Skocz do zawartości

Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?


Ę-żine

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze nie oznacza najdroższe ale często takie jest

W tym wątku pojawiły się chyba nazwy większości dobrych/b.dobrych marek. Drakes, Hober, Capelli, Marinella po prostu korzystaja z materiałów bardzo dobrej jakości, a to kosztuje. Historia oczywiscie tez kosztuje ;)

Jeśli chcesz zaplacić za te krawaty mniej niż cenę sklepową to poluj na ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główna różnica jest w tym, że Hober robi krawaty bespoke więc wybór 'ciężaru' duszy i szerkości pozwala Ci dobrać krawat 'tak jak lubisz'.

wersja Zaremby jest bardziej szorstka w dotyku w porównaniu z Hoberem i ma twardsze wypełnienie (moje Hobery mają średnie-standardowe - jest bardziej miękkie).

zawiązany węzeł lepiej 'się trzyma' u Zaremby.

krawat Hobera jest staranniej uszyty.

paletę kolorów grenadyny obaj mają bardzo podobne.

Hober chyba jeszcze jest w trakcie przeprowadzki i może mieć długie terminy realizacji.

reasumując - polecam obu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główna różnica jest w tym, że Hober robi krawaty bespoke więc wybór 'ciężaru' duszy i szerkości pozwala Ci dobrać krawat 'tak jak lubisz'.

wersja Zaremby jest bardziej szorstka w dotyku w porównaniu z Hoberem i ma twardsze wypełnienie (moje Hobery mają średnie-standardowe - jest bardziej miękkie).

zawiązany węzeł lepiej 'się trzyma' u Zaremby.

krawat Hobera jest staranniej uszyty.

paletę kolorów grenadyny obaj mają bardzo podobne.

Hober chyba jeszcze jest w trakcie przeprowadzki i może mieć długie terminy realizacji.

reasumując - polecam obu :) .

Poprawnie: podsumowując, albo rekapitulując, ale nie reasumując, ponieważ słowo to w poprawnej polszczyźnie oznaczało odwołanie powyższej wypowiedzi, od łacińskiego reassumo - być zniesionym, anulowanym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest u Skorupki (Słownik frazeologiczny języka polskiego), ale np. w Słowniku języka polskiego PWN (1981) jest też odesłanie do "rekapitulować'.

"Podsumowywanie" lub "rekapitulowanie" jest na pewno bardziej eleganckie od "reasumowania", ale to ostatnie nie jest jakimś wielkim błędem.

Bardziej mnie razi często spotykany w Gazecie Wyborczej błąd: "pod pretekstem" w znaczeniu "z okazji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest u Skorupki (Słownik frazeologiczny języka polskiego), ale np. w Słowniku języka polskiego PWN (1981) jest też odesłanie do "rekapitulować'.

"Podsumowywanie" lub "rekapitulowanie" jest na pewno bardziej eleganckie od "reasumowania", ale to ostatnie nie jest jakimś wielkim błędem.

Bardziej mnie razi często spotykany w Gazecie Wyborczej błąd: "pod pretekstem" w znaczeniu "z okazji".

Utożsamienie reasumować = rekapitulować pochodzi z błędnego zastąpienia pierwotnego zapożyczenia z łaciny, przez wtórne francuskie résumé (streszczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc użyłem tego sformułowania dla żartu, gdyż tak naprawdę to ostatnie zdanie niczego nie reasumuje, podsumowuje czy rekapituluje, a pozostaje po prostu niezależnym od wcześniejszych stwierdzeniem.

w każdym razie dziękuję Wam za zwrócenie uwagi, bo zawsze dobrze jest poznawać zasady eleganckiej polszczyzny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. :)

Zdecydowałem się podzielić z wami taką oto nowinką :D :automatyczny wieszak na krawaty i paski. Czy widzieliście kiedy takie cudo. :) Obrotowy wieszak pomieści aż sześćdziesiąt cztery krawaty i apaszki, :) a dodatkowe haki pod spodem stworzą miejsce dla ośmiu pasków. Wystarczy tylko wcisnąć guzik, a ulubiony dodatek będzie na wyciągnięcie ręki. :) Lampka LED zapewni dobry widok nawet w najciemniejszej szafie. Dwa takie cudeńka i ułatwione przechowywanie aż stu dwudziestu ośmiu krawatów. :) Widziałem to w tym sklepie. Teraz nie mają go w sprzedaży. :( Będę oczywiście szukał go gdzie indziej. Mam ponad sto krawatów i mam problem z ich odpowiednim przechowywaniem. :cry: To na razie tyle kłaniam się i pozdrawiam was wszystkich. :)

http://www.kdc.pl/automatyczny-wieszak- ... 63025.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kamil, ubrany w dyskretny granatowy garnitur w prążek, jak najbardziej stosowny dla bankowca, oczywiście szyty na miarę, ma zwyczaj zamęczać krawców każdym szczegółem zamówienia, debatować o krzywiźnie wykończenia patki przy kieszeni itd. Jego garnitur nie rzuca się w oczy. Podobnie jak krawat z grenadyny. Tylko znawca wie, że jedwab o charakterystycznym splocie został utkany na krosnach z XVII wieku w jednej z zaledwie dwóch przędzalni na świecie.

Czy dobrze rozumiem, że jest całkiem prawdopodobne, że Drake's Hober, CT mają krawaty z takich samych materiałów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://swiat.newsweek.pl/watykan--kret- ... 0,1,1.html

"Spotkania trwały od wiosny zeszłego roku. Nośnik USB, na którym zapisane były kopie dokumentów – m.in. tajnej korespondencji papieża ze współpracownikami – dziennikarz nosił zawsze przy sobie. Zaszył go w krawacie. W połowie maja na podstawie otrzymanych informacji opublikował książkę „Sua Santità. Le carte segrete di Benedetto XVI” (Jego Świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI), która natychmiast stała się bestsellerem. – Od początku wiedziałem, że będzie to największa rzecz, nad jaką pracowałem – mówi Nuzzi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czadowy patent :)

+ jestem za.

gdzie w Europie można je kupic w necie - może ktoś badał sprawę?

+++

Jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie tyłu tego krawata na SF, to zastanawiałem się -

- 'po co jest ten guziczek ślicznie przyszyty w "kurzą stopkę"'; dopiero potem dopatrzyłem się tego patentu

i szczena mi opadła :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.