Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Wróć, chodziło mi o kieszeń na klatce piersiowej, gdzie zwykle wkłada się poszetkę.

Tak jak napisał Constantin, brustasza, ale w przeciwieństwie do kolegi uważam, że da się zrobić, lecz nakładaną, tylko nie do każdej marynarki pasuje i nad jej niepraktycznością wypowiadało się już kilku użytkowników (nie pamiętam kto dokładnie), co do ceny to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w sh klubową marynarkę. Leży OK poza ramionami bo ma wszyte jakieś dość spore poduszki.

Tzn. leży źle przez za duże poduszki (na plecach pod kołnierzem robią się poziome fałdy) czy leży dobrze tylko niewygodnie Ci z tymi poduszkami?

Da się je wyjąć, wsadzić mniejsze i ile +/- to kosztuje? I gdzie/u kogo w Wwie lub Bialymstoku to zrobić?

Da się i nie jest to skomplikowane. Tylko pamiętaj o tym, że jak zmienisz poduszki na mniejsze to ramiona opadną i marynarka będzie inaczej leżeć (lepiej lub gorzej, zależy od odpowiedzi na pierwsze pytanie). Ewentualna przeróbka ramion to już większa zabawa wymagająca odprucia, skorygowania i przyszycia na nowo rękawów.

Nie znam odpowiedzi na pytanie o ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. leży źle przez za duże poduszki (na plecach pod kołnierzem robią się poziome fałdy) czy leży dobrze tylko niewygodnie Ci z tymi poduszkami?

Ramiona wydają się jakieś takie duże/barczyste z tymi poduszkami, jak w marynarkach z lat 80-tych ;-) Wszystko leży OK, nie jest niewygodnie poza subiektywnym odczuciem, że nie wygląda to "zgrabnie". A może to marynarka z lat 80-tych? Wygląda bardzo podobnie (poza zgrabniejszym dołem) jak ta tutaj http://www.styleforum.net/t/293846/what ... st_5317095
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo podobnie (poza zgrabniejszym dołem) jak ta tutaj http://www.styleforum.net/t/293846/what ... st_5317095

Aha, ale do tego Twoja jest jednorzedowa i przez to ma inne klapy, czyli wyglada podobnie tylko, że inaczej.

Nie łatwiej wrzucic zdjęcie marynarki na sobie?

Ile to będzie kosztowac to powie ci krawiec jak zobaczy marynarkę na Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ale do tego Twoja jest jednorzedowa i przez to ma inne klapy, czyli wyglada podobnie tylko, że inaczej.

Moja to klasyczna dwurzędowa marynarka klubowa, taka jak ta: http://www.ekrawiec.pl/obrazy/k2.jpg

Jak nie pokażesz jak ta marynarka na Tobie leży to w żaden sposób nie będziemy w stanie Ci doradzić. Jakiekolwiek zdjęcia innych marynarek na innych osobach są w tym przypadku bezwartościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy jest możliwa zmiana zaprasowania klap marynarki. Posiadam marynarkę na 3 guziki, obecnie zaprasowana jest na poziomie około - 1,5-2cm nad najwyższym guzikiem. Chciałbym mieć ją zaprasowaną tak by była na 2 i pół guzika. Jeśli wiecie piszcie, interesuje mnie też(jeśli jest to oczywiście możliwe) gdzie można dokonać takiej 'operacji' oraz jakie to są koszty, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Postanowiłem, że doprowadze do stanu używalności garnitur zakupiony ok. 3 lata temu na studniówkę. Dość dobrej marki, granatowy lecz przy zakupie byłem jeszcze zielony w temacie klasycznej elegancji i dałem wcisnąć sobie przez obsługe za duży garnitur. Stąd potrzeba poprawienia praktycznie wszystkiego - długośc i szerokość rekawów, taliowanie, szerokość pleców, wypełnienie ramion i spodnie.

Zdaję sobie sprawę z ceny tych przeróbek, ale przy cenie garnituru wydają się opłacalnym kosztem.

Kto w Warszawie mógłby się podjąc takiego wyzwania? Myślałem o p. Mazurze z Chmielnej. Czy wyrobię się w cenie ok. 300 zl za wszystkie poprawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co opisałeś, ciężko będzie, ale spróbuj, idź, porozmawiaj, może postaraj się trochę ponegocjować, choć o ile pamiętam Macaroni pisał kiedyś, że z Panem Józefem nie można się targować. Zwróć uwagę na jeszcze jedno, niektórych marynarek nie da się przerobić w taki sposób, żeby pasowały tak jak to sobie wyobrażamy i żaden krawiec tu nic nie pomoże, marynarka beżowego garnituru:

viewtopic.php?f=1&t=4&start=6160

edit: literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.