Skocz do zawartości

Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?


Ę-żine

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Panowie, czy ktoś zna ten węzeł? Nigdy, przenigdy nie spotkałem go u nikogo. Bardzo nieoficjalny ale wg mnie wspaniały, choć zawiązanie go graniczy z cudem. Żaden inny nie sprawił mi tyle kłopotów co ten. Mówiąc szczerze, jeszcze mi się nie udało zawiązać go należycie mimo licznych prób w ostatnich tygodniach.

Dodam, że zdjęcie pochodzi z książki Niny Pohlmann "Wiązanie krawatów - Węzły klasyczne i nowoczesne".

post-4283-13658923081116_thumb.jpg

Swoją drogą, marzę o takim krawacie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak różni się od atlantyckiego. W książce występuje jako "węzeł przekątny" ale mniejsza o nazwę. Dziś przewidziałem jeszcze trochę czasu aby nad nim popracować. Czuję, że to już bliżej niż dalej :). Ciekawym, czy ktoś z forumowiczów miał już z nim do czynienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, a czy któryś z Was miał może doczynienia z wełnianymi krawatami od thetiebar.com?

Chciałbym kupić wełniany krawat, który z daleka nie będzie pozostawiał wątpliwości, że jest wełniany i casualowy. Powiedzmy coś w tym stylu jak na obrazku.

Obawiam się jednak, że te z tiebar.com będą zdradzać materiał jedynie po pogłębionej analizie organoleptycznej. A przynajmniej tak wnioskuję ze zdjęć na ich stronie.

Może ktoś ma takigo budżetowego wełniaka i mógłby się podzielić zdjęciem autentycznym (czyli w obcym języku angielskim: real photo :) )

post-92-1365892324986_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spodziewam się, że krawaty bez podszewki wkrótce wejdą na stałe do oferty w wielkich domach mody. Jeszcze rok/dwa i pewnie pojawią się w sieciówkach tak jak stało się niedawno z muchami. Niewątpliwie teraz jest ten moment, żeby nosić krawaty bez podszewki. Na razie są tylko i wyłącznie domeną niszowych sklepów internetowych. Noszą je osoby zainteresowane elegancją, pasjonaci tematu i mody męskiej w jej eleganckim zabarwieniu. Są raczej kojarzone z estetami, dandysami, elegantami i bażantami. Są wciąż poza głównym nurtem mody. Jestem przekonany, że wkrótce się to zmieni."

http://www.szarmant.pl/czy-nosisz-dziadka-pod-szyja

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jaki chcesz uzyskać efekt. Bardziej problematyczne są odpowiednia długość krawata ("zużywasz" go więcej po długości, więc końcówki mogą się nie zgadzać) oraz szerokość (problem dużej guli i cienkiego śledzia), vide viewtopic.php?f=1&t=2479&p=52156&hilit=buzek#p52156

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.