Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, ze bylo, ale mimo wszystko zapytam jeszcze raz.

jak duzy sens ma ingerencja prze krawca w za szerokie ramiona marynarki?

jest sens sie w to bawic, czy ryzyko ze jedno sie poprawi a drugi zepsuje przy okazji jest raczej duze?

przy okazji dodam ze nie wiem na ile mozna krawcowi ufac w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze bylo, ale mimo wszystko zapytam jeszcze raz.

jak duzy sens ma ingerencja prze krawca w za szerokie ramiona marynarki?

jest sens sie w to bawic, czy ryzyko ze jedno sie poprawi a drugi zepsuje przy okazji jest raczej duze?

przy okazji dodam ze nie wiem na ile mozna krawcowi ufac w tej kwestii.

1. Sam powinieneś sobie odpowiedzieć na to pytanie. Jak bardzo zależy ci na tej marynarce? Ile jesteś w stanie zapłacić za pracę krawca? Czy jeśli nie dokonasz przeróbki, to marynarkę odłożysz na długie lata do szafy?

2. Ryzyko jest, ale w największym stopniu zależy ono od klasy krawca. Jeśli jest to facet (bądź pani, nie dyskryminuję), który specjalizuje się w męskim krawiectwie i nadal szyje bądź szył marynarki, to można być raczej spokojnym.

3. jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem takich ingerencji bo ramiona marynarek były o rozmiar za duże i nie podobało mi się ich przejście w rękawy .

Krawiec -( specjalizujący się w skórach ) dał radę ... koszt : 100 pln od marynarki ( przy okazji taliował to co trzeba i skracał rękawy od góry )

Moim zdaniem jeśli znajdziesz odpowiedniego fachowca ( a nie każdy się podejmie ) to spróbuj ... skoro do tej pory marynarka wisi na wieszaku nie noszona to najwyżej stracisz pieniądze

Kto nie ryzykuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy ile czasu to zajmie. Pan Mazur przelicza właśnie na godziny poświęcone na konkretną przeróbkę. Myślę, że od 100PLN w górę. A co do Chmielnej, to z pewnością masz rację tylko na ile umiejscowienie wpływa w tym przypadku na cennik nie wiem. Marynarki które po przeróbkach wyrzuciłem oddałem do krawca na Nerudy, kosztów nie pamiętam. Proponuję wybrać się na Chmielną i porozmawiać, co najwyżej podziękować i szukać dalej. W każdym razie ja Pana Mazura polecam do przeróbek marynarek i garniturów. Jesienią będę u niego przerabiał płaszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie i wyjść ze zdziwienia nie mogę, że jest taki straszliwy rozrzut pomiędzy cenami przeróbek krawieckich w dużych ośrodkach miejskich i na prowincji. Czekam właśnie na odbiór dwóch marynarek, które poddane zostaną taliowaniu oraz zwężeniu rękawów i ich podniesieniu, a to wszystko w cenie 50 zł od sztuki. Zobaczymy co to z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Panowie za rady i opinie.

Bez przerobek marynarki raczej nosil nie bede, bo odstajace barki przy dosyc mocnym wypelnieniu szalu nie robia, ale zwazywszy ze istnieje tez szansa na skracanie rekawow, to nie wiem czy mi sie bedzie oplacalo jednak 'starego mola' z szafy az tak rewitalizowac ;)

chociaz bylby dobry test dla krawca.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodzę do sprawy w taki sposób:

różnie to w życiu bywało, człowiek kupował czasami dziwne rzeczy, albo rzeczy za duże, które wydawały się wtedy akurat. Skoro więc już są, podobają się i są przyzwoitej jakości to taniej wyjdą przeróbki niż zakup nowych, co w moim przypadku i tak wiązałoby się z ingerencjami krawca. Dlatego, w miarę możliwości finansowych staram się przerabiać to co mam testując w ten sposób krawca i ucząc się jakie przeróbki są możliwe i w jaki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki w temacie. W co masz dziś na sobie wkleiłem najnowszy zestaw ze zwężonymi spodniami. Z 25 cm dołem na około 17.5 cm. Ogólnie mniej więcej dół spodni przed przeróbką to niewiele mniej niż teraz góra uda :) Więc duża zmiana ale bezproblemowa i szybka, w dodatku nie widać przeróbki w negatywnym tego słowa znaczeniu. Jak ktoś ma maszynę to polecam zabawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy jest jakaś możliwość skrócenia rękawów marynarki z ODPINANYMI GUZIKAMI, tak, żeby to w miarę wyglądało?

Drugie pytanie: czy w marynarkach z wieszaka jest zostawiany zapas materiału w rękawach (celem ew. przedłużenia rękawów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa w zakładzie poprawek krawieckich.

Obsada:

- Krawcowa (Kr)

- Klient (Kl);

Kr - Na pewno chce pan skrócić rękawy tej marynarki tak dużo?

Kl - Tak, na pewno.

Kr - Ale wie pan, że będzie panu koszulę widać?!

Kl - :shock:

Krawcowa zaznacza szpilkami i prowadzi klienta do lustra.

Kr - Pan zobaczy w lustrze, widać mankiety koszuli...?

Kl - No tak - widać.

Kr - I tak pan chce?

Kl - Tak, dokładnie tak ma być.

Kr - ale wie pan, że później się tego nie da wydłużyć?...

Kl - Tak, wiem - poproszę o taką długość.

Kr - :roll::? No, skoro jest pan pewny... :(:?

Dałbym to w dziale 'Humor' gdyby nie fakt, że wczoraj 'grałem' w tej scence Klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłeś pierwszy ani ostatni. Taka rozmowa przeszła już do martyrologicznej legendy forum, wielu z nas tego doświadczyło. Tak samo jak z wytaliowaniem marynarki ("przecież jak Pan przytyje, to będzie akurat"), skróceniem spodni ("przecież powinno się dwa razy na bucie załamywac") czy rękawami płaszcza ("proszę wyciągnąć ręce przed siebie, o widzi Pan, idealne"). Pomimo tego my, niezrozumiani i wyklęci, nie poddajemy się.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.