Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

ale który seamaster? ja mam doświadczenia z pozłacaną kostką z lat 70-tych w autmacie, piękny klasyk, polecam :)

miałem na myśli taki semaster jak ma jeams bond, z takim granatowym rondem do okoła :) Ostatnio poważnie zastanawiam się czy aby nie nabyć takiego na ebayu gdyż zauważyłem że tam jest o wiele taniej niż na naszym allegro, nie mówiąc już o nowych egzemplarzach od jubilera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bond też miał różne, zależy w jakim filmie, ostatnio miał Planet Ocean chyba. To "rondo" zwie się bezel notabene. Tutaj masz współczesną kolekcję seamaster:

http://www.omegawatches.com/gents/seamaster

Pewnie chodzi Ci o 300m, skoro niebieski bezel. Mój kontakt to tylko przymiarka w sklepie albo na jakimś spotkaniu z forum zegarkowego. Jak się podoba to warto. Zwróć uwagę, że może być kwarcowy (taniej) albo automatyczny (drożej). Jak na ebayu, to pewnie spoza UE, a zatem trzeba dodać cło (grosze) i vat (23%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bond też miał różne, zależy w jakim filmie, ostatnio miał Planet Ocean chyba. To "rondo" zwie się bezel notabene. Tutaj masz współczesną kolekcję seamaster:

http://www.omegawatches.com/gents/seamaster

Pewnie chodzi Ci o 300m, skoro niebieski bezel. Mój kontakt to tylko przymiarka w sklepie albo na jakimś spotkaniu z forum zegarkowego. Jak się podoba to warto. Zwróć uwagę, że może być kwarcowy (taniej) albo automatyczny (drożej). Jak na ebayu, to pewnie spoza UE, a zatem trzeba dodać cło (grosze) i vat (23%)

Dziekuje Kyle za cenne uwagi, bardzo mi się przydadzą :)

Ps. Czy mierząc ten model nie miałeś warażenia że zapięcie branzolety wrzyna się w nadgarstek ? Po zdjęciach mam wrażenie że to zapięcie jest bardzo duże i może powodować dyskomfort podczas noszenia

pozdrawiam serdecznie

lex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przypominam sobie, ale mam chudy nadgarstek, zwykle jak mierzę czyjś to bransoleta jest za luźna :) . Nie sądzę, żeby Omega sobie pozwoliła na felerne zapięcie... Na forum, które administruje eye_lip, jest jedna taka, która zdaje się przechodzi z rąk do rąk, nie przypominam sobie, żeby ktoś się skarżył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przypominam sobie, ale mam chudy nadgarstek, zwykle jak mierzę czyjś to bransoleta jest za luźna :) . Nie sądzę, żeby Omega sobie pozwoliła na felerne zapięcie... Na forum, które administruje eye_lip, jest jedna taka, która zdaje się przechodzi z rąk do rąk, nie przypominam sobie, żeby ktoś się skarżył

rozumiem.

Jeszcze raz dzieki za informacje :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zależy które konkretnie modele.

Epos ma takiego podstawowego divera za niewiele ponad 2k zł - słaba jakość wykończenia koperty, natomiast modele z kolekcji Passion 2010 mają koperty na podobnym do Longinesa poziomie, bardzo ładnie wykończone. Glycine ma raczej gorzej wykończone koperty (szczególnie podstawowy combat sub), ale za to mają fajny klimat i jakym miał wybierać to wolałbym jakiegoś Incursore niż Hydroconquesta. Dodatkowym plusem Hydrojest pięknie grawerowany dekiel - tego nie znajdziesz u wspomnianych. Poza tym koperta Hydro jest ładnie ukształtowana, choć koronka nie jest do końca wygodna, a pozbawienie pierścienia ząbkowania na godzinie 6 i 12 to strzał w kolano bo jest to najczęstsze miejsce gdzie łapie się pierścień. Jeżeli ktoś myśli o zakupie tego modelu na bransolecie, to uprzedzam, że nie jest zbyt piękna, a do tego otwieranie jej to prawdziwa męka i można połamać paznokcie. W kwesti kopert dodam, że niektóre Seiko do 1000zł mają kopertę na poziomie tego Longinesa (który kosztuje 3750zł na półce).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.