Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś z jakością Poljota było różnie, ale współczesne modele (których kilka produkuje jeszcze Volmax) są dobrej jakości.

Zenith po zmianie CEO ma dobrze spozycjonowane ceny i wrócił do klasycznego wzornictwa zostawiając w niepamieci to co wyrażała przez ostatnie kilka lat linia Defy. Są to aktualnie jedne z najfajniejszych propozycji in-house w przedziale do około 18k zł i mimo, iż zegarki nie trzymają cen na rynku wtórnym tak jak np. Jaeger to jest to rozsądna propozycja - dzięki temu można kupić wysokiej klasy zegarek z własnym mechanizmem z drugiej ręki za niewygórowaną kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - mam bardzo laickie pytanie - być może narażam się na pośmiewisko, ale whatever... Wiem, że niektórzy lubią zmieniać kolor swoich butów... czy można coś takiego wykonać z paskiem od zegarka? Załóżmy, że mam brązowy - a chciałbym ufarbować na czarno? Czy jest to teoretycznie wykonalne?

Oczywiście, lepiej kupić nowy pasek, ale pytam czysto teoretycznie.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Panów mógłby wypowiedzieć się na temat marki Poljot? Moje pytanie dotyczy raczej jakości, ale jakieś ciekawostki też chętnie przeczytam :)

Nowe są dość dobre, ale delikatne - nie sądzę że wytrzymają tylko co stare, te z ZSRR.

To są maszyny nie do zdarcia, mam ich "kilka" z czego każdy ma ponad 30 lat, a chodzi najszybciej na świecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ich designie można wiele mówić, ale proszę, łucz który ma jakieś 30 lat i tak się prezentuje

Dołączona grafika

wg mnie lepiej niż wiele innych pochodzących od Hugenotów.

Mówiąc o ich wytrzymałości, to zdecydowanie większość z nich to zegarki nie do zdarcia - warto im tylko raz na jakiś czas zafundować przesmarowanie (a ceny są na poziomie 1/2 dobrej koszuli). Dzięki ostatniemu argumentowi można mieć ich kilkadziesiąt na każde okazje i do każdego ubrania - osobiście mam kilka które są dopasowane do niektórych par skarpet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. A jak ma się sprawa ze starszymi modelami, robionymi jeszcze w czasach ZSRR? Rzeczywiście są takie nie do zdarcia? :)

Mam niespełna 40-letniego Poljota po tacie i bardzo go sobie chwalę (o, tego tutaj: viewtopic.php?f=7&t=38&p=20281&hilit=poljot#p20281). Zebrałem za niego sporo komplementów. Jedyna jego wada to krótki zapas pracy rotora (nie wiem jak mówi się na to bardziej fachowo) - ok. 20 godzin, ale ponieważ noszę go niemal codziennie nie jest to dla mnie szczególnym utrapieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujace maszyny, ale czy nie latwiej byloby wykorzystac CNC? dokladnosci nowoczesnych frezarek przebija pewnie to, co uzyskuje sie z wykorzystaniem tych wiekowych juz sprzetow.

Pozdrawiam,

dsc.

I tutaj właśnie się mylisz. Frezem nie uzyskasz efektu giloszowania na takim poziomie co było już wielekorotnie sprawdzane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.