mi mówiła to z uwagi na rozcięcie przy guzikach można je zwężyć jedynie po wewnętrznej stronie rękawa. Robił już ktoś może podobną przeróbkę? Do tej pory nie zwężałem jeszcze miejscowo rękawów w marynarce i mam obawy o efekt końcowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowni Koledzy,

ostatnio oddałem do zwężenia koszule. Pomimo przeróbek ciągle jest na mnie za duża. Jak na moje oko jest tak jak było przed zwężaniem. Krawcowa nie chce bardziej jej zwężać, twierdząc, że ograniczy mi to ruchomość ramion. Poniżej wrzucam zdjęcia jak to wygląda teraz. Czy faktycznie dalsze zwężanie może wpłynąć na zakres ruchomości a jeśli tak to w tak dużym stopniu, że nie będę w stanie nosić koszuli? Bardzo proszę o porady w tej sprawie.

post-6847-0-39715600-1448194416_thumb.jp

post-6847-0-79939000-1448194450_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj innej krawcowej póki nie zepsuła Ci jeszcze tej koszuli. Jakiś czas temu musiałem pozbyć się kilku koszul bo po ingerencji pani krawcowej rękawy nadawałyby się tylko do podwijania; ale wisienką na torcie były słowa: "troszkę panu też skróciłam te koszule, żeby mógł pan nosić je wypuszczone na spodnie".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Krawcowa nie chce bardziej jej zwężać, twierdząc, że ograniczy mi to ruchomość ramion. ...

zmień zakład(może któryś polecany z forum), bądź następnym razem idąc do krawcowej upieraj się przy swoim, albo zrobi tak jak chcesz albo do widzenia, koniec, kropka.(znam to z autopsji i wiem, że się da)

btw. koszula ogólnie za duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę też mój błąd przy zakupie był bo wziąłem krój regular, ponieważ rozmiar kołnierzyka i rękawów dla slim już nie było na mnie. Swoją drogą inny wzór w wersji slim praktycznie niewiele był chudszy od regular. Gdybym brał 15,5 kołnierzyk to by już był za ciasny. Co do zakładu krawieckiego, to był jeden z polecanych na forum ;) Ale wrócę chyba i poproszę o poprawienie wg moich wytycznych. A w ogóle koszula marki Thin Red Line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinJarosz - nie ma najmniejszego sensu ani taliowanie tej koszuli, ani zwężanie jej po szwach bocznych, bo jest zbyt szeroka w ramionach i będzie to wyglądać karykaturalnie.

Jeżeli bardzo zależy Ci na jej uratowaniu, to jedynym wyjściem (IMO) jest wyprucie rękawów, zwężenie jej bokami razem z ramionami, a następnie ponowne ich wszycie (po zwężeniu w bicepsie).

Na zdjęciu pozwoliłem sobie pobieżnie zaznaczyć, o co mi chodzi.

post-977-0-45824300-1448222000_thumb.jpg

Wiem, że da się to zrobić, bo sam kilka dni temu odebrałem koszulę po takich przeróbkach i wyszło to zaskakująco dobrze.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.