Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

zegarek jak najbardziej OK, tylko nie w kontekście "inwestowania", ot solidny garniturowiec przyzwoitej marki. Co do alternatyw to trochę by było :) , pogooglaj choćby za zegarkami: Epos, Oris (model classic date w szczególności), Stowa (model Antea), Seiko robione na japoński rynek (zobacz modele, których numer referencyjny zaczyna się literkami SARB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model Longinesa na żywo prezentuje się wyjątkowo kiepsko - pasek jak za 20zł, ubogie wykonanie a przede wszystkim rotor chodzi bardzo głośno. Zegarek jest płaski, ma pełny dekiel - nie wiem czy to nie jakiś błąd konstrukcyjny. Kilka razy byłem świadkiem oddawania tego modelu do serwisu z powodu awarii mechanizmu automatycznego naciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba mi zegarek, który będzie pasował i do garnituru i do swetra z koszulą, przy czym będzie elegancki. Chciałbym wydać maks 3-4 tyś.

przy takich wymaganiach i cenie to zobacz Oris Artelier Date. Warto jeszcze rzucić okiem na zegarki Hamilton z serii Jazzmaster (marka znana, ale w Polsce nie ma jej - jeszcze - w oficjalnej dystrybucji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co prawda nie jestem wybitnym miłośnikiem zegarków, ale będąc estetą upatrzyłem sobie mój aktualny ideał - umiarkowanie skromny model od VC. :D

to uważaj przy zakupie, bo na forum zegarkowym jeden kolega odkrył niedoróbki estetyczne w takim VC ;)

Pewnie chodzi o wersję w białym złocie - a mankamentem okazała się zdaje cyfra wskazujące 12 godzinę? ;) Coś kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christiaan van der Klaauw - model Satellite Du Monde

... moja ulubiona marka niszowa.

Dołączona grafika

kolejna ciekawa marka

Bedat & C° No 8

ref. 878.310.813

Świetne wzornictwo. Pasek też zwraca uwagę ... pytanie za 100 pkt. (bez zaglądania na stronę producenta :) ) - z jakiej skóry jest wykonany pasek?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne ponadczasowe wzornictwo. Warto zwrócić uwagę na wspanimechanizm z własnej manufaktury, wyposażony w mikrorotor. Parmigiani wraz z Chopardem (który dziwnym trafem we własnych werkach ma podobne rozwiązanie) i niedawno odrodzoną marką Bovet posiadają na swoich (Chopard tylko werki L.U.C) mechanizmach pieczęć jakosci Fleurier - jest to coś na wzór pieczęci genewskiej lub pieczęci Patek Philippe (który do niedawna posiadał genewską, ale ustanowiono sobie własną , bardziej prestiżową pieczęć PP "in house").

O pieczęći Fleurier:

http://www.qualite-fleurier.ch/

Genewska:

http://www.timezone.com/library/itsabou ... 2705524456

Jeśli chodzi o dotępność i cenę, informację podam w tygodniu. Co do samej jakości to jest to zegarek technicznie porównywalny z najlepszymi i najbardzie prestiżowymi markami z tego przedziału cenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wyhaczone:

odkryłem delikatesy :)

ceny ponad 100 eur, ale warto popatrzeć:

żaba

Dołączona grafika

węgorz

Dołączona grafika

łosoś

Dołączona grafika

noga koguta

Dołączona grafika

aligator (szlufka ze skóry z boku gada)

Dołączona grafika

jaszczurka z naturalnym deseniem skóry

Dołączona grafika

z nogi strusia

Dołączona grafika

Tilapia (cudo)

Dołączona grafika

aligator (a może krokodyl syjamski?) - kawałki z brzucha, boku i grzbietu, niespotykane zestawienie

Dołączona grafika

struś - skóra z uda

Dołączona grafika

p.s. - Eye_lip - czekamy na polską produkcję takich unikatów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.